Connect with us

Aktualitet

Do te ngriheni ekonomikisht/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje per muajin TETOR

Published

on

Luani

Që prej fundit të qershorit, keni qenë shumë të përqendruar në një situatë që ka ndodhur në distancë, ndoshta në një vend të huaj ose me një person të huaj që jeton në vendin tuaj. Ose, mund të jeni duke menduar për një çështje ligjore, akademike, ose një histori mediatike që keni prodhuar ose shkruar, ose krejt të kundërtën – një artikull që përqendrohet tek ju.

Ky episod do të dalë në Hënën e plotë të 1 tetorit dhe do t’ju sjellë një lloj përfundimi, por jo pa përpjekje. Marsi do të jetë në kënd të fortë me një treshe planetësh – Jupiterin, Saturnin dhe Plutonin, një grup mjaft frikësues – në sektorin e punës së përditshme.

Duket se keni treguar një përkushtim të madh ndaj rezultatit, por mund të keni një dilemë për mënyrën se si të merreni me një të papritur të këtij projekti ose qëllimi. Ka të ngjarë të kërkoni ndihmë. Ndihma që do të kërkoni mund të ketë nevojë për pagesë shtesë, e cila do të dalë nga xhepi yt. Sado e çuditshme të duket, përdorimi e parave për problemin duket se e zgjidh plotësisht, ose të paktën pjesërisht atë.

Më shumë detyra ose biznese të reja priten dhe ju jeni gati për të filluar nga puna. Ka të ngjarë të keni nevojë për më shumë staf, por mund të hasni vështirësi për të gjetur kandidatë të kualifikuar ose ata do të jenë shumë të kushtueshëm.

Në gjysmën e dytë të tetorit, nuk përjashtohet një mundësi për të udhëtuar. Jemi në një pandemi globale, prandaj tregohuni të kujdesshëm teksa zgjidhni qytetin ose shtetin ku do të shkoni.

Në një muaj si ky, nëse keni dëshirë të qëndroni vetëm shtrirë në dhomën e gjumit, nuk ju vë faj askush. Mund të përjetoni një ndryshim të papritur në karrierë. Kjo hënë e plotë mund të shkaktojë kaos edhe në shtëpi. Kur bëhet fjalë për tetorin, mund të pyesni veten se pse gjërat po shkojnë keq. Të paktë, vështirësitë do të vijnë duke u zbutur dhe shumë aspekte do të përmirësohen në vijim.

Virgjëresha

Tetori nuk do të jetë muaji juaj tipik. Është i mbushur me Hëna sfiduese të reja dhe të plota. Universi nuk mund të tolerojë situata që nuk tregojnë progres dhe ky muaj së pari do të dërgojë një Hënë të plotë të fuqishme më 1 tetor për të sjellë ndryshime.

Menjëherë do të përqendroheni te financat më 1 tetor, në lidhje me paratë që mund t’ju detyrohen ose paratë që duhet t’u paguani të tjerëve. Shpenzimet kanë qenë të larta që kur Marsi hyri në shtëpinë e tetë financiare më 27 qershor. Atje, Marsi do të qëndrojë për gjashtë muaj kështu që mund të duhet të ngadalësoni blerjet përkohësisht.

Afërdita do të jetë në kontakt me Marsin në kohën e kësaj Hëne të plotë në Dash, një ngjarje që do t’ju ndihmojë sadopak me shpenzimet.

Është e nevojshme që të prisni për lajme të papërshtatshme më 7 tetor, kur Urani të kundërshtojë Mërkurin. Mërkuri është planeti juaj udhëheqës, prandaj përpiquni ta keni të qartë aktivitetin gjatë këtyre ditëve.

Mërkuri rregullon kontratat e të gjitha llojeve, kështu që gjatë gjithë muajit, mos nënshkruani asgjë dhe shmangni udhëtimet.

Më 12 tetor, kur Jupiteri dhe Neptuni do të jenë në sinkron – një aspekt i rrallë që dihet se sjell ide dhe shprehje krijuese – partneri romantik ose ai i biznesit do t’ju ndihmojë shumë.

Normalisht, një Hënë e re në Peshore do të stimulonte mundësinë për të fituar më shumë para, por mbani në mend se kjo Hënë e re do të jenë në konflikt të ashpër me Saturnin, Plutonin dhe Jupiterin në shtëpinë e argëtimit dhe dashurisë, duke sugjeruar që të pakësoni shpenzimet.

Ky muaj ka dy Hëna të plota dhe e dyta do të bjerë më 31 tetor në Dem, shtëpia e nëntë e udhëtimeve të largëta.

Marsi shkoi në prapavijë më 9 shtator dhe do të vazhdojë të jetë në prapavijë deri në 13 nëntor. Ky planet është në shtëpinë e tetë financiare të parave të njerëzve të tjerë, kështu që para 13 nëntorit, do të jetë e vështirë të bëni progres kur vjen puna te të ardhurat.

Për t’i bërë gjërat pak më të komplikuara, një planet tjetër, Mërkuri, gjithashtu do të shkojë në prapavijë, 13 tetor deri më 3 nëntor. Për shkak se Mërkuri është udhëheqësi juaj, mund të ndiheni të frustruar me paaftësinë për të rritur të ardhurat, por gjërat do të përmirësohen në mes të muajin tjeter.

Qëndroni të përqendruar dhe jini të durueshëm – puna që po bëni tani do të paguhet mirë në muajt e ardhshëm.

Afërdita do të jetë në Virgjëreshë nga 2 tetori deri më 27 tetor. Një nga ditët më të lumtura të muajit do të jetë 10 tetori kur Afërdita në Virgjëreshë do të marrë rreze vezulluese nga Urani në Dem. Kupidi mund t’ju gjejë.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: buy marijuana online

  2. Pingback: swipe dumps with pin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending