Connect with us

Aktualitet

Deri ne daten 3 Nentor do te kete ndryshime te medha/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

MERKURI I KUNDERT NGA DT 15 TETOR DERI NE DT 3 NENTOR

E ENJTE dt 15 Tetor dhe ne atmosferen e renduar te Tetorit me Marsin e kundert ne Dash shtohet edhe Merkuri i kundert ne Akrep deri ne dt 3 Nentor

Ne fillim ndodhet ne Akrep deri ne dt 28 pastaj kthehet ne Peshore deri sa kthehet ne rruge te drejte

Ne Akrep Merkuri i kundert do beje lidhje te veshtire kundershtuese me Uranin ne Dem Por kur te jete ne fund te Peshores do beje akoma edhe me shume lidhje te veshtira me Jupiterin e Saturnin e Plutonin ne Bricjap

LLogarite me te kaluaren do mbyllen ne menyre te veshtire apo te tensionuar

Por te pakten do bejem zbulime dhe do mbyllim tema qe na kane lodhur

Ceshtje qe kane te bejne me Kontrata marreveshje shitblerje shtepish pronash makinash komjutera do kene veshtires te madhe

Zgjidhje me qetesi te problemeve do kene veshtiresi

Mesazhet takimet udhetimet do kene veshtiresi dhe kthime mbrapa

Ceshtjet shteterore do kene probleme cdo gje qe lidhet me elektricitetin elektroniken telefonat do kene probleme

Ceshtjet ligjore do kene probleme

Dashi

Nje problematike e theksuar ne sqarimet me te tjeret dhe ne cift sidomos per ceshtje bashkepunimesh apo marredheniesh Do ju nxjerrin nga planifikimet ekonomike dhe rikthime ne debate me kundershtaret

Demi

Sot do beni gabime te pafalshme dhe mund te humbni gjithcka Duhet te veproni shpejt pasi jeni futur ne nje periudhe kur rikthehen edhe gabimet e se kaluares per te zgjidhur Probleme ne martesa ndarje apo ceshtje ligjore do jene te konsiderueshme

Binjaket

Probleme me punen dhe shendetin Tani asgje nuk e ndal renien e lire ne drejtim te se panjohures dhe humbjes se kontrrollit Prisni nje moment tjeter oper te bere sqarime ne pune apo investime e blerje

Gaforrja

Nje ceshtje shume e veshtire rikthehet ne jeten tuaj erotike ku nderlikon cdo gje qe keni arritur deri tani Karriera rrezikon se shumti ne fund te muajit ku cdo gje mund te rrokuliset poshte

Luani

Planet tuaja te fshehta do zbulohen dhe do perdoren nga kundershtaret te cilet do ju cojne drejt gjykimeve dhe paditjeve te forta

Virgjeresha

Do keni veshtiresi ne takime dhe ne ceshtje qe kane te bejne me planet e udhetimet Vonesat do bejne te nderlikohet edhe jeta personale dhe ajo ekonomike ne fund te muajit Do ju pergojne ne nje menyre te tille qe veshtire se e pastroni dot rrugen

Peshorja

Ne ceshtje ekonomike do keni ngritje dhe do ndermerni hapa ne karriere si asnjehere tjeter Keni mundesine te rrregulloni gabimet e se kaluares per ti bere qejfin vetes

Akrepi

Ju do perfitoni nga gabimet e te tjereve dhe megjithese Merkuri i kundert ne shenjen tuaj ju fton tashme te kontrrolloni lojen dhe dominancat

Shigjetari

Nje mundesi e mire kjo e tanishmja qe te mblidhni forcat dhe te rregulloni ceshtjet qe ju penalizojne ligjerisht apo ne lidhje me punen Kujdes me shendetin apo takimet e fshehta ne pergjithesi

Bricjapi

Per momentin duket sikur nuk ju prek drejte per drejte Merkuri i kundert por behini gati te perballeni ne fund te Muajit dhe te zbuloni prapaskenat qe ju kane veshtiresuar jeten

Ujori

Ju po pergatitetein per nje epoke te re nene ndikimin e henes s ere ne Peshore do merrni nje frymemearrje ne dashuri dhe ne argetim duke lene pas punet e veshtira dhe pengesat

Peshqit

Nje kundershtim nga Merkuri i kundert ne Akrep ju nxjerr pak me te ekspozuar ndaj gabimeve tuaja dhe mundesisht si shenje e levizshme dhe e ndjeshme ju duhet pak me shume pervoje e veshtire

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending