Connect with us

Aktualitet

Hena ne shenjen tuaj do ju jap shume FAT/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Kjo fundjavë është interesante sepse keni akoma Hënën në favorin tuaj: është një qiell i bukur që të bën të fillosh të lëvizësh pak gjëra edhe në një nivel sentimental. Duke folur për ndjenjat, Paolo Fox kërkon t’i kushtojë vëmendje marrëdhënieve sepse nganjëherë nuk e kuptoni se sa të mirë janë disa njerëz rreth jush. Rreziku që ju përfshin në këtë periudhë është se po jetoni një dashuri me aq shumë ankth dhe nervozizëm sa po kthehet në një problem. Duhet të jetë i kujdesshëm dhe të shmangni marrjen e hapave të rrezikshëm.

Demi

Ju po shkoni drejt një fundjave interesante, aq sa ditët e së Shtunës dhe të Dielës mund të jenë vërtet tërheqëse. Ju duhet të jetoni marrëdhëniet në një mënyrë të qetë, kështu që tani më shumë se kurrë ju doni të shtyni veten drejt një marrëdhënie që përfaqëson një pikë referimi. Dhe këtu mund të lindin probleme sepse nëse keni një lidhje me shenja që aktualisht po përjetojnë kriza të mëdha dhe shqetësime, siç janë Dashi,Gaforrja dhe Peshorja, mund të ketë probleme.

Binjakët

Kjo hënë prek shenjën dhe Venusi ju bën mjaft të ndritshëm . Zakonisht nuk doni të mendoni për problemet, megjithatë në këtë periudhë jeni ju që me energjinë dhe vendosmërinë tuaj po mbani gjithçka. Kur njerëzit thonë se ju jeni sipërfaqësor gabojnë: nuk jeni sipërfaqësor, ju jeni një person që përballet me probleme në momentin kur arrijnë. Kjo është arsyeja pse edhe nëse ndiheni shumë të lodhur, dëshironi të vazhdoni të bëni atë që dëshironi. Ju duhet të përpiqeni të krijoni një histori dashurie ose të kuptoni se kush është personi i duhur për ju.

Gaforrja

Ju jetoni në një kohë kur ka shumë pak siguri . Ndër shenjat që kanë jetuar në një mënyrë më të rëndë muajt e fundit, ju jeni gjithashtu atje sepse të punosh që nga muaji Mars ka qenë më e vështirë. Kjo kundërshtim e dyfishtë e Jupiterit dhe Saturnit tregon se disa çështje janë ndalur: nëse shenjat e tjera kanë arritur të ecin përpara në një mënyrë të qetë, nuk ka qenë e njëjta gjë për ju. Përfitoni nga kjo periudhë pushimi, reflektimi, për të përfituar nga vjeshta dhe dimri; dy sezone që më në fund do t’ju çlirojnë nga një Saturn i rëndë. Ka një avantazh të qartë: dashuri! Tani për tani ju mund të bëni plane ndoshta pikërisht sepse diçka e fortë mungon përsa i përket jetës praktike, keni nevojë për diçka konkrete përsa i përket emocioneve.

Luani

Këtë fundjavë po fitoni për sa i përket çështjeve familjare dhe sentimentale. Faza e shqetësimit që ne të gjithë kemi përjetuar ndoshta na bëri që të jemi më pozitivë ndaj dashurisë, marrëdhënieve, sepse ne nuk mund të jetojmë vetëm për të fituar para ose thjesht për të punuar. Sigurisht që është e rëndësishme të përmbushni ambicien tuaj, megjithatë, gjithashtu dhe veçanërisht në momente të vështira, të keni një referencë është shumë e dobishme! Tre muajt e ardhshëm do të jenë pozitivë!

Virgjëresha

Pas kësaj dite do të jeni më të mirë , por akoma deri në orët e vona të pasdites ka një gjendje konfuzioni dhe nervozizmi që duhet të respektohen me kujdes, kjo për të mos prishur disa marrëdhënie, për të mos u ndjerë jashtë lojës. Fakti është se ditët në vijim, veçanërisht ato të së shtunës dhe të dielës, mund të ishin një referencë. Dashuria rikuperon terrenin nga gushti, kështu që nëse ka një histori të vështirë , nëse nuk keni qenë më të qetë për ca kohë, horoskopi Paolo Fox rekomandon të planifikoni një gusht sa më shumë të jetë e mundur me partnerin ose personin që doni, sa më shumë që të jetë e mundur te shmangni shqetësimet e përditshme.

Peshorja

Më në fund gjeni guximin që i duhet për të ecur përpara! Ekzistojnë disa dyshime: puna dhe studimi janë në rishikim, në një mënyrë sentimentale këto ditë mund të gjeni dashuri dhe të dashur . Këtu nuk ka aq shumë kontributin e miqësisë, ndihmën morale nga të tjerët, por problemet konkrete duhet të zgjidhen. Disa njerëz tashmë kanë ndërmarrë hapin më të gjatë me para që nga janari dhe tani duhet të rikuperohen.

Akrepi

Në këtë fundjavë ju shihni shanset tuaja të rriten në një nivel dashurie, në një nivel miqësie. Shtë gjithashtu një moment i rëndësishëm për të filluar të mendoni për atë që është mirë të bëni në funksion të gushtit; do të jetë një muaj që nuk do të zgjidhë të gjitha problemet e jetës por duke ndihmuar Venusin dhe planetët e tjerë të favorshëm . Ndoshta nuk ju duket sikur bëni gjëra të zakonshme, por do të bëni një virtyt jashtë domosdoshmërisë. Në familje ka nevojë për të zgjidhur një problem.

Shigjetari

Ju jeni akoma pak i hutuar dhe i mërzitur në këtë ditë që nuk sjell asgjë konkrete dhe në të vërtetë, sjell disa momente tensioni. Kur ju mendoni se ka shumë përgjegjësi, shumë mohime, ju doni të shkoni larg dhe të jetoni disi të shkëputur nga gjithçka që krijon vështirësi për ju. Duhet thënë që në këtë moment dashuria dhe marrëdhëniet me të tjerët duhen rishikuar . Është sikur të keni përjetuar një tradhti morale ose fizike.

Bricjapi

Do të bënit mirë të pastroni gjërat! Ka ditë kur arrin të jesh shumë i kthjellët, shumë i vendosur dhe të tjerët kur e mbyll veten. Kur jeni vetë, nuk thuhet se jeni inatosur me të tjerët, por thjesht po përpunoni të dhënat, po filloni të mendoni për gjithçka që keni bërë dhe gjithçka që duhet të bëni. Izolimi në disa raste është i mirë për ju.

Ujori

Dëshironi të jetoni në lajme! Edhe pse aktualisht nuk ka një stabilitet të fortë ekonomik. Kushdo që është akoma në shtëpi dhe duhet të merret me prindër ose edhe me prindër që kanë fëmijë, e di se nuk mund të përballojë shpenzime të mëdha. Dhe për këtë arsye, disa projekte çlirimi pothuajse bëhen utopi. Situatat duhet të trajtohen rast pas rasti dhe me paqe të plotë të mendjes. Sidoqoftë, është një kohë kur mund të ndjeheni më të dashur dhe gjithashtu të keni sukses të mirë personal.

Peshqit

Ju duhet ta përballoni këtë ditë me shumë qetësi sepse do të kemi një kohë më të mirë të Shtunën dhe të Dielën. Sipas horoskopit Paolo Fox ky muajparaqet një lloj goditje të fundit për të gjitha çështjet sentimentale , marrëdhëniet dhe miqësinë që nuk kanë shkuar së fundmi. Muaji gusht do të ndihmojë për të parë gjërat ndryshe.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending