Connect with us

Aktualitet

Hena e re do te ndikoje keto 3 shenja horoskopi/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron per ndryshime

Published

on

VIRGJERESHA DITOR

Të përgjithshmet

E gjithë vëmëndja juaj sot përqendrohet në planet tuaja të ardhme, por keni njëkohësisht dhe bashkpuntorë të fortë që reagojnë si mbështetës në aspiratat tuaja.

Dashuria

Ndjeni nevojën për të vepruar në një bazë më të qëndrueshme në fushën tuaj personale dhe pasur mësuar nga e kaluara, do të orientoheni në zgjedhje më të sigurta, ndërkohë që të lindurit në fillimet e shenjës do të bëjnë sqarime.

Karriera dhe financat

Hëna e re që realizohet në fushën tuaj ekonomike sot prollogarit dicka të re për portofolin tuaj, ose ajo përkthehet si një burim i ri të ardhurash, ose në përgjithësi si një frymë, ndërkohë që ekzistojnë gjithnjë kurthe për shkak të disa vendimeve të gabuara që merrni, por të cilat e kanë të theksuar elementin e rrezikut.

PESHQIT DITOR

Të përgjithshmet

Hëna e re që realizohet sot, bëhet në një pikë të horoskopit tuaj më pak të dukshëm që prek ato financa që lidhen me persona të tretë, ose bëhet fjalë për borxhe, ose për para të tjerëve që ndikojnë drejtpërsë drejti portofolin tuaj.Kështu që kjo Hënën e re prollogarit disa fillime të reja në këto fusha, ndërkohë kujdesuni dhe ju nga ana juaj të merrni disa vendime të pjekura.

Dashuria

Ekzistojnë disa zhvillime të rëndësishme në cështjet tuaja personale, por kujdesuni ama dhe ju nga ana juaj ti shihni në mënyrë objektive gjërat.

Karriera dhe financat

Mbështeteni tek fuqitë tuaja, pasi prapaskenar rreth jush janë shumë të theksuara. Por paralelisht do të bëni përpjekje për të përmirësuar klimën.

PESHORJA DITOR

Të përgjithshmet

Sot realizohet Hëna e re në shenjën tuaj të zodiakut, duke ju shtyrë të bëni fillime të reja në ndonjë fushë të jetës tuaj apo në përgjithësi të ndryshoni faqe, vecanërisht nëse keni ditëlindje sot.Dhe pavarsisht se keni energji por edhe mbështetjen e njerëzve tuaj të dashur për të bërë këto ndryshime, ekziston rreziku të shtyheni në vendime të gabuara, nëse fillimisht nuk korigjoni gabimet që janë bërë më parë.

Dashuria

Ndjeni se erdhi momenti për të bërë ndryshime rrenjësore, por e gjithë kjo situatë ju corienton.

Karriera dhe financat

Karriera është fusha ku do duhet të tregoni më shumë kujdes në vëprimet tuaja, kështu që përpiquni të keni sytë tuaja hapur me këndin negative të Diellit me Saturnin dhe Plutonin.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending