Connect with us

Keshilla

Harrojeni BOTOX-in/ Ky eshte SERUMI BIO qe e terheq lekuren dhe ju tregon disa vite me te reja

Published

on

Fytyra eshte ajo qe peson e para veprimin e radikaleve te lira apo perberesve toksike ne ndryshim nga pjeset e tjera te trupit. Ne kete menyre shfaqen rrudhat e para ne lekure dhe ajo e humbet elasticitetin. Ne kete artikull do te lexoni nje super maske e cila vepron me shpejt se cdo trajtim Botox..

Perberesit qe ju nevojiten per te pergatitur kete maske me efekt shtrengues jane:

1 veze

1 luge gjelle vaj argani

1 kapsule vitamine C ose 15 pika leng limoni

10 pika vaj esencial vaj temjani

Si fillim rrihni vezet dhe shtoni perberesit e tjere nje nga nje. Pasi veza dhe vajrat esenciale jane lidhur me njeri-tjetrin atehere keshillohet qe te shtoni vitaminen C. Ruajeni ne frigorifer per te pakten 24 ore pasi ta keni perzier mire e mire.Masken mund ta perdorni diten tjeter pasi te kete qendruar 30 minuta jashte frigoriferit. Me pas mund t’a aplikoni direkt ne fytyren tuaj.

Veza eshte nje produkt i pasur me nje miniere te vertete vlerash ushqyese si zink, calcium, hekur, magnez, vitamina B2, B3, B6 dhe B12. Keta perberes kane efekt shtrengues , nxisin prodhimin e elastines, parandalojne veprimin e radikaleve te lira dhe ushqejne lekuren tuaj.

Vaj i arganit e ben lekuren me te shndritshme dhe te hidratuar pasi eshte i pasur me antioksidante, acide yndyrore oleine dhe linoleike.

Vitamina C eleminon njollat kafe, parandalon shfaqjen e rrudhave , eleminon qelizat e demtuara dhe rigjeneron lekuren.
Vaji i temjanit meriton te quhet “Mbreti i Vajrave” pasi eshte shume i cmuar dhe i vyer ne cilesite e tij. Ai rigjeneron lekuren pasi ne permbajtje te tij ka perberes me veti antioksiduese.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Nuk e paskemi ditur qe ben mrekulli/ Kjo eshte perzjera BIO qe do ju rris floket dhe ndaloje renien

Published

on

Fale shumellojshmerise se produkteve qe gjenden ne treg sot eshte shume me e lehte qe te kujdesesh per floket. Pavaresisht kesaj femrat nuk gjejne asnjehere qetesi sepse gjithmone ka dicka qe ju shkon keq. Ne kete artikull do te lexoni nje trajtim shume interesant i cili do te ndryshoje teresisht gjendjen e flokeve tuaj. E vetmja gje qe duhet te beni eshte : Te lani floket me uthull molle. Uthullua e molles ka keto perfitime per floket tuaj:

1- Balancon nivelin e Ph-it te flokeve dhe skalpit te kokes

Produktet si shampoja apo balsami crregullojne normat e Ph-it i cili duhet te jete ne nivelet 4 dhe 5. Acidi natyral i molles e rregullon ate pa demtuar yndyren e tyre natyale.

2-Lu fton zbokthin

Uthulla e molles eleminon bakteret qe shkaktojme zbokth pasi ka veti te forta antibakteriale dhe antimykotike.

3- Hidraton floket

Hidratuesi me i mire natyral qe mund te perdorni per floket tuaj eshte pikerisht uthulla e molles. Floket tuaj do te krihen me lehte e do te jene me te bute vetem me nje aplikim te thjeshte te saj.

Ne menyre qe te perfitoni nga vetite e saj te mrekullueshme eshte shume e rendesishme qe te zgjidhnj nje uthull molle organike.

Si fillim lani floket si zakonisht dhe ne larjen e fundit merrni nje gote me uthull molle e i lagni floket. Me pas masazhoni rrenjen e flokeve e majat e tyre. Lereni te qendrojne per 5 minuta dhe pasi floket te jene thare, aroma e uthulles nuk do te ndihet me. Rekomandohet qe kete trajtim ta perserisni dy here ne jave.

Continue Reading

Keshilla

Pastroni zorren dhe shpetoni nga kapslleku/ Kjo eshte receta BIO qe do jua shfryje barkun, ruajeni

Published

on

A e dini se ju mund te humbisni peshe nepermjet jashteqitjes? Nje menyre e shkelqyer per te humbur peshe dhe per te perimresuar floren bakteriale eshte pastrimi i zorres se trashe.

Ju duhet te detoksifikoni zorren e trashe nga toksinat ne menyre qe te lehtesoni edhe problemet e tretjes.

Ne e kemi nje zgjidhje per ju te cilen mund ta lexoni me poshte. Mjafton qe te pini kete leng detoksikues i cili pergatitet shume lehte ne shtepi.

Perberesit:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje

Si fillim vendosni ujin ne nje ene dhe lereni ne zjarr derisa te vloje. Me pas kete uji hidheni ne nje kane duke shtuar edhe mjaltin. Shtoni ne kane edhe lengun e limonit e xhinxherin dhe me pas perziejini mire e gjithe perberesi. Kete pije perdoreni tre here ne dite: ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte.
Ju do te habitetni nga rezultati nese e ndiqni kete trajtim jave rresht cdo muaj.

Continue Reading

Keshilla

Ndal mos i lyej floket/ Keto jane 10 modelet dhe ngjyrat e flokeve trendi i sezonit te veres

Published

on

Shumica prej nesh, ndërsa kufizimet fillojnë të lehtësohen dhe jeta duket se po rifillon, tashmë po planifikojmë se cilat ngjyra dhe trende të flokëve do të provojmë këtë verë.

Sigurisht, inspirimi i parë merret nga postimet stilistëve, salloneve dhe influencuesve tanë të preferuar të flokëve në Instagram, për të parë se cilat pamje po pëlqehen nga ata.

Këtë verë nuk ka fokus në vetëm një ngjyrë apo stil, lloj-llojshmëria do të karakterizoj tërë stinën.

Pra, nëse jeni gati për diçka pak dramatike këtë sezon ose dëshironi një ndryshim flokësh me përkushtim të ulët, ka mjaftueshëm mundësi zgjedhje.

Më poshtë ua sjellim gjithë inspirimin që ju duhet për ndryshimin veror:

/Telegrafi/

Continue Reading

Trending