Connect with us

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju lendoje, mos e lejoni/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 20 TETOR 2020

ORE DREJTESIE

E Marte dhe Dielli ne Peshore takohet me asteroidin Nemesis. Nemesis njihet si perfaqesues i Drejtesise ne mitologjine e perendive te Lashta

Ne se dikush ushtron padrejtesi ndaj dikujt shpeshhere atehere jeta i ve perpara nje pengese apo nje Frene te forte qe e bllokon apo e permbys veprimtarine e tij

Ne kete rast falsim per te Drejten Hyjonore e cila ve rregull

Sot del ne Drite e Drejta

Nese kemi bere padrejtesi le te jemi te kujdesshem

Nese na kane bere padrejtesi vjen ora e clrejtesise

Kjo pikture eshte e Gheorghe Tattarescu 1853 NEMESIS

Dashi

Do vihen ne vend disa parregullsi ne jeten tuaj bashkeshortore dhe do dali ne drite e drejta qe duhet te fitoni nese partneri juaj ju ka bere nje padrejtesi apo shteti

Demi

Ne jeten e punes keni gabuar dikur por sot eshte dita qe dikush ne lidhje me ju do gaboj ndaj jush dhe do ndjeni se po perjetoni ate qe keni shkaktuar si dhimbje dikur

Binjaket

Edhe sikur sot te dali ne Drite nje padrejtesi qe ju eshte bere ne jeten erotike perseri nuk do ndjeheni mire pasi ne fund te fundit nuk po e jetoni dashurine qe keni humb

Gaforrja

Nje ceshtje familjare ju rendohet shume dhe kjo do vij nga persona qe duan tju lendojne tek pika juaj me e dobet qe eshte familja Kujdes mos u ekspozoni shume ne marredheniet me njerzit e afert

Luani

Pas shume kohesh do merrni nje mesazh i cili do ju kujtoj qe dikush nga e kaluara nuk ju ka harruar dhe ndoshta deshiron tju plagosi perseri Perpiquni te kontrrolloni mesazhet qe te mos vijne me energji negative drejt jush

Virgjeresha

Nje ceshtje ekonomike duket sikur del ne drite dhe ju vjen momenti i te drejtes suaj ne ate qe duhet te merrni ne jeten apo fitoni NE KETE PERIUDHE

Peshorja

Ne jeten personale do merrni disa vendime te cilat do jene te kushtezuara nga menyra si jeni sjelle me te tjeret ne te kaluaren Mund tju keqtrajtojne sot soe tju respektojne

Akrepi

Dita ka te beje me rregullin qe keni vendosur te ushtroni tek vetja shpirterisht apo si vendim i rrepte qe te mos beni gabime apo ti hyni ne hak askujt

Shigjetari

Do sillen pak ashper me ju ne diten e sotme pasi edhe ju keni qene shume te pavarur dhe pa zbatuar kushtet ne punet dhe veprimet qe keni ndermare si ne shoqeri ashtu edhe ne dashuri duke mos i perfillur shume te tjeret

Bricjapet

Duket sikur e drejta buron nga ftotesia dhe rregulli jauj por sot do kuptohet qe nuk keni qene kaq te drejte sa jeni hequr ne nje marredhenie pune e karriere ku i keni vene pengese dikujt pa te drejte Por sot mund tju vene juve nje
pengese te tille
Ujori

Ju hapet e drejta ne nje ceshtje ligjore apo ne nje shkollim apo kualifikim i cili u ishte mohuar dhe ju ishte rrefuzuar Mundesisht mos u beni objekt hakmarrjeje nga te tjeret

Peshqit

Nje kekrkese e ashper ndaj jush per nje ceshtje qe nuk e keni mbajtur fjalen do ju veje ne pozite te veshtire Ndoshta edhe ju dikur ne te kaluaren keni vepruar ashper me dike dhe kjo ju rikthehet per keq

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending