Connect with us

Aktualitet

Sjelljet e patolerueshme në çift/ Keto jane 5 shenjat që partneri nuk ka respekt për ju

Published

on

Per nje marredhenie te shendetshme, respekti shpesh cilesohet si shtylla baze. Mund te çoje ne pakenaqesi qe veshtire se mund te ndreqen kur nje person ne nje marredhenie vazhdimisht ndjehet sikur ai ose ajo eshte i parespektuar. Per nje marredhenie te shendetshme qe zgjat respekti duhet te jete reciprok..

Secili partner duhet te ndihet sikur mendimet e tij / saj te degjohen dhe se jane te rendesishme.
Dijeni se nga ana e tij vleresimi per ju eshte shume i ulet dhe i mungon respekti nese vereni keto sjellje te partnerit.

1. Partneri ju tregon se çfare ‘nuk shkon’ me ju

Asnje nga ne nuk eshte perfekt. Secili ka shprehi dhe te meta qe per te tjeret mund te duken te bezdisshme. Mund te jete jashtezakonisht gerryese kur ke ne krahe dike qe vetem thekson “te metat” tuaja. Partneri nuk ju respekton me te vertete nese ai vazhdimisht po rendit zakonet dhe tiparet tuaja karakteristike qe e bezdisin ate dhe ai ose ajo ju thote se çfare duhet te beni per te rregulluar sjelljen tuaj.

2. Partneri juaj nuk ju degjon

Nje nga shenjat me themelore te respektit eshte te degjuarit. Ne nje lidhje nje person duhet te jete ne gjendje te ndaje mendimin e tij ndersa tjetri degjon. Nje shenje qe partneri juaj nuk ju respekton sa duhet eshte kur ai ju flet duke e shperfillur mendimin tuaj, kur ju paragjykon apo kur ju nderpret vazhdimisht. Per nje marredhenie te suksesshme, komunikimi eshte nje nga gjerat me thelbesore.

3. Ju gjithmone perfundoni duke i bere gjerat sipas menyres se partnerit tuaj

Eshte nje shenje qe partneri juaj nuk i respekton deshirat ose nevojat tuaja kur ju e gjeni gjeni veten vazhdimisht duke bere gjera sipas menyres apo tekave te partnerit tuaj sepse ai ose ajo thjesht insiston.

4. Flet negativisht per miqte dhe familjen tuaj

Mund te shkaktoje percarje mes ju te dyve nese partneri juaj e ul vazhdimisht familjen tuaj apo edhe miqte.

5. Partneri tregohet i padrejte

Shenja te mosrespektimit jane fjalet qe mbartin ngjyrim negative, nje gjuhe kercenuese apo zemerim. Shpesh fjalet bejne me shume deme sesa kuptojme. Nuk ju respekton nje njeri i cili eshte i gatshem t’ju lendoje pa pushim edhe pse me pas mund te kerkoje falje.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: KIMBER 1911 PISTOLS FOR SALE

  2. Pingback: mobile app development

  3. Pingback: escorts near me

  4. Pingback: buy dmt online usa free shipping

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending