Connect with us

Aktualitet

Dikush i afert do perpiqet tju beje keq/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 TETOR 2020

FUQI VENDI

Nje jave interesante po fillon sot dt 19 Tetor ku Marsi i kundert ne Dash dhe Merkuri i kundert ne Akrep kerkojne te thellohemi ne ceshtjet qe na shqetesojne

Po keshtu sot ngrihet ne piken me te larte kundershtimi midis Merkuri i kundert ne Akrep me Uranin e kundert ne Dem. Marsi sot ndodhet ne nje pike ku tregon karakteristikat e tij liftarake dhe udheheqese

Sot do kuptojme qe kemi marre goditje te forta ne te kaluaren dhe ndaj nesh ka pasur xhelozi te keqe dhe a gresivitet

Jemi ne fazen e fundit te luf tes ne Betejen e Fundit dhe kete do ta japim kur Marsi te kaloj perseri ne kete pozicion kur te jete i drejte muajin tjeter

Dashi

Sot do keni nje goditje ne ceshtjet e rendesishme personale dhe ne cdo projekt pune qe ju pretendonit qe do kishit filluar tashme nje faze te re te jetes

Demi

Nje ndryshim komlet planesh qe do ta ben ju vete me konfuz pasi askush nuk do pranoj inisiativat apo idtete tuaja Do ta keni te veshtire nje takim te rendesishem Nuk do ju presin

Binjaket

O Zot sot mund te kthehet gjithcka permbys ne lidhje me punene dhe me ndryshimet qe keni bere por edhe me kundershtaret Do jeni te syrvejuar ne cdo moment

Gaforrja

Nje takim sot ne jeten personale apo nje biznes personal do hasi pengesa nga te gjitha anet dhe do rrjedhi uje nga cdo cep duke ju lene mangut dhe bosh ne fund si nje shurrotire makaronash

Luani

Ne se uleni sot te beni nje marreveshje per hater te karrieres dhe familjes do ndjeni se do kete persona te afert qe do ju prishin cdo detaj dhe cdo dakortesi Do keni debate familjare dhe levizje biznesi

Virgjeresha

Ne momentin qe keni menduar se keni rregulluar nje gje do prishni nje gje akoma me te madhe qe do ju prishi ne kohe planet e se ardhmes Per nje plesht do digjni jorganin

Peshorja

Detaje te rendesishme do dalin ne ceshtjet tuaja ekonomike ku duket sikur sapo afrohen parate ikin perseri dhe sapo afrohet dikush ne jeten personale iken perseri Perpiquni te kapni ndonje gje

Akrepi

Ju duhet nje ide vertete e zgjuar qe ti beni balle kushteve te reja qe jane krijuar dhe kane corrientuar njerzit e bashkepuntoret tuaj Duhet te ruani nje nivel te zgjuar komunikimi dhe mistik dhe instiktive por edhe hakmarres e zoterues

Shigjetari

Nje ide e re ne lidhje me punen apo nje as nene menge do jete shpetimi juaj Si i thone dikush qe hiqet si i afert do ju haj edhe mishin edhe kockat prandaj merruni me zgjuarsi me kedo dhe me goditje ne shenje

Bricjapi

Nje dite e rendesishme ne lidhje me jeten personale por kujdes se dikush kerkon tju correntoj me ato qe do ju thote per tju hequr venendjen nga gjerat tuaja

Ujori

Dite e fuqishme kjo e sotmja ku ju duhet te fitoni perball atyre qe po perpiqen tju fusin ne pyllin e erret te magjepsur por qe ne fund nuk ka asgje interesante

Peshqit

Dite e komplikuar ne ceshtjet ligjore apo ne punent qe kane te bejne me tregetine e informacionin Kujdes mesazhet dhe premtimet ne lidhje me punen e jeten personale Mund te rezultojne asgje apo te eleminojne njera tjeteren

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending