Connect with us

Aktualitet

As mos e mendoni ti beni tatuazh/ 13 Keshilla si te beni vetullat tuaja te duken si te vajzave VIP

Published

on

Eshte shume e rendesishme qe t’i beni bukur harqet pasi vetullat i japin forme fytyres tuaj.

Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla nga ekspertja e make up dhe vetullave, Cyndle Komarovski te cilat do j’u ndihmojne t’i rregulloni ato.

1-Vetullat duken fallco kur ju e beni kator fillimin e tyre. Krijoni hije te lehte dhe duke perdorur lapsa apo furce te holle krijoni nje forme. Perdorni nje mascara ngjyre kafe.

2. Po e beni bishtin e vetullave shume te gjate. Nese e zgjasni tepert bishtin jeni duke krijuar efektin e vetulles se rene. Vetulla juaj duhet te perfundoj aty ku fytyra juaj ngrihet lart dhe ku lapsi takon kocken.

3. Jeni duke e ekzagjeruar me harkun. Ju mund te dukeni te zemeruar ose te habitur kur i beni harqet e theksuara. Mbajeni lapsin e vetullave ne ane te kundert me flegrat e hundeve dhe mbusheni vetullen diagonalisht me qendren e syve nese doni te beni vetulla me hark. Rregulloni per poshte vetullat me ndihmen e nje furce. Ne pjesen me te siperme te vetullave beni nje cati me nje laps te lehte. Jepini doren e fundit me nje furce.

4. Vetullave nuk po u jepni forme. Ndiq formen e vetullave te tua(aty ku ka me shume qime) nese nuk keni kohe te takoni nje ekspert.

5. Ju shihen vende bosh. Perdorni nje furce me kend ose nje laps qe te mbushni vendet bosh ne vetull. Me mascara per vetullat, grumbulloni keto te fundit.

6. Jeni duke perdorur shume shkelqyes. Harqet tuaja mund te vendosen me ne dukje nese perdorni shume shkelqyes perreth vetullave. Perdroni nje ton qe eshte nje ton me i lehte se lekura juaj ne vend te kesaj.

7. Ju i keni tejmbushur vetullat tuaja. Ju po dukeni komike nese po dilni ne rruge me vetulla shume te errata jo natyrale. Qe te mos ju duhet te harxhoni te gjithe lapsin, perdorni nje mascara vetullash kaf.

8. Nuk e rregulloni te gjithe vetullen njesoj. Do te perfundoni me nje vetull pa rregull dhe pa lidhje mes bishtit dhe fillimit nese mendoni se keni mbaruar sapo keni bere harkun.

9. Po perdorni ngjyren e gabuar. Qe te kuptoni se cila eshte ngjyra juaj e pershtatshme, provoni disa lloje ngjyrash qe i pershtaten lekures tuaj.

10. Nuk e perhapni ngjyren. Ky eshte nje hap teper i rendesishem pasi do te dukeni sikur keni krijuar harqe jo natyrale. Mos harroni te perdorni furcen qe ta shperndani ngjyren ne te gjithe vetullen pasi te keni perfunduar me lapsin.

11. Per te mbushur vetullen beni nje linje. Per t’i dhene shkelqim çdo qimeje te vetulles tuaj pikerisht ne drejtimin qe po rriten mos perdorni vetem nje produkt.

12. Vetullat tuaja duken te shperndara.Qe te mos dukeni i cuditshem duhet ti “mblidhni” vetullat. Blini nje pomade per vetullat nese keni probleme.

13. Po perdorni shume produkt. Perdorni nje furçe per te larguar masen e tepert te make-up nese vereni se e keni kaluar masen.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: https://originmushrooms.net/

  2. Pingback: replica cheap loubitins

  3. Pingback: What is service virtualization

  4. Pingback: Alyssa SALT - songs

  5. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending