Connect with us

Magazina

Meshkujt i adhurojne ne heshtje/ Keto jane 17 gjerat qe ata i pelqejne te nje femer por nuk i thone

Published

on

Me siguri kurre nuk do te dim se cfare i lidh vertete nje burre dhe nje grua edhe pse jane shkruar qindra faqe e mijera fjale. Por jane zbuluar 17 gjera qe burrat i duan tek grate dhe ne kete artikull do te mund te lexoni se cilat jane ato. Jane ato gjera qe shkojne pertej inteligjences, simpatise apo edhe aspektit fizik..

Qetesi

Menyra se si ata merren me ngjarjet e jetes eshte nje nga aspektet qe shpesh dallon grate nga burrat. Ju duhet te ruani gjithmone nje qetesi te brendshme dhe gjakftohtesi.

Pasterti

Rendi dhe pastertia e tyre eshte nje tjeter gje qe burrat duan tek grate. Dicka qe burrat e vleresojne eshte te qenit te vemendshem ne shtepi.

Inteligjence

Shume burra terhiqen nga niveli intelektual dhe inteligjent i partnerit te tyre. Kjo cilesi tipike femerore mesohet nga nje jete e jetuar nje nje menyre te vemendshme dhe te hapur dhe jo gjithmone nga librat.

Vemendje

Nje nga 17 gjerat qe meshkujt duan tek femrat eshte vemendja. Aftesia per te perceptuar nevojat e partnerit ne çdo situate.

Kreativitet

Per nje njeri qe kthehet ne shtepi pas nje dite te lodhshme dhe te gjate nuk ka asgje me te mire sesa kur gjen nje suprize te kendshme ne shtepi. Detajet e vogla mund te japin pak shije ne jeten e nje cifti dhe te prishin rutinen e perditshme.

Disipline

Nje nga gjerat qe burrat vleresojne tek nje grua eshte edhe disiplina.

Besnikeri

Besnikeria eshte nje cilesi e domosdoshme ne nje mardhenie qe aspiron te percaktohet e rendesishme.

Miqesi

Miqesia eshte nje nder ato cilesi te personalitetit femeror qe burrat e vleresojne dhe kerkojne. Ky tipar e ben personin me empatik dhe pozitiv.

Autenticitet

Vertetesia eshte nje nga gjerat qe burrat e duan tek grate. Ky eshte nje fakt qe tregon nje personalitet te percaktuar mire dhe te forte.

Pjekuri

Qe femrat jane me te pjekura se meshkujt eshte nje gje qe thuhet shpesh. Nje grua e pjekur eshte sinonim i references dhe stabilitetit.

Optimizem

Nje burim besimi dhe shprese eshte kur ne situate te veshtira partneri di te shohe dhe vleresoj goten gjysme plote.

Perpikeri

Nese jeni nje grua e perpikte atehere keni nje arsye me shume per t’u vleresuar.

Tolerance

Aftesia e tyre per te qetesuar apo te gjejne nje marreveshje eshte nje tjeter nga gjerat qe burrat duan tek grate.

Romantizem

Per romancen e tyre shpesh grate shperblehen me dashuri dhe kjo gje atyre u pelqen shume.

Respekt

Baza e cdo marredhenie eshte respekti dhe demonstrimi i tij.

Dhembshuri

Me nje person qe di te ndjeje dhembshuri te vertete per te tjeter eshte shume e lehte te biesh ne dashuri.

Menyren si dashuron

Menyra e tyre e te dashuruarit eshte gjeja e fundit por edhe me e bukura e universalja qe burrat duan per grate.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending