Connect with us

Aktualitet

Kane dale nga moda me kohe/ Keto jane 10 Gabime me veshjen qe nuk duhet ti beni me

Published

on

Ne boten qe ne jetojme cilesite e brendshme te njeriut jane me pak te rendesishme se pamja e jashtme. Kuptimi i veshjes suaj tregon dicka kudo qe te shkoni. Mund t’ju sjelle nje katastrofe te vertete , kombinimi i gabuar i nje veshje.

Njerezit nuk ju marrin seriozisht pasi kjo katastrofe mund te prishe imazhin tuaj. Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla te cilat mund t’i perdorni cdo dite dhe do te keni nje pamje me te bukur.

1.Xhinse me kemishe ose me bluze te gjate:

Nese vishni kemishe dhe bluze te gjate me xhinse, veshja juaj do te duket e crregullt dhe e shemtuar.
Do te dukeni me bukur dhe me e rregullt nese e fusni ate brenda xhinseve.

2.Mbajtja e çantave te medha:

Ju lutemi te shmangni marrjen e çantave te medha nese po shkoni ne nje feste ose nje ngjarje shoqerore. Cantat e medha e bejne pamjen tuaj jo te modes dhe nuk do te dukeni aspak mire.

Ju do te dukeni me te sofistikuara dhe te stilit me te larte nese zgjidhni cantat e vogla dhe kuletat.

3. Kepuce te sheshta me funde te shkurta:

Minifundet nuk duhet t’i vishni me atleta. Do te dukeni te bukura dhe te shkelqyeshme nese i vishni fundet e shkurtra me taka. Takat jane gjithmone zgjedhja me e mire per t’i kombinuar me fundet e shkurter.

4. Kepuce me te medha:

Nese vishni kepuce te medha do te dukeni te shemtuar dhe te cuditshem. Disa njerez i blejne kepucet me te medha se madhesia e tyre por kjo gje nuk duket aspak kendshem. Per t’i marre kepucet ne madhesine e duhur duhet t’i merrni ato ne mengjes pasi gjate dites kembet nganjehere jane te fryra.

5. Golfe:

Golfet jane me te pershtatshem per personat qe kane qaf te gjate. Vendosni me mire nje shalle ose shami kur keni ftohte nese jeni te shkurter dhe keni qafe te vogel.

6. Xhinse pa forme:

Xhinset pa forme jane veshja me e shemtuar. Keto lloj xhinsesh ju tregojne shume shpifur sikur nuk keni forme trupi dhe ndaj duhet t’i shmangni. Zgjidhni ato xhinse te cilat pershtaten me trupin tuaj.

7.Pantallona te shkurta me bluze me menge te gjata:

Nuk keni pse te vishni pantallona te shkurtra ne dimer sepse jane per e vere. Veshjet duhet te pershtaten me stinet sepse ndryshe do te ngjajne shume shpifur.

8.Ripat e sutjenave, qe duken:

Asnjehere nuk duhet te tregoni rripat e sutjenave sepse do te krijoni nje pershtypje shume te keqe per ate qe i shikon pervece nuk ngjajne mire.

9.Kostumet pa bel dhe me take te shkurter:

Qe te ndiheni me bukur dhe fine duhet qe kostumet e punes t’i vishni me pak take me te larte.

10.Funde te gjate dhe te ngushte:

Fundet e gjate dhe te ngushte i pershtaten vajzave te dobta dhe te gjata. Nese jeni te shkurtra zgjidhni dicka qe ju pershtatet dhe qe duket mire. Cdo veshje duhet te pershtatet me formen e trupit tuaj.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: glockonline.org

  2. Pingback: good site to buy dumps with bin

  3. Pingback: slot999

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: cc store

  6. Pingback: female escorts

  7. Pingback: sbo

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending