Connect with us

Aktualitet

Do marrin fund ditet e keqia/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te marr nje kthese per mire

Published

on

Dashi Nisje e mirë me udhëtimet dhe aktivitetet sociale. Por mund t’ju duhet të bëni më shumë për të ndihmuar një shok për të arritur atje ku ai dëshiron. Nevojat e tyre duket se janë shumë më të mëdha edhe se tuajat, kështu që bëhuni gati të sakrifikoni.

Demi Ajo që dukej një situatë e vështirë dje, nuk duket e tillë nesër, ndërsa nesër do të jetë harruar. Herën tjetër përpiqu të mos e lejosh veten të ndikohet nga opinioni i njerëzve të tjerë.

Binjakët Që tani duhet të jetë e qartë që keni punuar shumë fort që të përfitojnë edhe të tjerët. Po, ju bëni punë më të mirë nga sa ata munden, por ky nuk është një justifikim që ata të bëjnë më pak.

Gaforrja Entuziazmi juaj mund të marrë një goditje në 24 orët e ardhshme, por kjo nuk është shumë e rëndësishme. Të gjithë kanë ditë të mira dhe të këqija.

Luani Mos lejoni që një pengesë e vogël t’ju nxjerrë nga rruga. Ende jeni shumë përpara rivalëve pothuajse në çdo front, kështu që edhe nëse diçka shkon keq, nuk do të bëjë shumë ndryshim. Ju jeni një kampion.

Virgjëresha A jeni i/e kënaqur me jetën tuaj? Duhet të jeni, pasi keni shumë mundësi zgjedhjeje dhe problemi juaj është vetëm të vendosni. Mendoni për këtë, 99% e popullsisë së botës do të ishin të lumtur të ndërronin vendet me ty.

Peshorja Ju jeni në mes të një maratone për tek shumë gjëra të mira, dhe këshilloheni të jepni maksimumin tuaj. Një apo dy gjëra nuk do të funksionojnë ashtu siç ju e keni parashikuar, por në tablonë më të gjerë ato janë krejt të parëndësishme.

Akrepi Nuk do të fitoni asgjë duke theksuar se një vendim financiar që keni marrë kohët e fundit nuk ishte asgjë më shumë se katastrofë. Në vend të kësaj analizoni me vëmendje se çfarë ka ndodhur dhe nxirrni mësimet e duhura. Herën tjetër do të bëni tepër më mirë.

Shigjetari Do të dëgjoni dhe shikoni gjëra të çuditshme tek personat me të cilët do të takoheni për punë nesër. Bëjuani të qartë që në fillim se nuk jeni në humor për të bërë lojëra.

Bricjapi Jeni përpjekur shumë kohët e fundit dhe progresi që keni bërë ka qenë spektakolar. Por nëse nuk ngadalësoheni për t’i dhënë kohë rikuperimi trupit dhe mendjes, rrezikoni një kolaps po aq spektakolar.

Ujori Nëse diçka që pak ditë më parë dukej e thjeshtë ndërsa tani duket spektakolare, arsyeja është se në mendjen tuaj ju i keni shtuar shumë gjëra asaj. Rikthehuni tek baza dhe fokusohuni në çështjen kryesore.

Peshqit Ju keni një kraharor tek i cili të tjerët mund të mbështeten dhe të rrëfehen. Ndihmojini nëse mundeni, por mos u ndjeni të detyruar ta bëni këtë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending