Connect with us

Aktualitet

Do te cliroheni nga 1 problem qe keni patur/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi Dita e nesërme është perfekte për t’ia nisur nga e para dhe për t’u marrë me gjëra të reja. Sot do të jeni në gjendje që të tejkaloni çdo pengesë. Mundësi të reja do t’ju dalin para dhe do t’ju ndryshojnë jetën, megjithatë duhet ta kapni këtë mundësi sa ka ende kohë. Tregohuni të shkathët dhe të vendosur.

Demi Me pak durim dhe qetësi dita mund të jetë shumë produktive. Megjithatë, të pasurit durim është një sfidë shumë e madhe momentalisht. Do t’ju duket sikur koha do të ngadalësohet dhe asgjë nuk do të lëvizë aq sa për t’ju kënaqur. Por nëse përpiqeni që ta përshpejtoni këtë proces, mund t’i prishni punë vetes.

Binjakët Çështje që lidhen me profesionin nesër do të marrin zgjidhje. Por nuk ka nevojë të ndërmerrni hapa agresivë. Mjaftojnë fjalët e përzgjedhura dhe qetësia. Sa i përket frontit personal, përpiquni të gjeni kohë për njerëzit e dashur. Kujdesuni gjithashtu për shëndetin tuaj.

Gaforrja Takimet e biznesit do të jenë tejet frytdhënëse nesër, pasi do të jeni tejet të qëndrueshëm dhe të vendosur. Vendimet tuaja janë fryt i një procesi të gjatë mendimesh të thelluara. Në shtëpi do të jeni të qetë e të kënaqur. Dikush mund t’ju japë edhe një lajm të mirë.

Luani Kjo ditë do të jetë shumë e lodhshme në punë. Me gjasë do të duhet të mbaroni disa projekte të cilat keni kohë që i zvarrisni. Puna do të tërheqë vëmendjen e eprorëve dhe reagimi i tyre mund të jetë pozitiv për të ardhmen tuaj profesionale.

Virgjëresha Nesër do të jeni kureshtarë për të zbuluar se çfarë fshihet pas një personi apo një situate të caktuar. Megjithatë bëni kujdes dhe mos u tregoni të nxituar. Përpara se të ndërmerrni çdolloj veprimi sigurohuni që i keni të gjitha faktet.

Peshorja Dita e nesërme mund të jetë disi e çuditshme. Gjëra të cilat as që ju shkonin ndërmend se mund të ndodhnin, ka gjasë që të ndodhin. Është e rëndësishme që të përpiqeni të kuptoni se në çfarë drejtimesh po ju shtyjnë dhe si do të ndikojnë në jetën tuaj.

Akrepi Nesër shumë gjëra do t’i shihni me sy tjetër, megjithatë bëni kujdes pasi nëse ndryshoni mendim për gjëra që i kishit bindje mund të bëni figurë të keqe tek ata që ju rrethojnë. Përpara se të shpalosni mendimet e reja, dëgjoni veten. Kjo është periudhë e mirë për të blerë diçka të re në shtëpi.

Shigjetari Nesër fati do t’ju buzëqeshë, madje ka gjasa t’ju çojë nëpër vende që as i kishit imagjinuar. Shfrytëzojeni këtë periudhë për të arritur gjëra që do të kenë impakt edhe në të ardhmen. Me përkushtim, sot mund të arrini gjithçka.

Bricjapi Ditët e fundit padyshim që nuk kanë qenë të lehta, por nesër duhet të bëni më shumë kujdes. Persona dhe faktorë të jashtëm do të përpiqen që t’ju pengojë, qoftë duke ndikuar në produktivitetin dhe humorin tuaj.

Ujori Jeta ka qenë e mbushur me ulje-ngritje këto kohë, por shumë shpejt situata do të ndryshojë. Ruajeni qëndrimin tuaj optimist si gjithmonë dhe gjërat do të duken edhe më mirë. Ndihma e atyre që ju rrethojnë nuk do t’ju mungojë.

Peshqit Nesër do të keni mundësinë që të mbyllni disa çështje të vjetra, pse jo të kërkoni edhe ndjesë nëse keni lënduar dikë në të shkuarën. Është koha për një fillim të ri, dhe këtë do të mund ta bëni duke u çliruar nga e shkuara.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending