Connect with us

Aktualitet

Te dielen date 25 Tetor do te ndodh 1 ndryshim i madh/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto shenja

Published

on

Të Dielën, 25 Tetor, ne i kthejmë akrepat një orë mbrapa, duke u përpjekur të futemi në një ritëm të ri, duke pranuar që po erret herët.

Ne e dimë shumë mirë që jo të gjithë njerëzit mund të përshtaten njësoj lehtë me të voglin dhe të madhin ndryshim që jeta sjell. Ky është një përshkrim nga astrologu Jorgo Pulla se si reagojnë shenjat e horoskopit.

Dashi: Koha shkon një orë prapa, kështu që unë kam një orë më shumë gjatë ditës për të bërë gjëra… Sidoqoftë, më prish humorin që do të jetë natën herët dhe nuk ju fsheh që ndryshimi i kohës më bën të kem nerva, shumë nerva.

Demi: Kthehuni në fillim, për të rregulluar orët e shtëpisë, makinën por edhe për t’u mësuar me të. Ju e dini që nuk është e lehtë për mua të përshtatem me ndryshimet! Lajmi i mirë është se kemi një orë gjumë dhe se do të erret më herët dhe do të nxitojmë!

Binjakët: Ok ora do të kthehet një orë prapa, ne nuk ndryshojmë asgjë në fund të fundit, celularët automatikisht ndryshojnë kohën. Unë nuk kuptoj shumë gjëra me këtë ndryshim, thjesht kam një të mirë justifikim kur të vonohem (sepse do të vazhdoj të vonohem) se mirë nuk jam adaptuar akoma!

Gaforrja: A po ndryshon koha? Uf isha në ankth, në vend që fëmijët të mësoheshin, në cilën orë duhet të gatuaj? Errësira nga kaq herët? Po, ndryshimi i kohës më sjell ankesa, unë dal nga konstantet e mia!

Luani: Unë jam një fëmijë i Diellit dhe fakti që errësohet herët në fillim më bën të mos kem oreks për asgjë dhe të dua të fle vazhdimisht! Por çfarë mund të bëjmë? Jo, nuk përshtatem lehtë me ndryshimet, por tani që koha po ndryshon, kam mundësinë të shkoj dhe të marr këtë orë të re që më ra në sy!

Virgjëresha: Unë tashmë kam bërë planifikimin tim për ndryshimin e kohës … Mirë djem pse po flisni për këtë. Dy herë në vit ndryshon koha, mundësi tani do të kemi edhe 1 orë përpara për të përfunduar punën tonë.

Peshorja: Për fat të mirë, ndryshimi i kohës do të ndodhë të Dielën dhe unë do të përqafohem në shtrat me arushin tim të vogël dhe do të gërhisim. Do të kemi një orë tjetër përqafimi të Dielën.

Akrepi: Më në fund do të errësohet herët, e dini sa më pëlqen errësira? Unë nuk bëj aq mirë me ndryshimet, por më pëlqen ky ndryshim, sepse më në fund do të ulemi më shumë në shtëpitë tona dhe do të kemi paqen tonë.

Shigjetari: Si bën që nuk mund ta kuptoj? Dëgjoj njerëz që nuk mësohen me ndryshimin e kohës. Pra, djema nëse do të bënit një udhëtim në Australi, çfarë do të thonit? Le të jemi pak seriozë, një orë prapa është.

Bricjapi: Më në fund ritmet e dimrit dhe çdo mashtrues në stolin e tij! Do të kem një orë më shumë për të përfunduar punën dhe detyrimet e mia! Sidoqoftë, fakti që do të bezdisem nga ata që ankohen për ndryshimin e kohës është i vërtetë!

Ujori: Gjithçka ndryshon djema, këtu ne ndryshojmë koha do të mbetet e njëjtë? Fakti që do të jetë më errësirë ??herët po më prish, por në rregull të kesh shoqëri të mirë dhe nëse është ditë apo natë bën të njëjtën gjë!

Peshqit: A po ndryshon koha? Me siguri? Asnjëherë? Të lutem më kujto horoskopin tim sepse ti e thua sot, nesër do ta kem harruar dhe nuk do të gaboj… Kthehu mbrapa apo përpara? A më ngatërron kjo se si do të llogarit programet e mia? Uau do të flemë të paktën një orë më shumë.

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: Ammunition for sale online

  2. Pingback: android sdk

  3. Pingback: australia ecstasy pills out

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: Optifuel fuel saver

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending