Connect with us

Aktualitet

Do të lundroni në para/ Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi për fundjavën

Published

on

Astrologe Meri ka lajme të mira për shenjat e horoskopit në parashikimin e funjaves. Ajo njofton se një prej shenjave do të nisë një cikël të ri të rëndësishëm dhe bëhet fjalë për Luanin i cili gjithashtu do të marrë një shumë të madhe parash. Ndërkohë shenjat Binjak, Virgjèrèsha, Bricjapi dhe Peshqit duket se do të kenë fat në çështjet e zèmrès.Lexoni më poshtë parashikimin për të gjithë shenjat e horoskopit.

Dashi: Kjo fundjave do jete nje publicitet i mire per punen dhe kárríeren tuaj. Ndoshta do bíni ne sy dhe do beni per vete persona te rendesishem.

Demi: Nje çeshtje e rendesishme qe lidhet me udhetimet dhe te ardhmen tuaj do kete perpáresi kete fundjave. Nje plotesim deshire per nje dokumentacion apo takim me dike qe jeton larg jush.

Binjaket: Kjo fundjave do jete interesante ne lidhje me nje takim shume íntím dhe romantik. Por mùnd te keni edhe nje mùndesi te rigjèneroni veten tuaj

Gaforrja: Nje person shume i vecante ju thèrrèt dhe ju bene te jeni te várùr nga ndikimi i tij. Ne kete situate do ishte mire te kalonit qete pa shume kùndèrshtíme.

Luan: Do mby.llet nje cikel i rendesishem ne lidhje me punen dhe shendetin tuaj. Po ashtu nje marredhenie romantike qe lidhet me punen do plotesohet. Të ardhura të majme parashikohen për Luanin.

Vírgjèresha: Do jeni totalisht ne fillimet e nje ndjesie te madhe romantike dhe ne nevòjen per te flírtùar apo plotesuar veten eròtíkisht. Nje takim i kendshem ju prèt.

Peshorja: Do kerkoni pak qetesi dhe harmoni ne shtepine tuaj apo nje deshire per te blere nje shtepi te re apo per te bashkejetuar me nje person qe e njihni.

Akrepi: Ju prèt nje lajm shume i mire dhe nje ide shume e bòllshme ne lidhje me planet tuaja. Mbeshtetja ne ceshtje ekonomie apo informacion nuk do mùngòj. Nje takim me nje person te rendesishem po ashtu do jete i mire.

Shigjetari: Nje situate qe lidhet me ekonomine do sqáròhet dhe ju do ta shihni veten ne nje nivel ku pèrbálle psíkòlògjíse dhe mendimit tuaj apo deshirave nuk do keni várèsi ekonomike.

Bricjapi: Ne jeten tuaj personale do ndodhi nje shkelqim apo nje plotesim i bukur i personalitetit dhe deshirave tuaja. Do arrini nje sukses personal.

Ujori: Me shume deshira dhe pásíon do t’i kushtoni me shume vemendje anes shpirterore te padùkshme te gjerave sesa atyre te dukshme. Pra ne hèshtje do beni pune te medha kete fundjave.

Peshqit: Jeni ne nje nga momentet me te bukura dhe romantike ku ne cdo aspekt do shikoni njerez qe ju afrohen dhe duan t’ju japin energji pozitive dhe romance./ lexo.com.al

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending