Connect with us

Aktualitet

Meshkujt nuk i tolerojne keto 6 sjellje/ Nese i beni do te perfundoni duke u zene

Published

on

Mund te jete e veshtire te kuptoni se s’i ti zgjidhni gjerat pa e bere me keq situaten kur ju dhe partneri juaj gjendeni ne menyre te pashmangshme ne nje argument te zjarrte.

Ju dhe partneri mund t’i punoni gjerat ne nje menyre me te qete dhe produktike nese mesoni te ndaloni nje lufte nga pershkallezimi. Kryesorja eshte te degjosh vertete personin tjeter dhe t’i japesh idene atij se po perpiqesh ta kuptosh.

Ju nuk duhet te mendoni per biseden per sa i perket fituesve dhe humbesve sepse ju jeni ne te njetin ekip. Braxiel thote: “Konflikti eshte nje tregues i kujdesit dhe interesit per permiresimin e marredhenies.

Ne jemi me mire te pajisur per te lene menjane interesant tona dhe per te degjuar kur hyjme ne konflikt duke kujtuar se ne deshirojme te rregullojme ose permiresojme marrdheniet.

Nuk mund te kontrolloni gjithmone emocionet tuaja edhe nese po beni cmos per te qendruar te qete. Nese keni nevoje eshte plotesisht ne rregull qe te beni pak pushim.

Nje terapiste martesash e licensuar thote: “Nje gje qe çiftet mund te bejne per te ndaluar nje argument nga pershkallezimi eshte te shmangin diskutimin kur ata jane te lodhur dhe pa humor”.
Nese jeni ne kete gjendje vazhdimi i nje argumenti eshte i pavlere.

“Une i inkurajoj klientet te marrin nje kohe 30-minuta, veçmas, nese secili prej tyre po ndihet bosh dhe i merzitur. ”
Mos e perdorni pushimin per te luftuar gjate luftes por qe te jete vertete efektiv dhe i qellimshem per qetesim.

Shikoni nje shfaqje televizive, lexoni disa poezi, shkoni per nje shetitje ose beni nje joga te shpejte. Nese tani jeni me te qete atehere vazhdoni diskutimin me partnerin tuaj.

Beni cmos qe te mbani mend sa e doni dhe e respektoni partnerin tuaj. Gjerat mund te ikin me perpara me nje ndjeshmeri dhe dashamiresi shtese.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending