Connect with us

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju genjeje/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

VELLO E PAQARTESISE

E Premte dhe Neptuni ne Peshk ndodhet perball asteroidit Toro 1685 ne Virgjeresh

Toro eshte quajtur dhe Dhorifori i dyte i Tokes

Asteroidi Toror e lidh natyren e tij me shenjen e Demit

Instiktiv i ngadalshem testoseronit dhe agresivitetit e tension

Toro duket qe tregon edhe zhivilimin e oktaves nga Marsi tek Plutoni duke shendruar deshiren instiktive te Marsit ne fuqine e kontrolluar te Plutonit

Ne nje ambjent te mbushur me genjeshtra utopi mashtrime dhe enderrime shprehja tokesore e Toros ne Virgjeresh con vemendjen ne ceshtje praktike dhe te prekshme

Le te hedhim poshte vellon e paqartesise dhe mjegullnajes dhe te behemi me prezent duke shmangur tendencat shperthyese

Dashi

Duhet te ndodh nje ngjarje qe do ju zgjoj sot nga pergjumja dhe nga ndikimi i rreme ku ju kane futur duke ju perdorur Do shifni me realisht nese dini te zgjoheni nga ndikimet djallezore

Demi

Ne dashuri sot do jeni me te qarte dhe do pranoni me mire dike qe eshte konkret sesa dike qe duket e zhduket dhe bene lojen perfytyrimve

Binjaket

Realiteti vjen dhe ju zgjon duke ju treguar se keni rene preh e nje mashtrimi apo nje endrre qe ju ka nxjerre nga realiteti Sot fillon clirimi juaj psikologjik

Gaforrja

Endrrat per nje te ardhme te ndritshme duhet te kalojne nepermjet disa rrugeve qe praktikisht duhet ti kaloni me sukses dhe me zotesi Nje pengese ju kthen me kembe ne toke

Luani

Ajo qe prisnit nga nje bashkepunim apo nga nje marreveshje sot do rezultoj nje deshtim dhe nje pritje e kote ne kohe dhe ne energji Shikoni me mire mundesite tuaja praktike

Virgjeresha

Cdo keshtjelle e ndertuar prej jush sado e forte dhe e vertete nuk do kishte vlere nese ne te nuk do kishte asnjeri brenda dhe nuk do ta kishit me ke ta ndanit Kujdes ne ndarjet qe do krijoni me te tjeret

Peshorja

Brenda jush do jeni me te arsyeshem dhe me konkret por realiteti do ju zhgenjej me pamjet e veta jo te verteta apo ofertat e genjeshtra ne pune e jete personale

Akrepi

Dite e veshtire kjo e sotmja ne dashuri pasi gjithe mashtrimi sentimental do ju dershet i gjithi perball por ka nje shpetim ti ndryshoni rrugen zemerimit

Shigjetari

Sot do merreni me nje pune pak me te veshtire dhe do pranoni se jo cdo mbyllje ne ambjentin tuaj mund te jete shpetim nga e keqja por mund te behet edhe mbytje ne tentative shpetimi

Bricjapi

Ka ardh koha te largoni apo deklasoni miqte e rreme apo ata qe ju kane mbajtur me premtime dhe te vazhdoni projektet tuaja ne rruge te hapur

Ujori

Nje deshire per te rritur te ardhurat apo per ti pare ato me shume se sa duhet do ju lodhi por konkretisht do bazoheni ne lajmet e burrimve te dukshme

Peshqit

Kjo dite pervec zhgenjimit do ju cliroj nga mundesia per tu bere pjese e nje bashkepunimi qe do ju zhyste me shume ne probleme Nje propozim konkret pune apo personal do ju shpetoj

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending