Connect with us

Aktualitet

Do te merrni 1 dhurate nga dikush/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 26 TETOR 2020

IDE DHE LLOGJIKE

E Hene dhe Dielli ne Akrep takohet asteroidin Urania

Urania eshte perfaqesuese e Artit teknikes astronomise dhe Astrologjise

Njourite matematike dhe aftesia per te llogaritur me saktesi sot do jene me te fuqizuara

Sot Hena ne Peshk do na beje disi romantik dhe sakrifikues per njerzit e dashur

Duke qene se Merkuri eshte i kundert ne Akrep tendencat e kthimit te personave nga e kaluara mund te sjellin vleresim por edhe pasiguri per te ardhmen

Aferdita do jete edhe sot dhe neser ne Virgjeresh para se te kaloj ne Peshore dhe na japin me shume deshire per te bukuren dhe harmonine ne jeten tone

Edhe sot llogarite dhe analizat do pengojne paksa ndricimin dhe bukurine e ndjenjave

Dashi

Dielli eshte cliruar nga hija e Merkurit te kundert dhe ju cliron edhe ju nga nervat apo nga paqartesite ne planet tuaja si edhe pengesat e drejteperdrejta Kujdes me komunikimin ngaterresat dhe udhetimet

Demi

Ju clirohet nje mundesi e mire pas disa levizjeve strategjikke si ne Shah te fitoni nga nje bashkepunim apo nga nje parashikim i cili ju paralajmeron dhe merrni masat e duhura

Binjaket

Sot do keni njdryshim pune dhe sigurisht duke bere llogarite do arrini ne perfundimin qe edhe mund tju interesoj ky ndryshim

Gaforrja

Nje modernizim ne marredheniet tuaja sentimentale do ju detyroj te ndryshoni menyren e te jetuarit ne cift duke lejuar hapesira ne marredhenie

Luani

Sot do ju sjellin nje surprize ne shtepine tuaj e cila do duket si nje dhurate per tju bere me llogjik dhe per tju nxitur ide te reja dhe ndryshime te llogaritura

Virgjeresha

Edhe sot Aferdita ne shenjen tuaj do ju jap nje eufori ndricimi e pozitiviteti Duhet ta shfrytezoni pasi vijne disa lajme qe do sjellin ndryshime me shpenzime dhe paqendrueshmeri ne jeten personale

Peshorja

Do keni ndryshime te rendesihme ne plane e projekte si edhe nje sqarim qe do behet sot ne nje ceshtje te fshehte personale apo ekonomike

Akrepi

Asteroidi Urania ju sjell modernizem dhe saktesi ne planifikime e llogaritje Nje rruge e re hapet para jush duke ju ndryshuar komplet planet

Shigjetari

Forca parashikuese dhe arsyetuese me ide te reja do lindi ne nje moment te veshtire ne te cilen mund te ndodheni ne nje ceshtje pune apo bllokimi personal

Bricjapi

Kundershtaret tuaj sot mund te jene me te organizuar apo me te pergatitur se ju ne diten e sotme ne levizjet dhe strategjine e tyre Prandaj mos i nenvleftesoni as ne detaje sot

Ujori

Cdo force parashikuese dhe ideore do ju vij ne ndihme sot dhe ju si mjeshter te se rese dhe ideve te perparuara mund te jeni nje hap para te tjereve

Peshqit

Sot hena ne shenjen tuaj do ju sjell nje ndjesi paqendrueshmerie e cila do ndikohet nga kerkesat dhe dominancat e dikujt qe bashkepunoni apo jeni nen urdhra

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending