Connect with us

Aktualitet

Me te gjata dhe elegante/ Keto jane 10 veshjet qe do ju bejne te dukeni 5 CM me te gjata

Published

on

Duke perdorur disa zgjedhje stategjike veshjesh dhe truke stili, ju mund te dukeni me elegante dhe me te dobeta.

1-Kombino te zezen me blu marine

Nje nder ngjyrat me te bukura eshte blu marina e cila te tregon shume moderne dhe elegante nese kombinohet me ngjyren e zeze.

2-Kerko per veshje me prerje strategjike

Zgjidhni nje fustan me preje stategjike tek beli. Fale iluzionit te krijuar pikerisht nga modeli i fustanit ju do te dukeni me te holla.

3-Vendosi rrip xhaketes tende

Nje mundesi tejet e lehte per te transformuar look-un tuaj dhe per te krijuar bel jane veshjet me rrip te cilat u shfaqen ne 2015 ne sfilatat e Tome, Bottenga Venta dhe Cekine.

4-Provo pantallona me shtat te larte

Pantallonat me shtat te larte e transformojne totalisht trupin tuaj. Kembet do te duken me te gjata dhe njekohesisht ky stil funksionon edhe si korse per belin. Mjafton qe shtati te jete i larte pasi edhe pantallonat e shkurtra jane po aq efektive.

5-Zgjidh diçka te “fresket dhe ledhatuese”

Menyra me e thjeshte per te krijuar nje siluete me te holle eshte te vishni nje fustan deri te gjuri i cili i lakohet trupit tuaj por pa e prekur ate. Per nje efekt edhe me miklues zgjidhnje nje fustan te zi.

6-Trego “asetet” e tua

Nje varse qe dramatikisht bie ne kraharorin tuaj duke terhequr keshtu pas vetes gjithe shikimet, shoqeruar me nje dekolte te hapur por jo te ekzagjeruar eshte zgjedhja me elegante per nje mbremje. Per te pasur nje look sa me te balancuar zgjidheni veshjen me gjatesi deri ne fund te kembeve.

7-Behu shumengjyreshe

Ato qe shkojne me mire me trupin tuaj jane veshjet qe rrine ne nuancat e se njejtes ngjyre. Kombinoni veshjen tuaj me nje ngjyre neutral te tilla si ngjyra mishit, grija apo blu marina.

8-Vish nje pallto te gjate deri te kembet

Sidomos kur kombinohet me taka dhe xhinse, gjatesia e ben personin qe e ka veshur te duket shtatlarte dhe krijon nje siluete me te gjate.

9-Behu vertikale

Me te vertete qe iluzionet optike te bejne pune. Per te krijuar pershtypjen e nje femre me te gjate dhe me te holle, shtoji dollapit tend pantallona dhe funde me vija vertikale.

10-Bli nje pale taka “nude”

Investo duke blere nje pale taka ‘nude’. Ato kombinohen me cdo lloj veshje dhe krijojne pershtypjen e kembeve me te gjata dhe te holla.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: vice city market

  2. Pingback: glockonline.org

  3. Pingback: Buy Glo Extracts

  4. Pingback: Runtz Gummies for sale

  5. Pingback: Buy/purchase/order Magic Mushrooms

  6. Pingback: buy dumps 101 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending