Connect with us

Uncategorized

Vetullat e trasha nuk jane nje enderr/ Ky eshte SERUMI BIO qe rrit qimet e reja ne vetull

Published

on

Tani te gjithe po perpiqen te kene vetulla sa me te plota ,me forme dhe te dendura ndersa dikur preferoheshin vetullat e holla.

Vetullat jane shume te rendesishme pasi mund te ndryshojne te gjithe pamjen e fytyres suaj.Pa marre parsysh se sa gjate tentojne, disa gjera nuk mund t’i rregullojme as me ndihmen e grimit.

Pse eshte i rendesishem rigjenerimi dhe kujdesi i vetullave?

Vetullat rriten me shpejt se floket dhe duhet t’i trajtoni njesoj. Qimet mund te rrallohen edhe nga abuzimi me preparatet e ndryshme.

Keto trajtime jane shume te dobishme edhe ne qofte se nuk keni nevoje te trashni vetullat. Ju eleminoni toksinat nga lekura dhe detoksifikoni folikulat e qimeve. Per forcimin e qimeve mund te beni edhe “peeling” te bute.

Çaji Bimor

Caji i gjelber eshte i shkelqyer per rigjenerimin e vetullave. Ne nje gote vendosni nje luge gjelle me gjethe jeshile dhe lereni per 15 minuta te vloje.

Pasi te jete ftohur, me ndihmen e nje shkop pambuku per veshe lereni qe te perthithe ujin e vluar me caj te gjelber. Me pas lyeni vetullen ne drejtim te rritjes se qimeve dhe aplikoni disa here keshtu. Lereni te thahet ne menyre natyrale dhe per rezultate duhet te prisni 2-3 muaj.

Vajra natyrore

Vaji i ricinit, i ullinjve dhe i bajameve jane me te miret per rigjenerimin e flokeve. Keto vajra forcojne rrenjet dhe ushqejne qimet. Forcojne qimet nga brenda dhe deportojne ne lekure.Aplikojeni cdo nate para gjumit dhe ne mengjes pastrojini dhe shpelani ato.

Levorja e limonit

Perzieni nje luge caji vaj ulliri dhe dy luge me levore limoni. I lini te veprojne per 5 dite dhe pasi perzierja te jete gati, aplikojeni ne vetulla me ndihmen e nje furce. Prisni disa ore dhe me pas shpelajeni me uje te vaket. Do te vereni menjehere ndryshimin nese e perserisni per dy jave rresht cdo dite.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: ad.newsbellross.com

  2. Pingback: nova88

  3. Pingback: Continue Reading

  4. Pingback: buy cvv2 online

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Uncategorized

Luani me shume fat, Akrepi me ngritje ne detyre/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Astrologu Jorgo Pulla në një intervistë për emisionin ‘’Rreze Dielli’’ ka bërë parashikimin për të gjitha shenjat, ndërsa tha se Dashi dhe Luanët duhet të tregojnë kujdes këtë javë përsa i përket çështjeve ekonomike. Ndërsa do të jetë një periudhë ndryshimesh të mëdha që do të zgjasin deri në 2025.

“Është një mundësi që deri në 2024 kemi një lëvizje të ndryshme, do mësohemi me gjëra të reja, vërtet është e vështirë ndonjëherë deri sa të arrijmë atje ku duam. Ka gjëra që ndryshojnë shumë por kjo do të thotë që ajo që ndodh tani do të ketë ndikim deri në 2025. Pak kujdes duhet të kenë të shenjës së Dashit dhe Luanët në anën ekonomiko-financiare. Por në çështjet ligjore të shenjës së Dashit duhet të jenë shumë të vëmendshëm sepse kanë pasur disa probleme dhe është mirë që t’i zgjidhin këtë periudhë’ tha ai.

Mos i hidhni lëkurat e frutave dhe perimeve, ja disa ide dekorimi për të servirur bukur pjatën tuaj

Dashi – Duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me anën ekonomiko-financiare, por gjithashtu në lidhje me një takim të rëndësishëm që mund të keni nga dita e premte. Por mbi sipërfaqe dalin edhe çështje ligjore që është mirë që t’i mbyllni sa nuk është vonë. Në anën shpirtërore kanë një ndikim shumë të mirë, marrin një lajm shumë të mirë në një bashkim familjarë. Vazhdimësia është në anën tuaj, këtë javë mos lini asnjë minut pa shfrytëzuar.

Demi- Mund të keni lëvizje nga puna, por nuk do të thotë që do të pushoheni. Përsa i përket çështjeve ekonomiko-financiare, nuk duhet t’i zgjidhni si dini vetë. Në fushën shpirtërore, ju që keni pasur probleme, dhe doni që ta ktheni lidhjen tuaj në serioze, me Ujorë, Akrepë dhe Virgjëreshë është shumë mirë për ta stabilizuar. Ndërsa është një javë shumë e mirë për vizita mjekësore. Ndërsa ekonomia është ideale.

Binjakët- Problemet që mund të keni pasur i zgjidhni tani, do të përballeni me të vërtetën. Ditën e enjte dhe të dielën bëni disa biseda me persona kyç për ju që keni një firmë dhe doni ta zgjeroni e keni mundësinë. Për ju që doni të bëni një shitje është koha ideale.Në fushën shpirtërore, lidhjet me Ujorë dhe Peshore është moment mjaft pozitive dhe vendimtarë për ju që doni të bëni bashkim familjar.

Gaforrja- Lodhja e tepërt dhe mosmarrja e asaj çfarë keni dhënë bën që tani të ashpërsoheni pak por mos u mërzisni. Në fund do të dilni shumë të fituar, duke patur parasysh ditën e sotme, ju të 10-ditëshit të tretë do keni shumë kujdes nga debatet. Por nga fundi javës do të dilni të fituar në ekonomi dhe në vazhdimësi.

Luanët- E dini mirë se çfarë doni të bëni këtë javë, më të ndikuarit janë të 10-ditëshit të dytë. Mundësitë që ju jepen në këtë periudhë, mund të rregullojnë gjërat që kanë ndodhur më përpara. Në fushën sentimentale do bëni pak kujdes sepse koha është pak e vështirë, do e kërkoni me qiri dhe s’do e gjeni. Vazhdimësia në anën financiare, kjo javë është ‘as ka as mbarohet’. Këtë javë hapen qiejt dhe do t’ju dëgjohen lutjet.

Virgjëresha- Nuk ndihen mirë me vendin që ju takon, kanë bërë shumë këtë periudhë, në lidhje me punën dhe kanë në plan tani të bëjnë diçka të tyren. E kanë filluar në muajin shkurt dhe ajo ëndërr vjen tani, dhe plotësohet. Kanë ndikime shumë të mira në blerje.

Peshorja- Do të keni nisma të reja, do ta lënë atë punë që kanë pasur, nuk ngelin pa punë asnjëherë. Jeni drejt finishit përsa i përket punës suaj apo blerjes së një shtëpie, do të mund t’i realizoni tani. Marrja e vendimeve të rëndësishmë në çështjet që ju keni për të realizuar, është një moment shumë i mirë dhe pozitiv. Do t’ia arrini qëllimit tuaj, sidomos lidhjet me Dash dhe Gaforre.

Akrepi- Ndikime shumë të mira, rritje ne detyrë. Kujdes këtë javë për ju që doni të ngriheni në detyrë. Në lidhje me çështjet shpirtërore, lidhjet që kanë të bëjnë me Dem, me Gaforre, me Virgjëreshë, është kohë ideale për të stabilizuar njohjen tuaj që ta ktheni në lidhje serioze. Ekonomia dhe financat jeni më mirë se kurrë.

Shigjetarët- Këtë javë në lidhje me anën ekonomike ‘as ka as mbarohet’. Një udhëtim që mund ishte jashtë Shqipërisë, është më mrië që ta shtyni për javën tjetër. Gjithashtu është një moment mjaft i mirë për çështjet ekonomike dhe vazhdimësia. Në anën shpirtërore, lidhjet me Peshk, Dem dhe Virgjëreshë është një periudhë mjaft e mirë në stabilizimin ekonomik në bashkëpunim me në biznes privat do të përfitoni jashtë mase.

Bricjapi- Duhet të bëjnë pak kujdes në lidhje me vendime të rëndësishme, se duket se në anën ekonomike kanë pak probleme, duhet pasur kujdes mos të nxitohen. Në cështjet që kanë të bëjnë me anën shpirtërore, lidhjet që kanë të bëjnë me Gaforre, me Virgjëreshë është periudha më perfekte, e enjtja, e premtja, janë dy ditë ideale.

Ujori- Duhet pasur kujdes, mos u nxitoni, pasi marrja e vendimeve të rëndësishme, në kohën e duhur, do të realizoni gjithçka që doni dhe me të drejtën tuaj. Në fushën shpirtërore me Luan me Peshore bëni kujdes.

Peshqit- Mundësitë janë të mëdha dhe perfekte në çështje të punës dhe karrierës, në lidhje me vendimet që do të merrni dhe mundësitë që ju keni. Do të merrni një lajm shumë të mirë me jashtë. Stabilizimi dhe ekonomia duket se janë në anën tuaj.

Continue Reading

Uncategorized

Horoskopi javor 18-24 Prill sipas astrologut Paolo Fox/ Keto jane 2 shenjat me FAT te javes

Published

on

Dashi

Afërdita në më pak se një muaj do të jetë në anën tuaj dhe në dashuri gjithçka do të shkojë mirë. Takimet e reja janë të favorizuara, por ju duhet të përpiqeni të jeni më të disponueshëm, veçanërisht tani që keni dëshirë të largoheni. Në punë diçka po ndryshon dhe lajme të mira po vijnë. Por duhet të heqësh dorë dhe të ësh pas ♪5do gjë që nuk të pëlqen dhe trë pengon të vazhdosh përpara.

Demi

Afërdita është në anën tuaj dhe, më në fund, në dashuri do të gjeni qetësinë, duhet të lini veten të lirë, të jetoni ndjenjat në maksimum dhe ndoshta mund të dashuroheni me njerëz që nuk ju pëlqenin dhe aq shumë më parë. Favorizohen edhe takime të reja. Duhet të keni kujdes në punë nga problemet që mund tu shfaqen, pasi mund të ndikojnë edhe tek financat tuaja.

Binjakët

Dashuria ju ka vënë pak në siklet këto kohët e fundit. Historitë që lindin tani do jenë të vështira për t’u menaxhuar, por nga ana tjetër nuk dëshironi të jeni dashnor i një personi të martuar. Në punë tregohuni të kujdesshëm veçanrëisht të mërkurën. Favorizohen marrëveshje të reja, por idetë do të jenë më të qarta vetëm nga maji.

Gaforrja

Tani do të jetë radha juaj të lini veten të përjetoni emocione të reja në dashuri sepse jeni të favorizuar nga yjet. Pasioni po rindizet dhe dëshira për të dashuruar do të jetë edhe më e fortë në fundjavë. Nga takimet që do të zhvilloni do të kuptoni se keni nevojë për një njeri që ju kupton dhe ju do ashtu siç jeni. Në punë, do të vijnë disa mundësi të mira: mos e hidhni veten poshtë, sepse një mundësi e humbur pason atë që do të shfrytëzohet më tej.

Luani

Në dashuri do të kapërceni një zhgënjim. Hëna do të jetë në shenjën tuaj të hënën, por nuk duhet të lini veten të bëni pre e pasioneve të reja. Në punë bëni kujdes sepse do ju duhet të përballeni me shpenzime të tepërta. Por në maj do të vijë diçka e rëndësishme, veçanërisht nëse keni biznesin tuaj!

Virgjëresha

Dashuria do të favorizohet nga pasioni. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet të prisni shumë nga partneri juaj.Nës ekeni diçka për të biseduar këhsillohet të prisni deri të mërkurën. Në punë pjesa qendrore e javës është e shkëlqyer: Mërkuri dhe Hëna janë në anën tuaj dhe do të vijnë mundësi të mira!

Peshorja

Hëna do të jetë në anën tuaj nga e premtja dhe mund të përjetoni emocione të bukura. Ose më mirë, mund të ketë rikthime ose histori të reja. Qielli premton gjëra të mëdha edhe për ata që janë beqarë prej kohësh. Jini të vëmendshëm në marrëdhëniet me të lindurit në shenjën e Gaforres ose Dashit. Në punë, nëse ju është dashur të përballeni me vështirësi, ndoshta është më mirë të gjeni një marrëveshje: nga maji gjithçka do të jetë më e ndërlikuar, veçanërisht për ata që iu është dashur të kapërcejnë një krizë në pjesën e parë të 2022.

Akrepi

Nuk i duroni dot njerëzit obsesiv, ata që bezdisin dhe ndoshta mes të mërkurës dhe të enjtes mund ta vendosni veten në siklet për këtë fakt. Jeni në kërkim të lirisë dhe duke i dhënë më shumë hapësirë ​​punës, nuk jeni shumë të fokusuar tek ndjenjat. Në punë, lajmet do të vijnë nga maji: përpiquni të planifikoni gjithçka sepse lajmet e mira do të vijnë së shpejti.

Shigjetari

Lajm i mirë në dashuri, takimet janë të favorizuara tani që Jupiteri dhe Venusi janë në anën tuaj. Por kini kujdes, sepse ka dyshime: ndonjëherë keni pak besim dhe jeni të dyjëzuar. Në punë, do të keni pasiguri me paratë për shkak të Mërkurit, por edhe lajme për punonjësit. Me pak fjalë, sakrificat dhe ambicia tani do të shpërblehen!

Bricjapi

Në dashuri duhet ta shfrytëzoni në maksimum pjesën qendrore të javës. Pasioni nuk mungon dhe tani ju do të keni mundësinë ta lini veten të lirë në dashuri, pa frikë. Ndërsa në punë qielli premton gjëra të mëdha, sidomos për ata që kanë angazhime apo marrëveshje për të rinovuar.

Ujori

Në dashuri në periudhën e fundit keni përjetuar emocione të mëdha, jeni tërhequr nga një person. Megjithatë, tani Afërdita nuk është më në anën tuaj, edhe pse ndoshta ajo ka lënë diçka të veçantë në zemrën tuaj. Beqarët duhet të rriten, të gjejnë guximin. Në punë, periudha është kritike, por jo dhe aq. së shpejti mund të vijë një telefonatë ose një mundësi për ju. Sigurisht, gjysma e dytë e muajit premton gjëra të shkëlqyera!

Peshqit

Në dashuri gjithçka po evoluon, Venusi është në anën tuaj. Mundohuni të vazhdoni kështu, të keni më shumë besim në ndjenjat tuaja: kujdes sepse mund të keni një takim të veçantë gjatë fundjavës. Në punë po vijnë lajme të mira: kushtojini vëmendje vetëm të mërkurave dhe të enjteve. Në fund të muajit përfitimet nuk do të mungojnë!

Continue Reading

Uncategorized

Hena e re do sjell ndryshimin qe keni pritur/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

HENE E PLOTE NE PESHORE SONTE NE MBREMJE !Nata e LAZARIT!

HENA E METAMORFOZES

DUHET TE SHKOJME DREJT KRYQEZIMIT QE TE GJEJME LEHTESIMIN DHE CLIRIMIN SHPIRTEROR!

RRuga e kesaj golgothajre do ndricohet nga kjo Hene e Plote ne Peshore

Ne diten e Saturnit ne oren e Saturnit pak pas ores 10 te mbremjes ndricimi mund te beje te kuptoni nese lodhja juaj ja ka vlejtur sidomos ne fushen e marrdhenieve qofshin keto familjare shoqerore profesionale apo erotike !

Nata e madhe e Kryqezimit do mledhi mbi ju Hihet e atyre qe ju kane bere te vuani por qe ne te njejten kohe do ju cojne drejt Clirimit apsolut dhe Metamorfozez si njeri !

Dashi

Do sprovoheni ne nje lidhje qofte bashkepunuese qofte ne cift Egoizmi juaj duhet te ndryshoj kah dhe te behet egoizmi i te dy paleve ose i asnjerit !

Demi

Puna dhe shendeti qe ju jane kthyer ne nje rutine te lodhshme duhet te ndryshojne ,por ne kete ndryshim mos u zhysni ne pune akoma me te paqarta !

Binjaket

Clirimin do ta gjeni tek ngritja si njeri ne filozofi si nata e lazarit ne dashuri per shenjen tuaj ! Mund te villni vrerin e dashurive te semura ! Cdo gje pertej kesaj ju gozhdon ne kryqin e pamundesive !

Gaforrja

Askush nuk e di dhimbjen e kryqezimit me shume se sa ju Por sot do ta ndjeni sa te afte jeni te kaperceni dhimbjen qe u keni shkaktuar te afermve dhe te vini kuroren e ferrave ne emer te clirimit te tyre !

Luani

Do shifni nje drite ne mes te askundit dhe kjo do jete drita e shpreses per ju !Nese nuk i besoni duke e quajtur nje vegim atehere kjo mund tju gozhdoj ne pafundesi !

Virgjeresha

Sakrificat shperblehen me dashuri dhe ekonomi !Por aslkush nuk tha qe nese keni sakrifikuar dashurine do ta rigjeni ate .Ajo qe do gjeni do jete thjesht nje mundesi per te bere filozofi

Peshorja

Sot ne fushen e mardhenieve ku ju jeni ekspert do dominoj influenca juaj dhe sharmi per ti bere gjerat dyshe ose ne bashkepunim Shpresojme te mos bashkohen forcat e errta !

Akrepi

Te pafalshem ne konceptim qe nese nuk i shkohet deri ne fund nuk ka rifillim ,do beni qe ti coni marrdheniet ne ekstrem te rezistenses dhe ne kufijte e shpirterores !

Shigjetari

Brumin e mire do ta gatuani vete ju ne baze te pervojes dhe instiktit tuaj !Sot do kerkoni mbeshtetje dhe njerez qe ju nxjerrin nga gozhdimi shpirteror ne fushen ete pamundures!

Bricjapi

Nuk mund ti mbani perjetesisht gjerat nen diktatin tuaj dhe rregullat tuaja Sot do pranoni ndryshimin ne menyren e manaxhimit dhe kontrrollit Fiton bashkejetesa dhe harmonia !

Ujori

Ne nje rrugetim i ri i cili ishte gozhduar ne pamundesine e realizimit ,do hapet para jush ne te gjithe spektrin e ngjyrave qe mbart nje lidhje apo nje bashkepunim ne nje nivel me te larte !

Peshqit

Sakrifica mendohet se ka nje fund dhe jo cdo sakrifice vleresohet deri ne fund !Duhet te gjeni nje menyre te re per te perbushur boshlleqet tuaja e cila nuk i kryqezon marrdheniet dhe ndjenjat !

Continue Reading

Trending