Connect with us

Aktualitet

Ka mbetur dhe 1 jave nga muaji TETOR/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do kete ndryshime drastike

Published

on

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje

Telegrafi sjell përshtatjen e parashikimit të yjeve, më poshtë mund të lexoni se çfarë ju ka rezervuar tetori.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Këtë muaj fusha e punës mund t’ju shkaktojë probleme. Obligimet po ju grumbullohen, presioni po rritet, andaj nuk do të mund të përballeni me sfidat, por do të keni nevojë për mjaft durim. Këto ndikime lehtë mund t’ju çojnë në konflikte me bashkëpunëtorët, por edhe me eprorët. Për ata të cilët kanë biznes privat, gjithashtu kjo periudhë është më e ndjeshme.

Shëndeti: I shkëlqyeshëm.

Dashuria: Deshtë të cilët janë në lidhje do të kenë një periudhë të volitshme me personin e dashur. Do të kenë momente të bukura dhe surpriza nga partneri, ndërsa ata të cilët janë në lidhje të gjatë kanë mundësi të bëjnë plane për jetë të përbashkët. Në këtë periudhë lidhja juaj do të jetë më e fortë dhe më e rëndësishme. Deshtë e lirë do të jenë të dashuruar me një person më të ri, i cili është tip sportiv dhe shumë energjik. Do të jetë kjo dashuri në shikim të parë, do të shpërthejnë shkëndija dhe nuk do të prisni gjatë për të filluar lidhjen. Paçi fat!

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Fusha e punës është nën ndikimet të cilat sjellin ndryshime në punë ku tashmë jeni duke punuar, mirëpo është shumë e mundshme që të krijohet edhe ndonjë rast i ri afarist. Merrni iniciativën gjatë kësaj periudhe. Fusha e financave ende është nën ndikimin e fuqishëm të Saturnit, i cili çdo gjë ngadalëson dhe vonon arritjen e parave.

Shëndeti: Kushtoni kujdes ushqimit, ka mundësi të shtoni peshë.

Dashuria: Puna dhe dashuria janë të lidhura me njëra-tjetrën. Është e mundshme një lidhje dashurie me një person me të cilin bashkëpunoni në afarizëm, por i cili është shumë i suksesshëm dhe i mençur. Ka gjasa që ai person të jetë i zënë, prandaj nëse kjo gjë nuk ju pengon, shpejt do të filloni lidhjen sekrete. Demat e zënë kanë para vetes një periudhë të qëndrueshme me personin e dashur. Këto ditë do të jeni në njëfarë tollovie, andaj janë të mundshme takimet me miqtë apo me familjarët. Mbase çdo gjë do t’ju jetë e mundimshme, mirëpo do të jeni të kënaqur dhe të plotësuar.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Ky muaj sjell një energji të veçantë, por edhe dëshirën për sukses. Sikur jeni zgjuar dhe tani po filloni me gjithë forcën. Do të keni mjaft takt dhe durim, gjë që ju sjell bashkëpunim të mirë me partnerët afaristë, posaçërisht me eprorët. Idetë e reja do të radhiten njëra pas tjetrës, por gjithashtu, ekziston edhe mundësia për realizimin e tyre, madje në mënyrë të lehtë dhe befasuese.

Shëndeti: Tensioni mendor, si edhe brengat, po ndikojnë negativisht tek ju. Ka mundësi të përballeni me pagjumësinë.

Dashuria: Është kjo periudhë e shkëlqyeshme për dashuri. Personi i cili po ju pëlqen, këto ditë do t’ju befasojë. Është bërë disi më i afërt dhe së shpejti do të shihni që edhe atij i pëlqeni. Binjakët e zënë do të kenë një mosmarrëveshje të vogël me personin e dashur. Partneri tashmë një kohë të caktuar po pret që përfundimisht t’i përkushtoni. Jeni mjaft të shpërqendruar dhe të angazhuar në shumë anë, andaj po kaloni pak kohë me personin e dashur. Atij tashmë ka filluar t’i pengojë kjo gjë dhe do të kërkojë nga ju të ndryshoni. Ndaluni pak dhe ngadalësoni, nuk jeni të vetëdijshëm çfarë po humbni.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Mund të ndiheni të dekurajuar dhe sikur asgjë nuk po ju shkon për dore, mirëpo duhet të keni durim, sepse po ju vjen një periudhë më e volitshme. Ata të cilët kanë biznes privat do të kenë do farë pengesash. Tani më e rëndësishme është të keni durim, sepse këto ndikime nuk do të zgjasin shumë.

Shëndeti: I shkëlqyeshëm.

Dashuria: Këto ditë personi i dashur është jashtëzakonisht i kujdesshëm, sepse marrëdhënia juaj është përmirësuar. Do të kënaqeni me momente të bukura me partnerin, por janë të mundshme edhe plane për të shkuar në një udhëtim të shkurtër. Ky ndikim ka të bëjë me ata të cilët janë të martuar. Gaforret e lira para vetes kanë një periudhë interesante. Do të kenë mjaft takime dhe njohje të reja, por do t’u pëlqejë një Dem, i cili me siguri është i zënë. Gjithashtu do t’ju vardiset një person me të cilin punoni bashkë, ndoshta pak në mënyrë të shkujdesur, por megjithatë ju duket simpatik. Nëse asgjë tjetër, do të mund të jetë një miqësi interesante.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Në këtë periudhë do të keni ndryshime të këndshme, të cilat duhet t’i shfrytëzoni, sepse mund t’ju sjellin përmirësim, por edhe një lloj avancimi. Për ata të cilët kanë biznes privat ky ndikim sjell raste të reja, klientë të rinj, por edhe fillim të një pjese të punës, e cila ka ngecur muaj me radhë. Luanët të cilët kërkojnë punë kanë shanse të mëdha që të punësohen këtë muaj.

Shëndeti: Pikë e dobët ju janë eshtrat dhe nyjat.

Dashuria: Tashmë një kohë të konsiderueshme po ju pëlqen një person dhe tani e keni humbur durimin. Së shpejti mund të prisni takim dhe bisedë, andaj duhet të jini të drejtpërdrejtë dhe të ndërmerrni iniciativën. Me siguri së shpejti do të filloni një lidhje dashurie. Luanët e zënë para vetes kanë ditë fantastike me personin e dashur, shumë aksione, takime dhe shoqërime me miqtë. Personi i dashur do t’ju befasojë me vëmendje, por edhe mbase me ndonjë dhuratë. Ata të cilët janë të martuar këto ditë do të jenë mjaft të zënë dhe do të kalojnë pak kohë me partnerin.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Jeni mësuar që çdo gjë ta mbani nën kontroll, mirëpo ky muaj ju sjell mjaft kthesa dhe situata të paparashikuara. Është me rëndësi t’i vendosni prioritetet, në vend të parë ato që jenë më të rëndësishme, ndërsa më vonë ato që mund të presin. Për çdo rast, do t’ju mungojë koha që t’i përfundoni të gjitha në afat, mirëpo kjo situatë nuk do të ndikojë edhe aq negativisht në cilësi dhe avancim të punës suaj.

Shëndeti: Pikë e dobët ju është lukthi. Kujdes çfarë po hani.

Dashuria: Jeni në formë të shkëlqyeshme, plot energji dhe këtë partneri juaj me siguri po e vëren. Jeni mjaft të preokupuar me punën, gjë që megjithatë po i pengon pak partnerit tuaj. Bindeni që kjo nuk është e vërtetë. Kjo periudhë është e shkëlqyeshme për dashuri, qëndroni sa më shumë bashkë me personin e dashur ose megjithatë në shoqëri të miqve të përbashkët. Virgjëreshat e lira kanë gjasa të gjejnë partnerë të rinj. Është e mundshme të njihni ndonjë person nëpërmjet punës.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Ndikimi i Venerës në fushën tuaj të punës ju sjell gjasa të mira, marrëveshje, sukses dhe lehtësi në kryerjen e detyrave të përditshme. Për Peshoret e papunësuara, është ndikim shumë i volitshëm që lehtë të gjejnë punë. Merrni iniciativën. Ky ndikim ju sjell që mu ju të pëlqeheni dhe ta tërhiqni vëmendjen ndër kandidatët e tjerë në bisedën për punë.

Shëndeti: Nervozizëm dhe ndjeshmëri ndaj ndikimeve të jashtme.

Dashuria: Këto ditë po shkëlqeni dhe po tërhiqni vëmendje kudo që gjendeni. Jeni bërë e bukur dhe natyra juaj rafinuar dhe elegante po del në pah. Po i pëlqeni një Luani tashmë një kohë të konsiderueshme, andaj prisni takim dhe ftesë për t’u shoqëruar. Është i mundshëm fillim i një lidhjeje më serioze, e cila premton edhe diç më shumë. Peshoret e zëna do të kenë gjithë vëmendjen e partnerëve të tyre. Kjo është periudhë e shkëlqyeshme për dashuri dhe për t’u shoqëruar me personin e dashur.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ndikimet mbartin pengesa, jo gjithçka do të shkojë normalisht ose sipas planit, por ju keni shumë energji, si dhe aftësi për t’i përballuar të gjitha pengesat. Pas kësaj pason periudha e cila është më pozitive, ndërsa ky ndikim mund t’ju vërë në plan të parë dhe t’ju sjellë ose avancime ose rritje të të ardhurave, por të mundshme janë edhe njëra edhe tjetra.

Shëndeti: Keni nevojë për më shumë pushim.

Dashuria: Periudhë e mirë për dashuri. Një personi të cilin po e shihni shpesh, ka mundësi që të bashkëpunoni në afarizëm, kaherë është dashuruar me ju dhe këtë me siguri po e vëreni. Nuk jeni shumë të ngazëllyer, por ju pëlqen vëmendja e tij. Gjithashtu keni vlerësuar që ai person është shumë i përshtatshëm dhe që me të do të krijoni një lidhje të qëndrueshme në të cilën me siguri do të kënaqeni dhe do të keni gjithë kujdesin dhe përkrahjen. Ata të cilët janë të martuar kanë një periudhë të qëndrueshme me personin e dashur. Po planifikoni një udhëtim të përbashkët.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Kjo periudhë është e tillë saqë duhet të keni më shumë përqendrim dhe vëmendje për të vendosur atë që po bëni, sepse gabimet janë të mundshme. Këshilloheni që të kënaqeni me rutinën dhe të fokusoheni në atë që kërkohet nga ju, ndërsa planet për të ardhmen t’i lini për kohë më të mira. Ky ndikim është kalimtar dhe që në muajin e ardhshëm mund të prisni ndryshime pozitive.

Shëndeti: Pikë e dobët ju janë organet e frymëmarrjes.

Dashuria: Me partnerin keni marrëdhënie të mira. Nuk keni më mospajtime të cilat kanë qenë të pranishme në periudhën e kaluar. Ka mundësi që planet për punë të përbashkëta të jenë të nxitura nga këshillat e miqve. Po hyni në një periudhë në të cilën do të jeni të preokupuar me projekte afariste dhe me investime të përbashkëta. Shigjetarët e lirë janë vazhdimisht në një lloj kontakti, ju keni takuar shumë njerëz, por askush prej tyre nuk ju ka bërë përshtypje të veçantë. Më shumë ju pëlqen të jeni të lirë dhe të shoqëroheni pa obligime.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Fusha e punës ju sjell disa gjasa të reja dhe mundësi për ndryshim. Nëse ndërmerrni iniciativë ka mundësi t’i ndryshoni gjërat në favorin tuaj, mirëpo edhe të gjeni punë tjetër, nëse në punën aktuale nuk mund të ndryshoni asgjë. Ata të cilët janë të papunësuar tani kanë gjasa të shkëlqyeshme të gjejnë punë. Gjithashtu, ndihma e miqve, si edhe e të njohurve do të jetë e dobishme, vetëm është me rëndësi që të fokusoheni maksimalisht në atë që dëshironi.

Shëndeti: I shkëlqyeshëm.

Dashuria: Po hyni në një periudhë më të volitshme kur është fjala për emocionet. Presionet të cilat kanë qenë të pranishme tani kanë kaluar dhe sërish do të mund të relaksoheni dhe të kënaqeni me personin e dashur. Ata të cilët janë të martuar, gjithashtu para vetes do të kenë një periudhë stabilizimi dhe tani do të mund të përmirësojnë shumë mospajtime të cilat në periudhën e kaluar i kanë krijuar. Bricjapëve të lirë do t’u buzëqeshë fati në dashuri. Bëhuni të gatshëm për dashuri të re, sepse është periudhë e shkëlqyeshme për t’u dashuruar.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Tensioni dhe nervozizmi në punë mund të arrijnë kulmin këto ditë, andaj lehtë mund ta gjeni veten në ndonjë konflikt me kolegët dhe bashkëpunëtorët. Mungesa e përqendrimit lehtë mund të çojë në gabime, andaj kini kujdes. Për Ujorët e papunësuar nuk është koha edhe aq e volitshme për gjetje të punës së re e cila do të jetë e përshtatshme dhe e cila do të jetë afatgjatë.

Shëndeti: Tensioni dhe nervozizmi ndikojnë negativisht në cilësinë e gjumit.

Dashuria: Jeni shumë joshës dhe tërheqës, andaj nëse jeni të vetëm, është goxha e pakuptueshme përse po qëndroni i vetmuar. Një romancë dashurie është në horizont. Ujorët e zënë do të kenë nevojë që të rrinë vetëm, më shumë do të dëshirojnë ta kalojnë kohë me miqtë se sa me personin e dashur. Ka ndodhur një ngopje e lehtë, asgjë serioze, kështu ndodh shpesh edhe në lidhjet e tjera, posaçërisht nëse jeni të martuar. Shkuarja në një udhëtim do të mund sërish t’ju ofrojë me njëri-tjetrin. Mund të jetë udhëtim me miq të përbashkët.

PESHQIT (20.02. – 20.03.)

Puna: Fusha e punës është nën ndikimin e planetëve retrogradë, gjë që mund të jetë interesante nëse prisni që të ktheheni në punën e vjetër. Përgjithësisht, kjo pikëpamje sjell një ngadalësim, andaj për disa veprime dhe ndërmarrje të reja do të detyroheni të prisni. Tani është periudhë ideale që të përfundoni atë që më herët e keni filluar, por nuk keni mundur ta përfundoni për shkak të mungesës së kohës për shkaqe të tjera.

Shëndeti: Bëni më shumë shëtitje dhe kaloni kohën e lirë në ajër të pastër.

Dashuria: Para jush është një periudhë interesante, posaçërisht nëse nuk jeni në lidhje. Njohja me një person të cilin e njihni nëpërmjet punës lehtë mund të shndërrohet në dashuri. Kjo periudhë është e shkëlqyeshme për romancë, gjithsesi njëra ndër ato njohje do të shndërrohet në lidhje serioze. Kënaquni. Ata të cilët janë të martuar kanë para vetes një periudhë të këndshme me personin e dashur. Janë të mundshme punë të përbashkëta, sepse partneri është shumë praktik dhe ka shumë ide.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending