Connect with us

Aktualitet

Ciftet qe ndahen bejne keto 4 gabime fatale/ Asnje femer nuk duhet ti beje

Published

on

Gjithmone duhet te jini te vetedijshem per veprimet tuaja pasi keto te fundit mund te flasin me shume se fjalet. Nje fushe e jetes ku njeriu eshte i dobet eshte pikerisht dashuria. Shume nga veprimet tona ne marredhenie lindin nga nevoja per te kenaqur partnerin ose per te qene ne qender te vemendjes.

Me veprimet tona ne mund ta largojme partnerin pa patur me te voglen ide per shkak se me kalimin e viteve pasi kalojme fazat me intensive te nje marredhenie, kjo e fundit mund te bjere ne gracken e monotonise.

Ne kete artikull do te lexoni disa situata ne te cilat nje grua mund te beje qe partneri te largohet.

1.Te ankuarit gjate gjithe kohes dhe kur tjetri perpiqet t’ju beje te ndiheni mire

Asgje nuk duhet te merret e mireqene ne nje lidhje. Nuk mund te prisni qe tjetri ta hamendesoje, nese e doni dicka kerkojeni. Mos u beni gri ndavece nese partneri eshte duke u perpjekur per te mesuar se cfare pelqeni e cfare jo.

2. Te kesh f rike nga in timiteti

Si fillim duhet te mesoni te doni veten perpara se te prisni dashuri nga te tjeret. Ne nje lidhje nuk do te ndihmoje f rika juaj nga in timiteti. Komunikimi eshte menyra me e mire per ta kapercyer kete problem.

3. Lereni ta shprehe veten ashtu si e ndjen

Njerezit parapelqejne paqen dhe qetesin ne nje marredhenie dhe zakonisht perpiqen qe te shmangin konfortimin. Pjese e marredhenieve romantike jane edhe mosmarreveshjet dhe debatet. Heshtja e nje njeriu lexohet si clirim kur gjerat shkojne te qeta.

4. Mos e lejoni te ndihet i neglizhuar

Egoja e shume meshkujve eshte e brishte. Ata mund te ndihen te lene pas dore ose te br aktisur. Njeriu i zemres suaj ka nevoje te dije qe kohen kur jeni me te nuk po e ndani me dicka tjeter emocionalisht apo menderisht. Ai ka gjithmone nevoje per ju.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending