Connect with us

Aktualitet

Dikush i afert do perpiqet tju ngreje kurth/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 2 NENTOR 2020

MARREDHENIE QE JU FUSIN NE KURTH

E Hene dhe Muanji Nentor fillon me Aferditen ne Peshore te bashkeshoqerohet me Asteroidin Merimange 407 Arachne
Aferdita ne Peshore tregon nevojen e ngritjes se Urave ne Komunikim dhe ne ekuilibrim te marredhenieve dhe ne bashkepunime

Arachne Asteroidi na shenon dhe ne mundet qe ne mneyre naive ta shohim veten tone te zene ne Kurth ne aspektin sentimental

Mund te jete nje kurth i padukshem dhe nje lidhje e padukshme si nje rrjete e padukshme

Sot duhet te kemi kujdes ata qe na afrohen dhe na magjepsin me fjalet dhe dashurine e tyre Dicka tjeter fhshehin si qellim

Dashi

Kujdes sot nga afrimiteti dhe lajkat e dikujt qe njehe mire punet dhe qellimet tuaja Po keshtu edhe ne marredhenie ne cift duhet te jeni me te kujdesshem pasi bini preh e nje kurthi

Demi

Ne punen tuaj sot dikush do ju afroj me shume dhe do beje sikur po perpiqet me shume se duhet per ju Por ky mund te jete personi qe do ju beje keq

Binjaket

Nje kurth ne dashuri do ta cilesoja diten e sotme Kujdes me partnerin fjalet qe thoni premtimet po ashtu kujdesuni te kuptoni cdo detaj te sjelljes se tij apo saj pasi ka paraaskene

Gaforrja

Dikush i afert i familjes do behet shkak qe ju te bini prehe e nje kurthi apo e njerzve te cilet do ju perdorin per qellimet e tyre dhe kjo do ju beje te ndjeheni te tradhetuar

Luani

Ne pamje te pare do duket sikur komunikimi dhe lajmet qe do keni jane ne favorin tuaj Me pas do kuptoni se asgje nuk ishte sic duket dhe jeni brenda nje kurthi

Virgjeresha

Ne ceshtjet ekonomike dhe erotike sot do kuptoni qe njeriu qe ju intereson ju ka zene ne kurth dhe ju nuk keni cfare te beni tjeter vetem ti poltesoni dishirat

Peshorja

Personalisht dita e sotme do jete per ju nje mundesi qe te shikoni deri ku mund tju coj nje lidhje e gabuar apo nje marreveshje e gabuar qe keni bere keto dite

Akrepi

Personalisht ne ndjenjat tuaja me te thella ndjeheni se ne nje marrdhenie keni rene brenda pasi nuk keni qene te kujdesshem dhe njeriu qe deshironi po ju ha mulcine dalngadal

Shigjetari

Per ju dita ka diell ka edhe re dhe kjo nuk e prish ekuilibrin ne mendjen tuaj Cdo gje do prishet pasi tju thone gjera qe edhe imagjinata juaj do trazohej sidomos ne dashuri e shoqeri

Bricjapi

Do merrni nje lajm i cili do kete perparesi ne lidhje me karrieren dhe punen por do dali krejtesisht i kundert pasi te ballafaqiheni me realitetin Ngritja do jete thjesht nje kurth per renien qe ju pret

Ujori

Nje ikje large ne nje udhetim tashme do ishte nje vendim jo i mire Po keshtu edhe afrimiteti me shume se duhet me dike qe jeton large dhe qe po perpiqet tju bllokoj shtigjet e lirise tuaj

Peshqit

Asgje me shume se nje takim i deshtuar qe mezi e kishit pritur ne planin erotik nuk do ju zhgenjente me shume Por ka edhe me shume se ne ate takim nuk do vij peroni qe doni por nje tjeter qe pikerisht nuk e doni fare

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending