Connect with us

Aktualitet

Hena e plote e 14 Nentorit do sjell ndryshime/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Binjaket

Hëna e Plotë në Akrep do t’ju mirëpres që prej fillimit të muajit. Pavarësisht se teknikisht ajo është aty që prej 31 tetorit, efektet do t’i ndjeni gjatë ditëve të para të nëntorit. Urani do të jetë në drejtim të kundërt me Diellin, që do të thotë se nuk përjashtohen ndarjet apo ndryshimet radikale. Nëse dikush ju ka mbajtur të fshehtë ndonjë informacion, prisni ta dëgjoni gjatë kësaj kohe, si rezultat i eklipsit të Super Hënës.

Ky muaj do të kërkojë shumë nga secili prej nesh, nuk ka rëndësi cilës shenjë i përkasim. Në mes të muajit, Urani do të jetë në të kundërt me planetin tuaj udhëheqës Mërkurin, e ndërsa më vonë, në fund të muajit do të jetë në drejtim të kundërt me Afërditën. Një dukuri e tillë s’është aspak e zakontë. Lëvizja e Uranit në planete të ndryshme nënkupton testim, për të parë nëse diçka s’po shkon siç duhet në jetën tuaj. Më pas ai punon në ndihmën tuaj, për t’i bërë gjërat të funksionojnë dhe ju të mos ndiheni më “të humbur”.

Një tjetër aspekt ku do të ndikojë Hëna e Plotë, është jeta e përditshme në punë. Nëse je e vetëpunësuar, mund të keni një klient të ri dhe më të mirë, që do t’ju “detyrojë” të hiqni dorë nga një klient aktual, vendim që vjen si pasojë e një konflikti të interesit. Një tjetër alternativë është që mund të dëgjoni për largimin e papritur të një punonjësi shumë të besuar.

Jeni me fat pasi si Binjak që jeni, njiheni për aftësinë për t’u përshtatur shpejt, komunikimin e rrjedhshëm dhe shkathtësinë.Të gjitha këto cilësi, do t’ju ndihmojnë t’i përballoni mirë ndryshimet që ndodhin këtë muaj. Kujdesuni pak për shëndetin. Mund të keni nevojë për të marrë një kurë për sëmundjen me të cilën po përballeni, por kryesorja është të merrni masa për ta mbajtur Covid-19 larg jush. Nëntori pritet të jetë muaji me numrat më të lartë të rasteve, nisur nga takimi i Jupiterit me Plutonin në 12 nëntor. Aty nga fundi i dhjetorit, gjërat do të qetësohen dhe bota nuk do të jetë më kaq e fiksuar pas këtij virusi. Nëse kjo nuk ndodh pranë Krishtlindjeve, do të ndodhë rreth 12 janarit.

Hëna e Plotë e 14 nëntorit do të ndikojë në sektorin e punës që do të thotë se projekte të reja ju presin. Kjo do të stimulojë imagjinatën tuaj për të bërë një projekt, rezultati i të cilit do të duartrokitet në përfundim. Vetëm bëni kujdes me fjalët që përdorni qoftë në shkrime, fjalime apo rrjete sociale. Mos firmosni asnjë kontratë gjatë kësaj kohe, mundësit deri në fillim të dhjetorit. Muaji mbyllet me një eklips hënor më 30 nëntor, i cili ju vendos ju në qendër dhe dëshirat që keni për të qenë të lumtur. Mund të konsideroni edhe të përfshiheni më seriozisht në një marrëdhënie. gjithashtu, kjo dukuri mund të sjellë edhe fundin e një marrëdhënieje qoftë profesionale ose personale. Diçka e tillë mund të ketë qenë në proces gjatë gjysmës së dytë të 2020, por tani do të merrni vendimin përfundimtar.

Gaforrja

Kur diçka mbaron në astrologji, diçka e re nis- eklipsi i 14 dhjetorit do t’ju japë një ndihmë të madhe dhe shumë pozitive që duhet t’ju bëjë të lumtur. Dëshirat tuaja do të jenë fokusi kryesor që prej fillimit të nëntorit. Mendoni dhe kujdeseni më shumë për të tjerët dhe harroni të merrni kohën që ju duhet për veten dhe lumturinë tuaj. Hëna e plotë e 31 tetorit, (plus/minus 4 ditë) do t’ju sjellë momente reflektimi. Do të keni mundësinë të tërhiqeni pak nga rutina dhe kërkesat që vijnë nga familja apo karriera. Nuk ka rëndësi nëse jeni ose jo në punë, sërish keni nevojë për kohë për vete.

Duket sikur po mendoheni për t’ju bashkuar një eventi, por keni dyshime pasi s’doni të rrezikoni shëndetin. Në kohë pandemie, çdo event vjen me problemet dhe pasojat e tij të mundshme. Çdo gjë mund të ndodhë prandaj më e mira është të qëndroni në shtëpi, duke qenë se as partneri juaj s’është dakord me mendimin për t’ju bashkuar jetës sociale në ditë si këto. Hëna e Plotë, e 31 tetorit, mund t’ju ketë përballur me një mikëshë e cila ka nxjerrë një anë të pazbuluar të karakterit të saj, duke ju thënë gjëra që s’kishit imagjinuar se do t’i dëgjonit ndonjëherë prej saj. Keni nevojë për pushim, por puna do t’ju kërkojë të ktheheni në zyrë krahëhapur!

Përsa i përket karrierës, gjërat kanë shkuar mirë, me shumë lëvdata dhe asnjë kritikë nga njerëzit e rëndësishëm, prandaj gjysmën e parë të muajit do të doni t’i dedikoheni edhe më shumë. Ambienti atje do të jetë i kënaqshëm, ndryshe nga jeta private, ku miqtë, fëmijët apo partneri kanë mendime të ndryshme dhe disa prej tyre i kanë për ju. Hëna e 14 nëntorit do të zgjojë qejfin në jetën tuaj! Nëse jeni single mund të takoni dikë që do t’ju duket aq fantastik sa do t’ju frymëzojë. Mund ta takoni përmes një miku të përbashkët, por nëse dilni kujdes distancën. Nëse jeni në një lidhje, mund të mendoni për një fejesë/martesë apo bashkëjetesë të mundshme. Nëse keni diçka serioze me partnerin me të cilin dilni aktualisht, martesa është çështje që do të diskutohet shumë këtë muaj. Mund të jeni duke menduar gjithashtu për një bebe, por provojeni pas 14 nëntorit jo më parë.

Ka shumë mënyra për ta përdorur këtë Hënë të Re, pasi do t’ju bëjë më kreativë se kurrë. Nxirrni më të mirën e talentit tuaj dhe bëni ca para me të. Mërkuri sapo është kthyer nga prapavija, por mos u nxitoni të blini pajisje të reja elektronike. Nëse ju duhen, bëjeni nga mesi i muajit. Në po të njëjtën kohë, nisni dhe me firmat e marrëveshjeve të ndryshme, jo më herët. 13 nëntori do t’ju japë energji duke ju ndihmuar të bëni progres në punën tuaj dhe t’i shihni frytet e saj shumë shpejt. Përsa i përket shëndetit, nëse zbatoni rregullat që rekomandohen, nuk do të infektoheni nga Covid-19. Për Krishtlindje ose në fillim të janarit, bota do ta ketë gati kurën.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending