Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI date 16 Tetor i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e dites ne dashuri

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Do jeni shumë shprehës gjatë kësaj dite dhe do ua zbukuroni jetën të gjithëve. Buzëqeshja do ju shoqërojë ngaherë. Nëse jeni në një lidhje do kujdeseni deri në detaje për partnerin tuaj. Dijeni që edhe ai iu do fort, pavarësisht se nuk ua shpreh çdo moment Ju beqarët nën ndikimin e madh të Merkurit do jeni më shumë sesa joshës. Do keni mjaft admirues, por duhet të dini të zgjidhni personin e duhur. Në punë më në fund do mbyllni një kontratë goxha të mirë, rezultatet e së cilës do ju ndryshojnë gjithë jetën. Për sa iu përket financave çdo gjë do kthehet në favorin tuaj. Përfitoni nga influenca e Uranit që të arrini atje ku keni dashur gjithmonë.

Demi

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Do jeni më të hapur e më tolerantë sot kështu që në përgjithësi gjërat do ju ecin qetësisht e pa probleme. Për ju të dashuruarit nuk pritet të ndodhë asgjë e rëndësishme. Nëse keni ëndërruar pasionin e madh duhet të kënaqeni edhe me pak. Nëse jeni beqarë do realizoni një takim dhe do e çmoni shumë që në fillim personin që do keni afër. Sipas Dritare.net, në punë do jeni profesionistë dhe të gatshëm të ndiqni çdo lloj rruge për të arritur atje ku keni dashur. Kreativiteti do ju ndihmojë të keni edhe më shumë arritje. Vështirësi financiare nuk do keni në, por as rritje nuk priten. Mendohuni mire nëse do iu duhet të bëni ndonjë shpenzim.

Binjakët

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Mësoni ta frenoni veten në disa momente dhe keni për ta parë se gjërat do ju eci më mirë. Edhe durimi do jetë i nevojshëm. Nëse keni një lidhje, falë mbështetjes së Venusit, imagjinata juaj do jetë mjaft e zhvilluar dhe do përjetoni momente të bukura me partnerin. Asnjë problem nuk do iu dalë para sepse të dy ecni me të njëjtin ritëm dhe në të njëjtin drejtim. Nëse jeni beqarë nuk do krijoni dot një lidhje të qëndrueshme, por mundësitë për aventura nuk do mungojnë. Në punë mund të keni disa vonesa çka mund t’u detyrojë të rishikoni mënyrën e të vepruarit. Besoni edhe tek këshillat e disa miqve të vjetër. Ditë e kënaqshme për financat. Ka ardhur koha të tregoni sesa të zotet jeni për t’i menaxhuar edhe më mirë .

Gaforrja

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Duhet patjetër të bëni ndryshime në jetën tuaj sot sepse përndryshe gjërat mund të marrin tatëpjetën. Vendosni edhe më shumë rregull. Në jetën tuaj në çift nuk do jetë e lehtë që gjërat të shkojnë mirë midis jush dhe partnerit tuaj. Do keni disa vështirësi për t’ia shpjeguar dëshirat që keni dhe do lindin keqkuptime. Gjithsesi nga mbrëmja situata edhe mund të rregullohet. Ju beqarët papritur do krijoni një lidhje. Bëni vetëm kujdes të ruani gjithmonë një hije dyshimi që të mos lëndoheni një ditë. Në punë do filloni të mbani përgjegjësi për veprimet dhe do orientoheni atje ku duhet. Shkëputja nga disa kolegë do ju bëjë mirë. Falë mbështetjes së Diellit do ruani një ekuilibër të fortë financiar.

Luani

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Venusi do ju bëjë të zhyteni në mënyrë nostalgjikë në të shkuarën tuaj e hershme dje ka rrezik të harroni të mendoni për të ardhmen. Nëse keni një lidhje do keni disa debate të vogla në mëngjes, por me kalimin e orëve, por i kuptuat gabimet dhe po i shprehët më shumë ndjenjat gjërat do stabilizohen. Nëse jeni ende beqarë duhet patjetër të tregoheni më të vendosur dhe të bëni të pamundurën për ta afruar pas vetes atë që pëlqeni. Për punën nuk do jenë të gjitha kushtet e favorshme, por me pak mbështetje dhe shtysë nga të afërmit do ja dilni. Buxhetin, sado që të mundoheni nuk do dini ta menaxhoni.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Gjatë kësaj dite mund të keni edhe reagime të menjëhershme për disa çështje që mund t’iu futin në telashe. Mundohuni të jeni më të kujdesshëm. Bashkëpunimi dhe përkujdesja reciproke do mbizotërojnë në jetën tuaj në çift dhe të gjitha këto falë Venusit. Nëse keni kaluar një periudhe paksa delikate me partnerin ka ardhur momenti të rivendosni klimën e ngrohtë. Urani do ua influencojë jetën ju beqarëve. Do keni takime, por duhet të shihni me kujdes nëse personat iu përshtaten plotësisht. Në punë do përballeni me disa situata të sikletshme, por do i përmbushni të gjitha detyrat që iu janë dhënë. Në planin financiar duhet të gjeni ekuilibrin. Edhe pse do iu duket e vështire ju mund t’ia dilni.

Peshorja

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Nëse i ndryshoni prioritetet sot mund të futeni edhe në probleme. Dëgjojini më shumë këshillat që do iu japin të afërmit. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi të keni momente tensioni. Plutoni do e bëjë partnerin tuaj nervoz dhe agresiv. Duke qenë se ju nuk do i toleroni dot këto, toni i zërit do të ngrihet dhe situata do acarohet më tepër. Sipas Dritare.net, ju beqarët do jeni më të motivuar se kurrë për të kërkuar dashurinë dhe do ia arrini shpejt qëllimit. Në punë formimi juaj do ju ndihmojë të arrini atje ku e keni programuar gjithë këto kohë. Do e gjeni gjuhën e përbashkët edhe me disa kolegë që jeni konfliktuar. Edhe sot, Neptuni do iu sjellë fat me financat megjithatë tregohuni të matur dhe bëhuni optimistë për të ardhmen.

Akrepi

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Sot do ju duket sikur do jetoni në një atmosferë mbytëse dhe nuk do arrini dot ato që keni dashur. Pasiviteti do ju shoqërojë kurdoherë. Nëse jeni në një lidhje më mirë qëndroni pak kohë larg njëri-tjetrit sepse kjo do iu lejojë të reflektoni më mirë për gjithçka keni kaluar. Vetëm pas kësaj periudhë do e shihni nëse dashuria do të triumfojë apo jo. Ju beqarët do të arrini të takoni persona në dukje mbresëlënës. Gjithsesi edhe pse mund të jetë personi ideal do iu duhet të prisni dhe ta njihni më mirë para se të hidhni hapat përfundimtare. Në punë do keni imagjinatë, por nuk do ju krijohen të gjitha kushtet për të arritur atje ku doni. Në planin financiar do ndikoheni edhe pozitivisht edhe negativisht nga planetët dhe në përgjithësi do mbizotërojë ekuilibri.

Shigjetari

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Sot duhet të mësoni të mbani më shumë përgjegjësi për veprimet që do bëni dhe keni për ta parë se gjithçka do ju ecë si duhet. Influenca e Saturnit do jetë pozitive për ju të dashuruarit. Bashkëpunimi do kthehet në një synim për ju. Nëse nga ana tjetër nuk ndiheni mirë me lidhjen tuaj mund të merrni vendimin për t’u ndarë. Pavarësisht dhimbjes është më e mira. Ju beqarët do jeni më tërheqës dhe sharmantë. Sot do preferoni aventurat që në fakt nuk do mungojnë. Në punë do jepni mendimin tuaj për shumë gjëra dhe do vlerësoheni nga shefat. As me kolegët nuk do keni mosmarrëveshje. Me financat duhet të merreni më shumë. Planetët do iu ndihmojnë, por nëse ju bëni kujdes me shpenzimet situata do jete edhe më e mirë.

Bricjapi

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Sot do jeni në humor shumë të mirë dhe do ndani konceptet që keni më të gjithë. Urani do ua shtojë dëshirën për të pasur një jetë në çift më të lirë dhe jashtë rutinës së përditshme. Jupiteri nga ana tjetër do iu japë ide edhe për ndonjë surprizë. Për sa iu përket ju beqarëve, këta dy planetë do iu mundësojnë një takim spektakolar dhe premtues për një të ardhme të ndritur. Në punë Mërkuri do ju bëjë të jeni në lartësinë e duhur dhe ju bëjë edhe më të hapur ndaj gjërave të reja. Mund të provoni veten në një projekt të ri që kërkon mjaft angazhim. Buxhetin duhet ta menaxhoni me shumë kujdes dhe të tregoheni vigjilentë. Mos u hidhni me kokë në detin e shpenzimeve.

Ujori

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Dita e sotme do jetë e vështirë nëse nuk arrini dot të vendosni disa limite ndaj disa mendimeve të këqija. Nëse keni një lidhje dy planetë do jenë më të favorshmit. Nga njëra anë do jetë Neptuni, i cili do sqaroje keqkuptimet dhe nga ana tjetër Venusi, i cili do sjellë sensualitet dhe ngrohtësi. Ju beqarët, falë Marsit, do jeni më interesantë dhe do bini më në sy. Në punë do keni shumë energji sidomos në orët e mëngjesit. Mundohuni të mos nxitoheni e të mos lodheni në mënyrë që te arrini të përmbushni gjithë detyrat e tjera. Nëse financat janë të pakta ulini shpenzimet e kota dhe merrni masa. Fati do iu ndihmojë, por nuk duhet t’i bini me shkelm.

Peshqit

Horoskopi i datës 16 tetor 2020

Gjatë kësaj dite do ju shërbeni të gjithëve dhe marrëdhënia e mirë do jetë mbizotëruese. Jeta juaj në çift do shkojë më së miri. Nëse keni dhënë shumë nga vetja do jeni më të privilegjuarit. Çdo sakrificë do iu shpërblehet. Edhe ju beqarët duhet të përgatiteni për disa ndryshime. Gjithsesi merreni çdo gjë me qetësi dhe mos u nxitoni. Në punë do keni goxha sukses dhe mund të merrni lajmet e shumëpritura për disa projekte që i keni filluar gjatë javës. Neptuni do kërkojë t’iu destabilizojë financat. Nëse shmangni shpenzimet e nëse e menaxhoni me maturi buxhetin gjërat do rregullohen.

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: darkfox market

  2. Pingback: kardinal stick

  3. Pingback: Uodiyala

  4. Pingback: replica watch

  5. Pingback: 무료웹툰사이트

  6. Pingback: buy magic mushrooms online melbourne

  7. Pingback: 이천눈썹문신

  8. Pingback: best passive income

  9. Pingback: legal magic mushrooms buy online usa

  10. Pingback: Did you know that Spectrum tried to cover up a murder?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending