Connect with us

Aktualitet

Do te filloni nje jete te re jashte vendit/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Emocionet janë të rëndësishme sot, por ju keni ende shumë nyje për të zgjidhur . Ligjërisht dhe financiarisht, ju ndoshta jeni duke pritur për përgjigje që nuk vijnë , por kur yjet kthehen përsëri pozitivë, shumë probleme ka të ngjarë të kapërcehen papritmas. Edhe nëse këto ditë jeni të lodhur dhe shihni që ka situata të vështira për tu menaxhuar duhet të shkoni përpara me guxim. Nuk do të të mungojë suksesi, por përsëri je pak i lodhur.

Demi

Hëna është në një aspekt të favorshëm së bashku me Jupiterin dhe Saturnin dhe e bëjnë ditën e sotme shumë të rëndësishme. Këshilla është të punoni shumë për të shmangur tensionet dhe të rikuperoheni në nivelin e punës . Sfera sentimentale është paksa e sheshtë në kuptimin që për disa ditë keni qenë shumë i lodhur dhe nën presion: lodhja e ka bërë vetveten të ndjerë dhe forma fizike është vënë në provë.

Binjakët

Sot jeni shumë nervoz dhe të gatshëm për të diskutuar dhe ky shqetësim do të mbetet deri nesër. Prandaj, këshilla është të shmangni polemikat. Nga e enjtja do të jeni në gjendje të rikuperoheni, por këto ditë çdo fjalë që thoni duhet të peshohet mirë për të shmangur keqkuptimet. Kur nervozoheni, në të vërtetë rrezikoni të humbni durimin. Këto janë ditë të komplikuara edhe në nivelin sentimental për çiftet që kanë përjetuar momente agjitacioni në të kaluarën.

Gaforrja

Ju mund të udhëtoni dhe të shkoni larg, edhe nëse vetëm me imagjinatën tuaj . Ju nuk keni pse të gënjeni veten, sepse po bëhet një përpunim i rëndësishëm i jetës tuaj. Të kesh Saturnin përballë për gati dy vjet (nga Dhjetori do të jesh i lirë) do të thotë të kesh kundërshtuar njerëzit që nuk e meritonin dhe të ishin ballafaquar me probleme të veshura me një lloj maske. Tani duhet të rikuperoni veten , edhe me koston e thënies së disa gjërave mjaft të rëndësishme.

Luani

Ju vuani nga disa çështje të lidhura me punën . Ndiheni të trazuar ndoshta për një punë me kohë të pjesshme ose sepse ende nuk keni arritur të vendosni në një rrugë të re. Kohët e fundit jeni marrë edhe me disa konflikte, kështu që këshilla është që të përshtateni me rrethanat. Ata që janë në role drejtuese mund të përjetojnë probleme për të sjellë rezultate në shtëpi, sepse në këtë kuptim ka një rënie të caktuar. Në dashuri, situata është e sheshtë , por dashuritë e lindura në shtator mund të vazhdojnë.

Virgjëresha

Në këtë moment sugjerimi i horoskopit i Paolo Fox është të kuptoni se çfarë dëshironi , sepse do të ishte turp të humbni kohën tuaj! Shumë nuk do të gjejnë rrethana të përshtatshme për t’u shprehur, por këta yje mund t’ju sjellin kënaqësi edhe në gjëra të vogla , për shembull në dashuri nëse tashmë keni një histori të mirë ose në punë nëse tashmë keni një vend të qëndrueshëm. Nëse doni të riktheheni në lojë, ajo që dëshironi të bëni është e rëndësishme, sepse edhe nëse yjet ofrojnë mundësi, ne duhet të dimë se si t’i kapim ato.

Peshorja

Pjesa e mesme e javës do të jetë shumë interesante për ju, pasi do të përjetoni një rritje të energjisë deri të enjten. Kjo nuk do të thotë që të gjitha problemet më të afërta do të kapërcehen, por që ju do të jeni në gjendje të shikoni të ardhmen me më shumë interes dhe optimizëm . Kujtojmë në fakt se në verë ndiheshit shumë pak të kënaqur.

Akrepi

Këto ditë ju ftojnë të vlerësoni ose rivlerësoni disa zgjedhje biznesi . Tranziti i Merkurit në shenjën tuaj të zodiakut ju ofron mundësinë për të blerë diçka më shumë për sa i përket besimit ose për të shlyer disa llogari. Ata që janë duke pritur shuma të caktuara parash mund të shohin diçka të kthehet deri në fund të muajit. Nga ana sentimentale është një horoskop mjaft i qetë.

Shigjetari

Dita e sotme sheh shumë nervoz dhe të lodhur . Ndoshta në nivelin e punës po përjetoni situata ekstreme, jeni të pakënaqur me rezultate të caktuara ose disa përgjigje po vijnë me ngadalë. Kështu që rrezikon të shpërthesh! Në dashuri dhe në familje do të jetë e nevojshme të jeni veçanërisht të kujdesshëm , sepse mund të lindin konflikte. Do të jetë më mirë të presim të enjten për të bërë propozime dhe në përgjithësi është më mirë të shmangni përplasjet jo-diplomatike.

Bricjapi

Sot do të keni Hënën në krah, kështu që do të jeni në gjendje të regjistroni një energji të madhe dhe një dëshirë të madhe për të bërë gjëra që sjellin mençuri . Këta yje janë shumë të bukur dhe nuk duhet të harxhohen për dashuri të padobishme ose raprezalje të kota. Ju nga natyra e doni qetësinë, rreziku i vetëm është që të keni pak zili. Këshilla për ju është t’i kushtoni vëmendje aftësisë fizike , sepse për t’i bërë gjërat me nxitim mund të sëmureni. Në çdo rast, edhe trupi po rimëkëmbet.

Ujori

Ju jeni shumë më mirë sot sesa ishit dje, por në përgjithësi po kaloni një transformim të madh . Nga natyra, Ujorët janë shkelës dhe nuk duan të ndjekin turmën, por sa më afër që të jemi në fund të këtij 2020, aq më shumë do të kërkoni uniformitetin dhe ndarjen më të madhe të projekteve tuaja: ju do të dëshironi më shumë siguri rreth jush . Edhe ata që ishin pak viktima të ngjarjeve dhe u ndien të shtyrë për një kohë të gjatë do të jenë në gjendje të gjejnë energji pozitive.

Peshqit

Gjatë ditës së sotme do t’iu duhet të shmangni situatat që mund të bëhen të vështira për t’u menaxhuar . Nëse keni biznesin tuaj ose një rol drejtues, nuk do të jetë e lehtë të qëndroni në kurs, gjithashtu sepse në këtë moment është shumë e vështirë të bindësh njerëz të caktuar të bëjnë atë që duhet. Sidomos me të lindurit Virgjëreshë dhe Shigjetar mund të vëreni gjithashtu disa probleme. Këshilla për ju është t’i bëni gjërat me qetësi dhe nëse është e mundur të lini gjithçka t’ju ​​rrëshqasë edhe në dashuri.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending