Connect with us

Aktualitet

Akrepi i pari Binjaket te fundit/ Astrologia Meri Shehu jep parashikimin e horoskopit per muajin NENTOR

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I MUAJIT NENTOR 2020
Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuar:

12- Binjakët

Binjakët muajin Tetor e kanë pasur të vështirë, ndërsa Nëntori është më i qetë për ta. Por Hëna Blu i ndikon shumë psikologjikisht, i rëndon fizikisht kështu që edhe në fushën e të vepruarit, Binjakët këtë muaj do jenë pak në mjegull, të paqartë, kështu që kujdes me shëndetin, me punën, e planet sepse janë shumë të ngarkuar.

11- Luani

Luanët janë në këtë pozicion sepse paqartësia e tyre ka të bëjë me vendimet më të rëndësishme që do marrin në karrierën e tyre dhe jetën personale. Nëse janë përballë një marrëdhënie personale për të marrë një vendim, për të bërë një martesë, të paktën deri në datën 10 do jenë në mjegullnajë, në rrugë të panjohura. Nëse do i propozoheshe ndonjë punë e rëndësishme, situatat janë të paqarta. Pas datës 14 Nëntor gjërat do fillojnë të qartësohen për Luanët.

10- Gaforrja

Gaforret favorizohen pas datës 20 Nëntor, fillojnë të marrin një avantazh të mirë në jetën erotike, në jetën ekonomike, por deri atëherë gjërat marrin një përmbysje dhe çështjet e vështira në karrierë ulen dhe ngrihen dhe nuk janë në një moment të mirë. Veprimi ose energjia e marrë si të kundërt, nuk i ndihmon ashtu siç duhet në vendimmarrjet e tyre, nëse merren me karrierë, me punë të rëndësishme, me art, me ushtrime.

9- Peshqit

Ka disa kohë që Peshqit po veprojnë keq në mënyrën si kërkojnë të realizohen, se si kërkojnë të marrin atë që duan ose si kërkojnë t’u dalë e drejta e tyre. Pas datës 14 ujërat do qetësohen. Ka një favorizim të madh duke filluar që nga nesër nga ana ekonomike, do mirëkuptohen më shumë nga të tjerët, do bëjnë takime më të qeta, më romantike dhe më dashamirëse me të tjerët.

8- Virgjëresha

Në datën 14 Nëntor, Marsi që është i kundërt në shenjën e Dashit, kthehet në një rrugë të drejtë dhe po atë ditë kemi një Hënë të re në shenjën e Akrepit që çlirohen këto kundërshtimet. Edhe për Virgjëreshët në atë periudhë fillojnë dhe çlirohen disa ngatëresa në çështjet ekonomike ose disa punë që shkojnë të realizohen ashtu siç duhet.

7- Shigjetari

Shigjetarët janë gjithmonë optimistë, por tani ka një moment që janë bërë shumë pesimist, nervozë dhe kanë ndeshur një pengesë në jetën e tyre personale. Kjo gjendje do vazhdojë deri në datën 14 Nëntor. Pastaj do çlirohen nga kjo gjëndje dhe do merren me çështjet ekonimike dhe do bëjnë mrekullira. Pas datës 21 mund të gjejnë ngushëllim në një marrëdhënie të fshehtë dhe shumë të bukur romantike.

6- Dashi

Dashët janë në një periudhë shumë të rëndësishme të jetës së tyre, Marsi është në shenjën e tyre dhe do vazhdojë deri në Janar t’i japë forcë energjive dhe shumë rezultate të mira. Deri në datën 14 Nëntor duhet të jenë të kujdesshëm në vendimet që marrin, të jenë të ngadaltë në lëvizjet e tyre dhe të mos nervozohen. T’i japin prioritet partneriteteve dhe mos tregohen egoistë.

5- Peshorja

Peshoret kanë Afërditën në shenjën e tyre dhe kjo është një mrekulli për to. Kanë luftë dhe antagonizma që do çlirohen në mes të muajit Nëntor. Do fillojë një periudhë më e mirë ekonomike, më optimiste dhe ndoshta marrin një trashëgimi.

4- Ujori

Do merren shumë me karrierën, familjen, një ndryshim i madh, përmbyset diçka që ata e quanin të sigurt, por kjo përmbysje nuk do dalë për keq, do i çojë në një punë të re, një shtëpi të re apo në një marrëdhënie të re.

3- Demi

Demët kishin Hënën e Plotë në shenjën e tyre, kjo do të thotë që lojën e jetës së tyre duhet ta luajnë ata vetë dhe nuk duhet të lejojnë lojtarë të tjerë të futen dhe të dalin në jetën e tyre sa herë të duan. Ka ardhur momenti që ata të bëhen ata që të kryesojnë.

2- Bricjapi

Rreth datës 12 kanë një ditë shumë me fat, ku Jupiteri takohet me Plutonin në shenjën e tyre dhe aty mund të bëjnë një mrekulli për herë të tretë të këtij viti, kështu që ta shfrytëzojnë, hera e tretë e vërtetë.

1-Akrepi

Do marrë Afërditën mbas vetes në datën 21, do lënë mbrapa disa periudha të vështira, do bëjnë disa bashkëpunime të reja dhe do i realizojnë ëndrrat dhe qëllimet e tyre.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending