Connect with us

Aktualitet

Planet tuaja do realizohen fije per pe/ Ky eshte horoskopi i detajuar i dates 17 Tetor 2020

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Ditë shumë ë paqëndrueshme ka për të qene kjo e sotmja. Në disa momente mund të ndieni gëzim në shpirt e në disa të tjera brengosje të madhe. Nëse jeni në një lidhje, mundohuni të qëndroni më këmbë në tokë dhe të mos kërkoni gjëra të mëdha sepse partnerit do i duket vetja i padobishëm që nuk do ua plotësoje dhe mund t’iu lërë të lirë. Ju beqaret do mendoni të mos bëni ndryshime, por një takim i orëve të vona mund t’iu bëjë të ndryshoni mendim. Jeta profesionale do jete e favorizuar dhe plot arritje. Ky sektor do iu bëjë të buzëqeshni dhe të keni shpresë. Buxheti do jetë goxha i mirë për shkak të përkudjesit të treguar së fundmi.

Demi

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Planetët do ndikojnë pozitivisht në jetën tuaj dhe do ju shtojnë shpresën. Nëse keni një lidhje sot di futeni në një etapë shumë më ndryshe dhe do ju duket sikur do rilindni. Do doni të qëndroni çdo moment pranë atij që dashuroni dhe kënaqësitë do jenë të papërshkrueshme. Edhe ju beqarët mund të filloni një romancë pasionantë që në fakt ka për t’u shndërruar shpejt në një dashuri afatgjatë. Në punë herë pas here gjërat do ju duken të vështira, por çdo gjë do zgjidhet shpejt. Sipas Dritare.net, të ardhurat do fillojnë të kenë përmirësimet e para pasi këshillimeve që keni marrë së fundmi.

Binjakët

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Bëni atë që ndieni gjatë kësaj dite sepse koha nuk kthehet pas dhe ajo ikën me shumë shpejtësi. Edhe nëse jeni në çift edhe nëse jeni beqarë mendjen do e keni tek çështjet e dashurisë. Fatmirësisht falë mbështetjes së Jupiterit mundësitë për të arritur lumturinë do jenë të shumta. Nëse jeni ende beqarë, mund t’iu shfaqet para dikush me të cilin do bini në dashuri. Në punë të gjithë kolegët do kërkojnë mbështetjen tuaj dhe kjo do ju bëjë të ndiheni më mirë. Planet tuaja do realizohen fije për pe. Me financat nuk do tregoheni aspak vigjilentë dhe mund të bëni edhe çmenduri. Para se të shpenzoni kontrolloni njëherë buxhetin.

Gaforrja

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Sot do jeni shumë të kujdesshëm dhe do reagoni në momentin e duhur. Asnjë e papritur nuk do ju ndodhë dhe dita nuk do jetë pafundësisht e trazuar. Jeta juaj në çift nuk do jetë shumë e lehtë për t’u jetuar. Duhet thëne se Saturni, i cili nuk lejon as dialogun dhe as tolerancën, do ndikojë mjaft tek ju. Bëni çmos që të ulni tensionin. Ju beqarët do keni një ditë më të qetë dhe nëse doni të takoni shpirtin binjak duhet të prisni edhe pak. Në punë do jeni shumë të motivuar dhe të pandalshëm. Keni për t’i arritur objektivat edhe më shpejt nga sa kishit menduar. Kujdesuni pak më tepër për financat që të mos keni surpriza të këqija. Në fakt do keni tendencë të shpenzoni goxha.

Luani

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Urani do ndikojë shumë pozitivisht gjatë kësaj dite në jetën tuaj dhe do ju bëjë të jeni të qeshur. Nëse keni një lidhje mund të bëni e mund të merrni deklarata me personin në krah. Mjedisi yjor ka për të qenë i favorshëm për gjithçka. Nëse jeni beqarë mundohuni të tregoheni më pak kërkues dhe keni për të gjetur më shumë persona të përshtatshëm. Në fund të fundit askush është perfekt dhe duhet ta pranojmë këtë gjë. Për punën do jetë një ditë e shkëlqyer. Do keni ide fantastike si të arrini më lart dhe do ja dilni t’i realizoni. Për të stabilizuar financat do luftoni aq fort saqë nuk e kishit menduar ndonjëherë, por në fund ama do arrini rezultatet e shumëpritura.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Shpesh do ndiheni të pafuqishëm sot dhe nuk do arrini dot të hidhni hapat që keni menduar. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni të pamundurën për të ruajtur një klimë të ngrohtë. Të shumtë do jenë personat që do mundohen t’iu prishin punë prandaj bëni kujdes. Ju beqarët do jeni shumë lozonjarë dhe joshës kështu që mund të tërhiqni pas vetes cilindo që do pëlqejë. Në punë vështirësitë do ekzistojnë. por kjo nuk do të thotë që ju ta lëshoni plotësisht veten. Merrni masa dhe mund t’ia dilni mbanë. Sektori i financave do jetë me shumë fat. Do keni para edhe për të bërë investime edhe për të hequr mënjanë.

Peshorja

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Herë pas here do jeni me nerva sot dhe mundet të debatoni ashpër me këdo që do ju dalë përpara. Jeta juaj në çift mund të ketë edhe momente delikate, por në tërësi gjërat kanë për të ecur goxha mirë. Mes jush nuk do ketë as probleme. Nëse jeni beqarë nuk do doni të bëni asnjë lloj ndryshimi në jetën tuaj sepse edhe ashtu do ndihen për mrekulli. Në punë nuk do doni aspak të dëgjoni çfarë të tjerët do ju thonë dhe duke vepruar me impulsivitet e kokëfortësi mund të gaboni. Sipas Dritare.net, buxhetin do dini gjithmonë si ta menaxhoni kështu që gjendja do jetë e kënaqshme në çdo moment.

Akrepi

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Mundohuni të ruani sa më shumë gjakftohtësinë gjatë kësaj ditë dhe të mos bini pre e provokimeve të të tjerëve. Falë Neptunit, jeta juaj në çift do jetë e pështjelluar. Mund të kaloni goxha vështirësi dhe mund të endeni në një ambient gënjeshtrash dhe dinakërie. Nëse jeni beqarë do ndihen aq mirë ashtu si jeni saqë nuk do doni t’iu besoni premtimeve të të tjerëve. Në punë do shkëlqeni edhe më shumë nga mund ta kishit menduar. Do trajtoni edhe një çështje që paksa delikate. Në planin financiar nuk do ketë asnjë përmirësim të të ardhurave. Mos ëndërroni dhe mos iu besoni as lojërave të fatit. Bëni nga pak kursim.

Shigjetari

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Sot nuk do rrëzoheni para asgjëje dhe do luftoni fort derisa të arrini atë që dëshironi. Marsi, do të rizgjojë edhe me indiferentët ndërmjet jush. Nëse jeni në një lidhje bëni kujdes nga tradhtitë që mund ta tronditin marrëdhënien tuaj. Për ju beqarët ambienti do jetë mjaft i përshtatshëm për dashuritë me shikim të parë. Do keni mundësi të shumta dhe duhet të përfitoni sa më shumë. Në punë do jeni edhe më këmbëngulës dhe do jeni gati të pranoni edhe detyra të reja. ka ardhur koha të mendoni më shumë për jetën profesionale. Neglizhenca në menaxhimin e financave rrezikon t’iu kushtoje shtrenjtë. Kufizojini pak shpenzimet sa pa qenë ende vonë.

Bricjapi

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Ditë aspak problematike kjo e sotmja. Nëse jeni në një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerit do bazohet tek bashkëpunimi dhe mirëkuptimi reciprok. Do jeni shumë të afërt me njëri-tjetrin dhe do dashuroheni pa dorashka. Ju beqarët duhet të dëgjoni përherë zërin arsyes sepse vetëm ashtu keni për të pasur jetën që keni ëndërruar. Në punë do dini të bëni përpjekjet e duhura dhe gjendja do përmirësohet. Kolegëve të vjetër mund t’iu besoni pa frikë. Jupiteri do jetë planeti që do ua mbrojë financat dhe do bëjë që ato të jenë përherë të mira. Mund të blini edhe ndonjë gjë për qejf.

Ujori

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Gjatë kësaj dite do arrini të ruani optimizmin dhe disa takime të reja do ju bëjnë të reflektoni më mirë. Nëse keni një lidhje përgatituni për momente shumë të veçanta e të privilegjuara. Do dashuroni dhe do ju dashurojnë me shumë pasion. Nëse jeni ende një zemër e vetmuar lëreni veten të lirë dhe luani me sharmin që keni pasi keni për të arritur atë që doni. Në punë do jetë një ditë interesantë. Do ndërmerrni iniciativa, do jeni të vendosur dhe keni për të arritur lart e më lart. Financat mund të kenë edhe ndonjë tronditje të vogël, por nuk duhet kurrsesi ta lëshoni veten.

Peshqit

Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Nëse nuk bëni asnjë çmenduri dhe qëndroni gjithë kohës me këmbë në tokë nuk do keni asnjë problem sot. Nëse jeni në një lidhje marrëdhënia me partnerin do thellohet edhe më tepër. Do i harroni të gjitha problemet që keni pasur dikur dhe do e shihni botën me një sy tjetër. Nëse jeni beqarë nuk do keni fat në dashuri kështu që do jetë e kotë që të tentoni të joshni. Në punë më mirë sigurohuni mirë para se të veproni në mënyrë që mos gaboni e mos lëndoheni. Saturni do ua qartësojë mendimet në planin financiar dhe nuk do hidhni asnjë hap të nxituar në këtë sektor. Gjendja do mbetet e mirë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Nuk i dija as vete/ 5 Hile per vetullat qe asnje parukiere dhe estetiste nuk jua thote

Published

on

Vetullat jane shume te veshtira per t’u rregulluar. Duket se te gjitha keto menyra dhe keshilla qe mesojme nga Instagrami dhe mediat e tjera sociale per te krijuar pamjen e vetulles perfekte jane genjeshtra.

Ne kete artikull do te lexoni 5 hile qe vetulla juaj te jete ne forem perfekte gjithmone:

1. Zgjidhni ngjyren e pershtatshme

E keni gabim nese mendoni se nje tonalitet me i erret i lapsit apo i xhelit te vetulla nuk bie ne sy.Zgjidhni ate tonalitet ngjyre qe i pershtatet vetullesh tuaj natyrale dhe flokeve.

2. Fokusohuni tek fundi

Ai qe duket edhe ne profil eshte fundi i vetulles.Tregoni kujdes dhe krijoni nje fund qe duket mjafueshem i rregullt dhe i gjate.

3. Shmangni harqet dhe kendet

Mos u mundoni te krijoni nje vetull kendore apo te harkuaar nese nuk e keni ate.Kjo forme jo natyrale e vetulles nuk do te ngjaje aspak bukur.

4. Perhapni mire

Produktin qe perdorni per vetullat duhet qe ta perhapni shume mire. Nese nuk e beni kete gje vetulla juaj do te duket shume me keq.

5. Perdorni korrektor

Te gjitha mbetjet dhe hijet e panevojshme te lena nga lapsi duhet t’i mbuloni dhe ti eliminoni me korrektor. Vetulla juaj do te duket me e rregullt dhe me e paster ne kete menyre.

Continue Reading

Aktualitet

A doni te dini nese i dashuri juaj eshte besnik? Keto jane 10 shenjat psikologjike qe ai eshte i ndershem

Published

on

Besimi duhet te jete themeli i nje marredhenie te forte dhe te pjekur. Ne kete artikull do te lexoni 10 shenjat qe tregojne se parneri eshte besnik ndaj jush:

1- Ai nuk shqetesohet te mbaje gjithmone me vete telefonin e tij ose perpiqet ta fshehe ate kur eshte larguar per pak kohe.

2- Ai gjithmone perpiqet te zgjidh problemet e dashurise sa me shpejte qe te jete e mundur. Eshte i lumtur me marredhenien dhe planet per te ardhmen.

3-Kur jeni afer ai nuk e ka mendjen te hyje ne rrejtet sociale si Whatsapp apo Facebook.

4-Nuk e ka zakon te zhduket per disa dite kur keni nje problem.

5- Ai gjithmone perpiqet te qendroje ne kontakt dhe nuk pret qe ti t’a pyesesh se ku eshte kur del vetem.

6- Ai nuk e ka problem dhe frike qe ju te afroheni me miqet e tij.

7- Pa humbur durimin me gjerat e vogla ose ne dukje te parendesishme per jeten e perditshme, ai i kushton gjithmone vemendje asaj qe doni te thoni.

8-Dhe ne momentet intime me ju, ai arrin te gjeje ekulibrin me miqte.

9- Vecanerisht kur shfaqen rastesisht, ai nuk eshte xheloz per situate absurde.

10-Duke u perpjekur te kuptoje palen tjeter por edhe te komunikoje ate qe ka ne koken e tij, atij i pelqen qe te zgjidhe problemet qe rrjedhin nga biseda.

Continue Reading

Aktualitet

Viti 2020 na e nxiu fare/ Keto jane 5 shenjat e horoskopit me FAT per vitin e mbare 2021

Published

on

2021-shi është tre muaj larg, por parashikimet e para janë bërë që tani. Cilat do të jenë shenjat që do kenë vitin perfekt, ose siç Giorno dopo Giorno e quan “vit përrallor”?

Gaforrja

Do iu vijë buzëqeshja. Do jenë mirë në çdo aspekt, profesional dhe familjar, sigurisht edhe financiar.

Ujori

Ujori është një nga 5 shenjat më me fat për vitin që vjen. Fati i mirë ka filluar të ndihet që këtë vit me ardhjen e vjeshtës.

Peshorja

Do ketë një vit të stabilizuar në çdo aspekt.

Binjakët

Do përqendrohen në aspekte thelbësore të jetës dhe do kalojnë vitin perfekt.

Peshqit

Mund të ndryshojnë punë, por gjithsesi do të jenë shumë të lumtur.

Continue Reading

Trending