Connect with us

Aktualitet

Hene e re ne daten 16 Tetor/ Astrologia Meri jep parashikimin javor 13-18 Tetor 2020, ja shenja me FAT

Published

on

HENE E RE NE PESHORE DT 16 TETOR 2020

LU FTE PER TE DREJTAT NE CIFT APO NE MARREDHENIE

NE NJE MUAJ te veshtire te Tetorit me shume tensione do perpiqemi per ekiuilibrin e te kundertave dhe paqe me njerzit qe na rrethojne

Po sa e lehte do jetene nje muaj me tendenca lu fte te vij ekuilibri

Mirekuptimi do jete gjeja me e kerkuar

Megjithese Peshorja eshte shenje e harmonise estetikes dhe ekuilibrit do na sjelle ne perballje me ambjentin rrethues

Kundershtimi qe do beje me Marsin e kundert ne Dash dhe Henen e Zeze ne Dash do sjelle probleme me cilesine e lidhjeve
apo marredhenieve

Te gjitha keto do kene akoma edhe me shume presionin nga Plutoni Jupiteri dhe Saturni ne Bricjap

Kjo tregon nje hene te re shume problematike me tendenca sulmi dhe mbrojtjeje

Do mbizoteroj mungesa e ekuilibrit ne pune dhe ne jete personale

Aferdita nga Virgjeresha do jete ne pozicion te dobet qe eshte edhe udheheqesja e henes s ere ne Peshore dhe do jete ne kundershtim me Neptunin ne Peshk

Fobi qe perforcohen nga fantazia do mbizoterojne Armiq te padukshem do na shqetesojne ne mendjen tone

Genjeshtra dhe mitizim marredheniesh do mbizoterojne ne jeten sentimentale Marredheniet do jene Apokaliptike dhe aspak te lehta

Kundershtimi qe do beje Merkuri i Kundert me Uranin do tregoj dogmen dhe njeanesine e kuptimeve dhe veprimeve

Merkuri i Kundert dhe Marsi i kundert tregojne qe duhet te zgjidhim probleme nga e kaluara qe te ecim perpara

Dashi

Hene e re perball shenjes tuaj ju fton per fillime te reja por duhet te gjeni rrugen me pengesa aq te shumta sa do ju duget si mision shume i veshtire per te aritur te beni nje ndryshim

Demi

Nje fillim i ri me punen ju pret dhe cdo gje nga e kaluara qe perpiqet tju pengoj do beje cte jete e mundur tju prishi pune Kujdes ne cift dhe ne armiqte e padukshem

Binjaket

Hene e re premton nje njohje te re ne jeten erotike Por asnjehere problemet qe lidhen me karrieren familjen ekonomine nuk do ju lene te qete te perparoni

Gaforrja

Shume presion perball jush ne shume aspekte qe do ju bejne te lodhshem kete ndryshim ambjenti shtepie apo startegjie qe keni ndermend te ben ne jeten tuaj Kujdes ne marredheniet erotike ka kthime nga e kaluara qe duhen sqaruar

Luani

Hene e re ne Peshore do dominoj me shume ne ceshtjet ekonomike dhe ne sqarimet qe duhet te beni Do keni lajme deri diku te mira megjithese situata eshte shume shperthyese ne familje e karriere

Virgjeresha

Pavaresisht se Aferdita ndodhet ne shenjen tuaj kjo do udheheq deshiren per ndryshime por jo shume fuqishem dhe jo bindshem Keshtu qe mund te mbeten te pazgjidhura apo te vonuara ceshtjet tuaja

Peshorja

Hene e re ne shenjen tuaj do ju jap nje shkendij ndricimi dhe gezimi per nje fillim te ri Por shume do jene pengesat dhe njerzit qe do tentojne tju bllokojne ekonomikisht dhe ne lidhje me punen

Akrepi

Hene e re ne peshore ju cliron shpirtin nga nje eresire qe ju ka rene apo nga pesimizimi Tashme ju si mjeshter te mbijeteses duhet te zgjidhni kontraditat me njerzit nga e kaluara Kujdes ne cift

Shigjetari

Nje mundesi e re qe te reklamoni emrin dhe punen tuaj Do keni shume momente qe do jeni ne dyshim per veprimet tuaja dhe te pavendosur Por duhet te ndriconi qofte edhe per pak

Bricjapi

Shume tension nerva dhe perplasje por do jeni te forte dhe te patundur ne kerkesat tuaja Hene e re ne peshore do sjell nje ndryshim ne jeten tuaj personale dhe pune

Ujori

Nje udhetim apo rruge e re hapet para jush pavaresisht mbylljes se madhe qe po perjetoni ne mendjen tuaj apo ne ambjentin tuaj Shume pak eshte por ka rendesi

Peshqit

Shume te komplikuar ne mendjen tuaj as para as mbrapa Ka mundesi te beni gabime te rendesishme ne cift apo me njerez qe bashkepunoni

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: relx

  2. Pingback: joja87

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending