Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i muajit NENTOR sipas astrologut JORGO PULLA/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit

Published

on

DASHI- Karta Tarot e Muajit: BOTA

TE PERGJITHSHME: Muaji i përfundimit, përsosjes, por edhe i dashurisë dhe mirëkuptimit të thellë dhe të sinqertë është nëntori për ju! Gjatë ditëve në vijim, ju përparoni planet tuaja personale, arrini qëllime të rëndësishme, përmirësoni marrëdhëniet që janë të rëndësishme për ju dhe ecni përpara, duke vendosur qëllime të reja për rrugëtimin tuaj!

DASHURIA:Dashuria ka fuqinë të durojë gjithçka! Kështu që këtë muaj, ju e kuptoni që një person në jetën tuaj është mjaft i rëndësishëm për ju dhe ju investoni emocionalisht në një të ardhme të përbashkët me të! Sa për ju që nuk keni një lidhje, muaji ju ofron momente romantike, të cilat ju bëjnë të kuptoni se vetmia ngadalë do të fillojë të largohet nga zemra juaj!

PUNA DHE EKONOMIA: Një qëllim i rëndësishëm profesional, për të cilin keni punuar shumë, tani po arrin në fazën e pushtimit! Muaji është i rehatshëm, relaksues, me momente të lumtura për biznesin tuaj. Këto momente do t’ju bëjnë të keni sukses në planet tuaja personale! Sa i përket financave tuaja, këtë muaj ato nuk ju shkaktojnë stres, sepse arrini t’i menaxhoni ato më lehtë.

DEMI – Karta tarot e muajit: I CMENDURI

TE PERGJITHSHME: Nëntori është një muaj plot argëtim, eksitim, shkëndijë dhe vigjilencë! Ju do të filloni aktivitete të reja, të cilat do t’ju shkaktojnë mbingarkesë, por përvojat do të jenë unike. Prirjet tuaja egoiste do t’ju bëjnë të përplaseni me fytyrat tuaja.

DASHURIA: Dashuria bëhet një aventurë që ju shtyn të rrezikoni dhe të bëni ndryshime, por që janë të pasigurta! Do të ishte mirë të përmbaheni dhe të mendoni dy herë, nëse keni një marrëdhënie. Nëse nuk jeni në një lidhje, muaji ju favorizon për një lidhje të re dashurie, e cila do ju magjepsë por gjëja e vështirë do të jetë ta mbash të qëndrueshme në jetën tënde për një lidhje!

PUNA DHE EKONOMIA: Do të keni propozime dhe riorganizime të reja në profesionistët këtë muaj të vitit. Nëse nuk punoni, atëherë është e sigurt që do të filloni një aktivitet të ri profesional. Nëse tashmë jeni punonjës, do të ndodhin disa ndryshime, por duhet t’i trajtoni me mençuri, duke zvogëluar rrezikun! Ekonomikisht, është koha për të eliminuar parregullsitë dhe shpenzimet e panevojshme.

BINJAKET – Karta tarot e muajit: SHENJTORI

TE PERGJITHSHME: Nëntori është një muaj shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj të zodiakut, i cili ju jep ndjesinë e arritjeve dhe prestigjit në cilëndo fushë që keni vendosur qëllime! Një udhëtim është në planet e këtij muaji dhe do t’ju japë stimuj të rinj për të ardhmen! Në të njëjtën kohë, njohjet që do të bëni këtë muaj, do të jenë shumë të rëndësishme dhe do t’ju mbështesin në planet tuaja të ardhshme.

DASHURIA: Një muaj stabilizimi, angazhimi, martese apo thjesht një zyrtarizimi është nëntori për shenjën tuaj të zodiakut! Marrëdhënia juaj tani po merr një formë më serioze dhe ju po investoni në zhvillime të ardhshme që përmbushin ëndrrat tuaja! Nëse diçka nuk shkon në skenën e jetës tuaj romantike, në nëntor do të hyjë në jetën tuaj një person, me të cilin do të keni një rrugë të përbashkët!

PUNA DHE EKONOMIA: Njohuritë dhe përvoja që keni në fushën e veprimtarisë profesionale, do të njihen plotësisht këtë muaj! Ju do të keni ndihmë dhe mbështetje nga njerëzit që do të vlerësojnë vlerën dhe njohurinë tuaj! Në financa, ka perspektiva shumë të mira.

GAFORRJA – Karta Tarot e Muajit: DASHURIA

TE PERGJITHSHME: Një muaj plot dashuri dhe dëshirë për të shijuar gjithçka që ju ka munguar ose jeni privuar! Këtë muaj zemra juaj do të rrahë fort dhe nuk do të bëni kompromis me asgjë më pak se atë që dëshironi! Etje për jetë, për argëtim dhe pa shkujdesje, këto janë pikërisht ato që do të përjetoni këtë nëntor.

DASHURIA: Nëntori është muaji më erotik i vitit dhe me të vërtetë duhet të jetoni momente që do t’i mbani mend më vonë. Pasionet ndizen, shumë dëshira duket se po shkojnë në fazën e përmbushjes… Eshtë një mundësi e mirë për të hedhur një themel të fortë në jetën tuaj romantike! Pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo ecni në shtigje të vetmuara, ky muaj nuk do t’ju zhgënjejë.

PUNA DHE EKONOMIA: Me frymëzim dhe pasion, ju do të filloni këtë muaj në biznesin tuaj dhe suksesi është i dhënë, për sa kohë që keni dëshirën për të zhvilluar punën tuaj pak më shumë! Financat janë të vështira dhe këtë muaj do të kuptoni që trajtimi juaj nuk ishte i duhuri! Mbaju tregjeve, sepse ca para të lënë pa u menduar!

LUANI – Karta tarot e muajit: PERANDORI

TE PERGJITHSHME: Nëntori është një muaj dinamik, me arritje të rëndësishme për ju që i përkisni shenjës së Luanit! Imponimi juaj, ngacmimi juaj dhe dëshira juaj për të arritur qëllimet do t’ju bëjnë të punoni në mënyrë të përsosur, gjë që do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja! Muaji është plot ngjarje, zhvillime, ritëm të shpejtë, por edhe suksese që do të rrisin prestigjin tuaj!

DASHURIA: “Ndjekja e dëshirave” mund të jetë titulli i jetës tuaj romantike për këtë nëntor! E vërteta është se pushtimet tuaja do të jenë të shumta dhe nuk do të jeni në gjendje t’i rezistoni predikimit që ju hedh ky muaj. Nëse jeni burrë, do të arrini të fitoni interesin e gruas që ju pëlqen vërtet! Nëse jeni femër, do të ketë një tifoz që do t’ju rrethojë nga afër!

PUNA DHE EKONOMIA: Nëntori është konkurrues dhe ju jep ndjesinë e shpërblimit në biznesin dhe financat tuaja! Sukseset vijnë e shkojnë si rezultat i punës së madhe që keni bërë deri më tani. Një pushtim, një prestigj, një titull, do t’ju japë shpërblimin dhe ngritjen që prisni! Sa për financat tuaja, ato gradualisht po përmirësohen!

VIRGJERESHA – Karta Tarot e Muajit: DREJTESIA

TE PERGJITHSHME: Ritmet tuaja relaksohen dhe këtë muaj keni më shumë nevojë të jeni pranë personave që doni dhe të zgjidhni problemet mes jush. Kështu që ju gjeni ekuilibrin tuaj, kapërceni problemet që ju kanë munduar, i kuptoni gabimet tuaja, i korrigjoni ato dhe merrni kënaqësinë nga zhvillimet që ju japin mesazhin se ia vlejti përpjekja që u përpoqët aq shumë në të kaluarën!

DASHURIA: Rrjedha e muajit do t’ju bëjë të keni qetësi, harmoni dhe shoqëri! Nëntori do të mbajë me vete atë që vërtet ia vlen dhe ka perspektivë dhe do të ndjeni se për gjithçka që ka ndodhur në jetën tuaj romantike, ka pasur një arsye të rëndësishme! Gjatë këtij muaji do të merrni një formë të konfirmimit emocional!
PUNA DHE EKONOMIA: Shpërblimi i përpjekjeve tuaja ka mbërritur! Ju që keni punuar shumë, do të merrni shpërblimin që prisni! Ju që keni boshllëqe dhe që nuk keni bërë përpjekjet e duhura kohët e fundit, do të paguani çmimin për veprimet tuaja, një fakt që do t’ju bëjë të kuptoni se tani duhet të ndryshoni taktikë!

PESHORJA – Karta tarot e muajit: I VETMUARI

TE PERGJITHSHME: Nëntori është një muaj i rishikimit, por edhe i raportit për ju! Klima mund të jetë e rëndë, pasi mund të jesh e mbyllur për veten, por je në një fazë riorganizimi, e cila do të të ndihmojë të vendosësh me radhë mendimet, ndjenjat, por edhe lëvizjet e tua të mëvonshme! Disa njerëz mund t’ju zhgënjejnë, por mos harroni se ne nuk mendojmë dhe nuk ndihemi të gjithë njësoj!

DASHURIA: Jeta juaj romantike ju lë me disa boshllëqe dhe këtë muaj ndiheni pak i vetmuar, pasi situatat janë pak të ftohta dhe indiferente. Ndoshta nuk keni kapërcyer disa ngjarje të së kaluarës dhe ju duhet kohë për të shëruar disa plagë. Rrugëtimi i nëntorit do t’ju ndihmojë të zhvilloni ndjenjat tuaja dhe të kuptoni se ku po shkoni.

PUNA DHE EKONOMIA: Gjatë nëntorit shpesh do të ndieni se po jepni maksimumin tuaj, pa pasur rezultatet e pritura të përpiqen të shikoni situatat ndryshe dhe sigurisht lufta që po bëni tani do të shpërblehet muajin tjetër! Puna juaj ka kërkesat e saj këtë muaj, financat tuaja janë në një ngërç, megjithatë ky likuiditet nuk do të zgjasë shumë, prandaj mos u zhgënje!

AKREPI – Karta tarot e muajit: RREDHA E FATIT

TE PERGJITHSHME: Jeta ka përmbysje dhe surpriza të çuditshme dhe kur më pak e prisni, ndodhin ndryshimet më të rëndësishme, të cilat më parë nuk mendonit se do të ndodhnin. Në rrotën e fatit thuhet se nëntori, i cili është edhe muaji i ditëlindjes tuaj, sjell ngjarje të papritura dhe shumë momente entuziaste që ju ngrenë disponimin! Ju ndryshoni pamjen tuaj, stilin tuaj, mendimet tuaja. Njerëz të rinj hyjnë në jetën tuaj dhe ju bëni një fillim të ri shpresëdhënës, i cili ju rinovon!

DASHURIA: Dashuria papritmas pushton jetën tuaj dhe ju rinovon në një mënyrë të bukur! Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë surprizat e këndshme, momentet argëtuese, zbulimet e bukura, por edhe sugjerimet, do të japin një notë rinovimi në marrëdhënien tuaj! Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, muaji sjell rrahje dashurie të papritura dhe një njeri që më në fund do t’ju ​​nxjerrë nga vetmia!

PUNA DHE EKONOMIA: Muaji ofron ndryshime të papritura në fushën tuaj profesionale dhe pritet lartësim, veçanërisht nëse jeni në një profesion të pavarur, me teknologji ose komunikim! Propozimet e papritura, mundësitë e rehabilitimit apo edhe kontaktet jashtë vendit, favorizohen! Sa për financat tuaja, do të keni mundësi të ngriheni!

SHIGJETARI – Karta Tarot e Muajit: FUQIA

TE PERGJITHSHME: Këtë muaj ju arrini të stabilizoni dhe të lidhni situata në jetën tuaj! Ju i kuptoni ndryshimet që kanë ndodhur në jetën tuaj kohët e fundit dhe e rregulloni jetën tuaj! Në të njëjtën kohë, ju arrini të gjeni seksionin e artë në marrëdhëniet tuaja, duke rivendosur boshllëqet që ishin krijuar midis jush dhe njerëzve të afërt!

DASHURIA: Muaji ju ofron zgjidhje dhe ju ndihmon të rivendosni boshllëqet e jetës tuaj sentimentale! Ju gjeni një mënyrë për t’iu afruar personit për të cilin jeni të interesuar ose në një marrëdhënie, dhe fitoni favorin dhe interesin e tij! Pra, me përpjekjet tuaja do të jeni në gjendje të sillni jetën tuaj romantike pikërisht aty ku dëshironi!

PUNA DHE EKONOMIA: Vendosmëria dhe iniciativat që do të merrni këtë muaj, do t’ju ndihmojnë në zhvillimin tuaj profesional dhe financiar! Në të njëjtën kohë, ju do të merrni mbështetje nga njerëz që kanë një pozicion më të lartë profesional se ju dhe të cilët do të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë në qëllimet tuaja personale! Financat tuaja gradualisht po përmirësohen.

BRICJAPI – Karta Tarot e muajit: VARJA

TE PERGJITHSHME: Nëntori është një muaj i lodhshëm, nga njëra anë sepse ka ngecje, nga ana tjetër, krijohen konfuzione dhe konfuzione, të cilat ju çorientojnë! Ajo që duhet të keni kujdes dhe të shmangni është mashtrimi në të gjitha fushat e jetës tuaj! Sipërfaqësia dhe nxitimi do të vijnë me një kosto, prandaj kushtojini vëmendje njerëzve që u besoni!

DASHURIA: Kjo nuk është koha për të investuar emocionalisht në një person që nuk ju garanton një të ardhme të përbashkët dhe të qëndrueshme. Kështu që mbajeni emocionalisht dhe përpiquni të shmangni ligësinë! Një gënjeshtër mund të bëjë që ju të ndjeheni të tradhtuar dhe të zhgënjyer! Në të njëjtën kohë, sjellja e paqëndrueshme e personit që ju intereson do t’ju hutojë emocionalisht!

PUNA DHE EKONOMIA: Mundohuni të shmangni mospërputhjet dhe konfuzionet në punën tuaj dhe mos harroni se disa herë këtë muaj mund të hutoheni, të gjendeni në dilemë apo edhe të bëni disa gabime në punën tuaj! Pra, vendosuni sa më mirë për të shmangur kurthet. Muaji nuk është pozitiv për t’u hapur profesionalisht dhe financiarisht ndaj përpjekjeve të reja, të cilat nuk ju japin garanci. Disa sugjerime që do t’ju bëhen, mund të fshehin mashtrime.

UJORI – Karta Tarot e Muajit: VDEKJA

TE PERGJITHSHME: Një kohë e rëndësishme në jetën tuaj po merr fund dhe kjo është diçka që ju e dini, ju e kuptoni dhe ju trishton! Por mos harroni se kur mbyllet një kapitull, ekziston gjithmonë një fillim i ri, plot ndryshime! Gjatë këtij muaji, ju do të pastroni marrëdhëniet tuaja personale dhe do t’i thoni një lamtumirë të kaluarës!

DASHURIA: Një marrëdhënie ka përfunduar ciklin e saj dhe aq sa ju zhgënjen, ju do të jeni të detyruar ta realizoni këtë muaj dhe të vazhdoni më tej! E kaluara duket se ju pushton shumë intensivisht këtë muaj dhe ju shkakton ndjenja zhgënjimi! Mundohuni të shikoni përpara, duke mësuar nga gabimet që ishin bërë dikur! Dashuria nuk është aq bujare këtë muaj, por të ndihmon të pastrosh, e cila është për të mirën tënde!

PUNA DHE EKONOMIA: Disa bashkëpunime marrin fund ose një punë që keni ndërmarrë ka përfunduar dhe jeni të shqetësuar për atë që do të pasojë gjatë rrugës! Në këtë fazë ju jeni të detyruar të lini pas gjithçka të kaluarën dhe të kaluarën, duke parë përpara dhe duke bërë ndryshimet e nevojshme, në mënyrë që të ngriheni profesionalisht dhe financiarisht! Tregoni gjakftohtësi dhe kompromis me situatat, në mënyrë që të arrini ekuilibrin në punën tuaj!

PESHQIT – Karta Tarot e muajit: PERMBAJTJA

TE PERGJITHSHME: Ju jeni të lënduar, jeni të lodhur dhe e keni të vështirë, është një fakt, por nëntori ju jep mundësinë të rimbushni bateritë! Ju i kuptoni nevojat tuaja, ato që dëshironi, cilët njerëz janë të rëndësishëm, por edhe të vërtetë në jetën tuaj dhe këtë muaj vjen restaurimi, por edhe harmonia!

DASHURIA: Nëntori ju favorizon për një ribashkim, për ta gjetur veten përsëri me një dashuri nga e vjetra ose thjesht për t’i gjetur përsëri pas grindjeve dhe problemeve, me personin që ju intereson! Ju e kuptoni vlerën dhe rëndësinë e një personi në jetën tuaj dhe hapat hidhen për të qenë së bashku, të qetë dhe të lumtur!

PUNA DHE EKONOMIA: Muaji ju ofron mundësinë të shërbeheni në mënyrë profesionale, përmes bashkëpunimeve dhe njohjeve që keni! Diskutimet, kontaktet, kooperativat apo edhe mbështetja nga njerëzit tuaj, do të jenë mbështetja që ju nevojitet për të pasur sukses profesional dhe financiar!

13 Comments

13 Comments

 1. Pingback: Führerscheinfabrik erfahrungen

 2. Pingback: find here

 3. Pingback: this post

 4. Pingback: buy dumps 101 2022

 5. Pingback: what is pair programming in software engineering

 6. Pingback: 레깅스룸

 7. Pingback: valid new unicvv 2022

 8. Pingback: nova88

 9. Pingback: DevOps solutions

 10. Pingback: köpa testoviron

 11. Pingback: charging rhino gun

 12. Pingback: sbobet

 13. Pingback: Alquiler de trasteros

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending