Connect with us

Keshilla

Po na turperojne me shoqet/ Keto jane 10 gabime me veshjen qe asnje femer nuk duhet ti beje

Published

on

Para se te dilni nga shtepia sigurohuni per kodin e veshjes sepse kjo e fundit tregon shume per ju.
Ne kete artikull do te lexoni disa hapa te cilat duhet t’i ndiqni per te mos bere kurre gabime ne menyren sesi visheni dhe per t’u dukur bukur.

1. Pergatituni paraprakisht

Per te zgjedhur se cfare do te vishni asnjehere mos prisni momentin e fundit. Kjo do ju marri me shume kohe dhe mund te beni gabime ne veshje nga nxitimi. Mendojeni ose pergatiteni paraprakisht ate se cfare do te vishni.

2. Vishu sipas motit

Perpara se te zgjidhni rrobat keshillohet qe te shikoni si eshte moti. Vishni gjithmone rroba te cilat pershtaten me kushtet atmosferike.

3. Vishuni sipas vendit

Mbani parasysh qe rrobat t’i zgjidhni sipas vendit ku do shkoni. Shmangni veshjet formale kur beni xhiro ndersa ne zyre shmangni printet me lule.

4. Vishni rroba te mases tuaj
Rrobat e mases tuaj do ju tregojne te dukeni ne cdo kohe elegante. Zgjidhni rroba as te ngushta, as te gjera.

5. Kujdesuni nga gabimet e vogla

Ju duhet te vini re gabimet e vogla qe mund te keni ne veshje sepse detajet flasin. Keto detaje e prishin pamjen edhe pse ju mund te jeni veshur shume bukur.

6. Aksesore te pershtatshem
Kriteret me te rendesishem te veshjes tuaj jane aksesoret. Ata luajne nje rol madhor ne pamjen e pergjithshme kur jane te kombinuar ne menyren e duhur me veshjen tuaj.

7. Materiali i veshjes
Zgjidhni veshje qe duken sikur i perkasin nje stili te larte. Kjo nuk do te thote aspak qe ju duhet te vishni dhe te blini rroba shume te shtrenjta.

8. Kombinimi i ngjyrave
Veshja juaj nuk duhet te jete ngjyra-ngjyra. Kini kujdes sepse do te dukeni si ne karanavale dhe aspak bukur.

9. Printe te çuditshme

Zgjidhni te vishni rroba qe i pershtaten pamjes dhe personalitetit tuaj sepse printet e cuditshme nuk iu pershtaten te gjithave.

10. Te brendshme korrekte

Ne baze te rrobave qe do te vishni, zgjidhni te brendshmet e duhura. Te brendshmet mund ta shkaterrojne pamjen nese nuk jane te duhurat edhe pse ju mund te keni nje veshje te persosur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Nuk e paskemi ditur qe ben mrekulli/ Kjo eshte perzjera BIO qe do ju rris floket dhe ndaloje renien

Published

on

Fale shumellojshmerise se produkteve qe gjenden ne treg sot eshte shume me e lehte qe te kujdesesh per floket. Pavaresisht kesaj femrat nuk gjejne asnjehere qetesi sepse gjithmone ka dicka qe ju shkon keq. Ne kete artikull do te lexoni nje trajtim shume interesant i cili do te ndryshoje teresisht gjendjen e flokeve tuaj. E vetmja gje qe duhet te beni eshte : Te lani floket me uthull molle. Uthullua e molles ka keto perfitime per floket tuaj:

1- Balancon nivelin e Ph-it te flokeve dhe skalpit te kokes

Produktet si shampoja apo balsami crregullojne normat e Ph-it i cili duhet te jete ne nivelet 4 dhe 5. Acidi natyral i molles e rregullon ate pa demtuar yndyren e tyre natyale.

2-Lu fton zbokthin

Uthulla e molles eleminon bakteret qe shkaktojme zbokth pasi ka veti te forta antibakteriale dhe antimykotike.

3- Hidraton floket

Hidratuesi me i mire natyral qe mund te perdorni per floket tuaj eshte pikerisht uthulla e molles. Floket tuaj do te krihen me lehte e do te jene me te bute vetem me nje aplikim te thjeshte te saj.

Ne menyre qe te perfitoni nga vetite e saj te mrekullueshme eshte shume e rendesishme qe te zgjidhnj nje uthull molle organike.

Si fillim lani floket si zakonisht dhe ne larjen e fundit merrni nje gote me uthull molle e i lagni floket. Me pas masazhoni rrenjen e flokeve e majat e tyre. Lereni te qendrojne per 5 minuta dhe pasi floket te jene thare, aroma e uthulles nuk do te ndihet me. Rekomandohet qe kete trajtim ta perserisni dy here ne jave.

Continue Reading

Keshilla

Pastroni zorren dhe shpetoni nga kapslleku/ Kjo eshte receta BIO qe do jua shfryje barkun, ruajeni

Published

on

A e dini se ju mund te humbisni peshe nepermjet jashteqitjes? Nje menyre e shkelqyer per te humbur peshe dhe per te perimresuar floren bakteriale eshte pastrimi i zorres se trashe.

Ju duhet te detoksifikoni zorren e trashe nga toksinat ne menyre qe te lehtesoni edhe problemet e tretjes.

Ne e kemi nje zgjidhje per ju te cilen mund ta lexoni me poshte. Mjafton qe te pini kete leng detoksikues i cili pergatitet shume lehte ne shtepi.

Perberesit:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje

Si fillim vendosni ujin ne nje ene dhe lereni ne zjarr derisa te vloje. Me pas kete uji hidheni ne nje kane duke shtuar edhe mjaltin. Shtoni ne kane edhe lengun e limonit e xhinxherin dhe me pas perziejini mire e gjithe perberesi. Kete pije perdoreni tre here ne dite: ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte.
Ju do te habitetni nga rezultati nese e ndiqni kete trajtim jave rresht cdo muaj.

Continue Reading

Keshilla

Ndal mos i lyej floket/ Keto jane 10 modelet dhe ngjyrat e flokeve trendi i sezonit te veres

Published

on

Shumica prej nesh, ndërsa kufizimet fillojnë të lehtësohen dhe jeta duket se po rifillon, tashmë po planifikojmë se cilat ngjyra dhe trende të flokëve do të provojmë këtë verë.

Sigurisht, inspirimi i parë merret nga postimet stilistëve, salloneve dhe influencuesve tanë të preferuar të flokëve në Instagram, për të parë se cilat pamje po pëlqehen nga ata.

Këtë verë nuk ka fokus në vetëm një ngjyrë apo stil, lloj-llojshmëria do të karakterizoj tërë stinën.

Pra, nëse jeni gati për diçka pak dramatike këtë sezon ose dëshironi një ndryshim flokësh me përkushtim të ulët, ka mjaftueshëm mundësi zgjedhje.

Më poshtë ua sjellim gjithë inspirimin që ju duhet për ndryshimin veror:

/Telegrafi/

Continue Reading

Trending