Connect with us

Aktualitet

Dite te veshtira per keto 2 shenja horoskopi/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron per ndryshime ne Nentor

Published

on

Dashi Duket sikur gjithçka do t’ju shkaktojë pakënaqësi gjatë këtyre ditëve. Duke filluar që nga data 3 nëntor, binomi Mërkur-Venus i vendosur në prapavijë në shenjën e Peshores do t’i trazojë ujërat edhe në shenjën e Dashit si në çështjet e punës edhe në ato të dashurisë. Për fat që keq, edhe Hënën do ta keni armike.

Demi Situata në punë paraqitet disi e paqëndrueshme. Për momentin duket se asgjë nuk do të ecë në aspektin profesional, sidomos ditën e martë dhe të mërkurë. Mos prisni që këtë javë të shikoni rezultate. Edhe në sektorin ekonomik punët do të çalojnë. Bëni kujdes me shpenzimet, në mënyrë që t’i dilni të keqes para.

Binjakët Gjithçka do ta merrni me zell gjatë kësaj jave. Duke filluar që nga dita e martë, Mërkuri do të kthehet në shenjën tuaj dhe dy ditë më pas edhe Hëna po ashtu. Do të punoni pa u lodhur që t’i realizoni objektivat që i keni vënë vetes, kurse fundjavën do t’ia kushtoni të dashurve tuaj dhe me siguri që binomi Hënë-Venus do t’ju favorizojë.

Gaforrja Pritet që kjo të jetë në përgjithësi një javë e mbarë. Gjatë gjysmës së parë të saj, deri paraditen e ditës së enjte, nuk pritet që të ketë ndonjë të re. Më pas, nga e enjtja në drekë dhe deri në fund të javës, do të jeni të përqendruar në çështjet e zemrës. Partneri do të ndihet me fat, pasi do të marrë gjithë vëmendjen që meriton.

Luani Gjithçka do të shkojë më së miri në aspektin profesional. Binomi Mërkur- Venus nuk e favorizon Peshoren, por do të ndikojë për mirë në shenjën tuaj. Më në fund mund të merrni frymë të lehtësuar, kur bëhet fjalë për çështjet e punës. Tashmë do të keni një marrëdhënie më të qetë me kolegët. Rezultatet më të mira do t’i shikoni në fundjavë.

Virgjëresha Do të përjetoni gjatë këtyre ditëve një gjendje pështjellimi. Me përjashtim të ditës së hënë, kur Hëna do ta zbutë ndikimin e keq të planetëve, të lindurit e shenjës së Virgjëreshës do të ndihen në përgjithësi konfuzë, sidomos në sektorin e ndjenjave. Ky nuk është momenti i përshtatshëm për të nisur një lidhje serioze.

Peshorja Pritet që kjo të jetë një javë e vështirë për të lindurit e shenjës së Peshores. Një fjalë e thënë pa takt, një gjest i paqartë mund t’ju shkaktojë një gjendje pështjellimi, sidomos në marrëdhënie me familjarët. Mërkuri dhe Venusi do të jenë të vendosur në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj. Në fundjavë do të keni mundësi të sqaroheni me njerëzit që ju interesojnë.

Akrepi Do të ndiheni në paqe me veten dhe të tjerët. Trinomi Mërkur-Diell-Neptun do të vendoset në orbitën e shenjës suaj, duke ju ndihmuar në sferën profesionale gjatë gjithë javës. Të enjten dhe të premten do të jeni të favorizuar në marrëdhënien në çift. Gjatë këtyre ditëve do të jeni më pasionantë se kurrë.

Shigjetari Proverbi i famshëm “Durimi është virtyti i të fortëve”, nuk do të gjejë zbatim në shenjën tuaj gjatë kësaj jave. Ju si shenjë e zjarrit ju karakterizon pasioni dhe gjallëria, cilësi këto që të tjerëve u duken mjaft tërheqëse. Yjet nuk do t’ju favorizojnë në aspektin profesional dhe kjo do t’ju shkaktojë gjendje ankthi dhe pasigurie.

Bricjapi Dashuria këtë javë do të jetë e paqëndrueshme. Polemikat e shumta në lidhje me çështjet profesionale me siguri që do t’jua prishin humorin dhe do të ndikojnë për keq në lidhjen në çift. Bëni kujdes me mënyrën si shpreheni me partnerin, sidomos në fundjavë, pasi puna mund të arrijë gjer në zënkë.

Ujori Kjo do të jetë një javë e mbarë për ju. Do të ndjeni gjatë këtyre ditëve një dëshirë të çmendur për të bërë sa më shumë blerje, sidomos kur bëhet fjalë për pajisje të teknologjisë së fundit. E pse jo fundja, përderisa mund t’ia lejoni vetes? Do të keni gjithashtu marrëdhënie të mira me miqtë dhe me familjarët.

Peshqit Yjet ju këshillojnë që të kujdeseni për fizikun tuaj. Shumë prej jush do të blejnë produkte të kujdesit personal, që do t’ju ndihmojnë të ndiheni sa më mirë. Mos e ngrini zërin hëpërhë për çështjet e punës, pasi fare lehtë mund të humbisni durimin. Bëni kujdes sidomos ditën e hënë, pasi ajo nuk është dita më e përshtatshme për të gjetur të drejtën tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending