Connect with us

Aktualitet

Nuk do ankoheni me per vetullat/ Ky eshte vaji BIO qe do ju rrise qime te reja te VETULLAT

Published

on

Shume prej vajzave preferojne qe vetullat e tyre te jene te plota. Duke perdorur mbushes nga me te ndryshmit per t’i trashur, kohet e fundit ato jane kthyer ne trend.

Padyshim qe nje nder tiparet me terheqes dhe dallues ne fytyren e vajzave dhe grave eshte nje vetull e bukur. Nje ‘shpetim’ i vertete eshte lapsi me te cilin trashim vetullat tona. Zgjidhja me e mire eshte qe te perdorni menyren natyrale dhe ta flakni tutje lapsin.

Keta tre vajra dhe aplikimi i tyre mbi vetulla eshte gjithcka qe ju duhet.

Vaj kokosi

Merrni nje cop pambuku dhe zhyteni ne vaj dhe me pas vendoseni ne vetullat tuaja. Vetullat duhet t’i mbani me vaj gjithe naten dhe ne mengjes duhet t’i pastroni.

Vajin e kokosit mund ta perdorni cdo dite por mund te japi rezultate te konsiderueshme edhe nese e perdorni disa here ne jave.

Vaj ulliri

Me majat e gishtave tuaj merrni nje pike vaj ulliri dhe masazhoni vetullat. Mbajeni vajin ne vetulla per 1-2 ore dhe me pas i pastroni ato me nje leter te paster dhe uje.

Per te pare rezultate brenda disa jave, kjo maske duhet bere te pakten nje here ne dite.

Vaj bajamesh

Merrni pak vaj bajamesh dhe masazhoni vetullat tuaja. Lereni te qendroj gjate gjithe nates dhe ne mengjes lajeni. Do t’iu jape rezultate te kenaqshme perdorimi i tij disa here ne jave.

Nese doni te keni vetulla ashtu sic i deshironi mos prisni akoma por aplikoni keto maska.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending