Connect with us

Aktualitet

Do ju hapen portat e fatit ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 14 TETOR 2020

ANGARI NGA E KALUARA

E Merkure dhe dy fenomene te rendesishme do ndikojne ne harten e qiellit

Dielli ne Peshore do jete ne kundershtim me Marsin e kundert ne Dash dhe Merkuri pozicionohet i palevizshem ne Akrep pak para se te kthehet i kun dert

Kundershtimi i pozicionit te dobet te Diellit ne Peshore me pozicionin e fuqishem te Marsit ne Dash do jete nje lu fte forcash

Marsi i kundert tregon probleme te pazgjidhura nga e kaluara Merkuri ne Akrep tregon nje ikone te qarte te se kaluares te situatave qe na kane cuar ne keto probleme

Mire do ishte te jemi te kujdesshem dhe ti japim kohe vetes perpara se te veprojme qe te kuptojme dobesite dhe gabimet dhe te veprojme pasi te kemi mbledhur forcat

Ka mundesi qe keto dite te veprojme me papjekuri dhe te behemi pishman me vone

Dashi

Nje perballje mes jush dhe te tjereve do ju nxjerri me dominat dhe fitues por asnjehere te kenaqur pasi ekuilibrat jane prishur ne marredheniet tuaja kryesore tashme

Demi

Puna do kete probleme keto dite dhe ju do keni sqarime dhe debate te ashpra ne pune ose me njerez qe drejtojne punen tuaj Nje ndryshim do ishte i gabuar apo nje marreveshje e re

Binjaket

Puna do stopoj nga sot dhe nuk do gjeni me fusha te reja por te njejten situate Ne dashuri do kuptoni se pozicioni juaj ne shoqeri ju ndihmon ose ju corrienton komplet

Gaforrja

Nje debat i madh ne lidhje me karrieren apo gabimet qe keni bere ne te kaluaren Keni force te dominoni por jo te fitoni Keshtu qe ne asnje lu fte nuk keni shanse te mira per momentin

Luani

Nje ceshtje ligjore ju godet per momentin megjithese ndjeheni te forte Por shikoni mire gabimet qe keni bere ne te kaluaren qe ta fitoni kete hap te ri drejt lirise tuaj

Virgjeresha

Situata e dobet ekonomike e momentit me kerkesat e larta qe keni do ju coj drejt nje debati per sqarime me te tjeret ne ceshtjet ekonomike apo detyrimet

Peshorja

Asgje me shume se deshira juaj per te dominuar nuk do jete me e forte per momentin por askush nuk pranon tju hap lehte rrugen duke ju kujtuar se keni situata te paqarta nga e kaluara qe duhet te zgjidhni

Akrepi

Merkuri ne shenjen tuaj sot do behet i palevizshem duke ju dhene kohe te mendoni perpara se te kaloni ne plane apo rregullime situatash e rishikime marredheniesh

Shigjetari

Nje problem ne jeten erotike do ju kushtoj shume problem ne optimizem apo ne qellime Eshte sikur te fikeni papritur megjithese personat qe doni mund te jene te gabuarit

Bricjapi

Planet tashme do ngelen ne vend dhe duhet te prisni pak para se te realizohen apo te beni takimet e duhura te cilat vonojne edhe pak Ceshtjet familjare marrin perparesi

Ujori

Ju duhet nje plan me i fuqishem ne lidhje me punen dhe karrieren Nga sot diskutimet ngelen ne vend dhe nuk perparojne dhe ne rastin me te keq mund te kthehen mbrapsht ditet e ardhshme

Peshqit

Do kerkoni nje monet per te reflektuar pastaj te perpiqeni te rregulloni marredheniet me miq e shoke qe i keni prishur Sot do luhateni shume ne nje ceshtje personale

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending