Connect with us

Sot

Hena e plote do te trondise keto 2 shenja horoskopi/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto shenja

Published

on

Dashi

1 tetori sjell një Hënë të plotë në Dash dhe megjithëse ajo nuk do të jetë në konflikt me Plutonin dhe Saturnin, dy titanë të zodiakut, Marsi, sundimtari juaj, do të shkojnë pas të dyve. Kjo tregon se brenda katër ditëve nga kjo Hënë e plotë, mund të hasni një pengesë të madhe. Plutoni dhe Saturni janë të dy të vendosur në shtëpinë prestigjioze të dhjetë të karrierës dhe nderimeve, e cila gjithashtu rregullon reputacionin. Mund të tundoheni të keni kontakt me një person të rëndësishëm në kompani ose me një klient, por thjesht mos – s’do të fitoni shumë.

Marsi do të jetë planeti i rëndësishëm në Hënën e plotë më 1 tetor dhe Afërdita do të bëjë gjithçka që mundet për të zbutur situatën. Kjo do të thotë që për sa kohë që nuk e humbni qetësinë dhe kontrolloni impulset, mund ta ktheni një situatë potencialisht shpërthyese në një gjendje të qetë.

Më vonë, mund të gjeni një mënyrë për të kthyer situatën në favorin tuaj. Kur Marsi është në harmoni me Afërditën, siç do të ndodhë në fillim të muajit, paqja dhe harmonia do të mbizotërojnë, por duhet t’i trajtoni gjërat me kujdes.

Kjo Hënë e plotë në Dash – e vetmja Hënë e plotë e vitit në shenjën tuaj – do të përqëndrohet te ajo çfarë është e rëndësishme për ju.

Keni ecur mirë në karrierën dhe kjo qasje do të vazhdojë deri më 19 dhjetor. Nga mesi i nëntorit deri në mes të dhjetorit do të jeni shumë produktiv për karrierën. Mos e humbni shpresën kur gjërat duket se shkojnë keq. Do të keni shumë mundësi gjatë muajit ku do të provoni veten.

Plutoni do të shkojë në prapavijë në 4 tetor, gjë që do t’ju ndihmojë të merrni më shumë ndihmë nga njerëzit e rëndësishëm në karrierën tuaj.

Nëse jeni artist, punoni për të mbështetur karrierën e tyre, ose punoni në fushën e psikologjisë, fillimi i tetorit do të jetë pozitiv, pavarësisht vonesave të bezdisshme.

Ky muaj nuk do të jetë i lehtë, sepse Hëna e re më 16 tetor mund t’ju detyrojë që të merreni me një situatë, të cilën do të donit ta hiqnit qafe njëherë e përgjithmonë. Marsi do të kundërshtojë Hënën e re, Diellin dhe të gjithë planetët në shtëpinë tuaj të dhjetë të njerëzve të rëndësishëm. Jeta personale nuk do të ndikohet.

Për t’i bërë gjërat pak më të vështira, Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 tetori deri më 3 nëntor, brenda periudhës që Marsi do të mbetet në prapavijë, i cili filloi më 9 shtator dhe do të zgjatet deri në 13 nëntor. Mërkuri në prapavijë është një periudhë për të parë në të kaluarën.

Mund të pyesni veten se pse pa marrë parasysh se çfarë bëni, nuk shihni progres të shpejtë, veçanërisht në lidhje me diskutimet e partneritetit (në biznes ose në jetën tuaj personale). Meqenëse Marsi do të jetë në prapavijë deri në 13 nëntor, jini të durueshëm. Të gjithë, të gjitha shenjat, do të vërejnë ngadalësimin marramendës të Marsit në prapavijë.

Çdo vit kemi një surprizë të tetorit. Këtë vit do të ndodhë në Halloween – 31 tetor – kur Urani do t’i kundërvihet Diellit. Në këtë ditë, Urani në Dem do të kundërshtojë drejtpërdrejt Diellin në Akrep, duke kaluar te shtëpitë e financave – një nga ato ditë kur duhet të jeni gati për gjithçka.

Efekti i Hënës së plotë të 31 tetorit për ju do të sjellë një shpenzim të madh, krejtësisht të papritur. Mund të ketë lidhje me një projekt krijues, me trajtimin e pjellorisë, ose kujdesin për një fëmijë.

Pavarësisht nga të gjitha këto gjëra që do të rrotullohen rreth jush, lëvizja e Afërditës në Peshore do të jetë një moment i rëndësishëm, duke filluar nga 27 tetori deri më 21 nëntor. Personat e martuar ose ata në një lidhje serioze do të përfitojnë më shumë. Qëndroni optimistë. Gjithçka do të përmirësohet në nëntor dhe dhjetor.

Demi

Muaji fillon me një Hënë të plotë shqetësuese, më 1 tetor, në Dash. Nëse dikush afër jush ka mbajtur të fshehtë një informacion, ai do të zbulohet shumë shpejt. Çështja ka shumë të ngjarë të përfshijë një projekt pune ose një pyetje shëndetësore që mund të kërkojë më shumë vëmendje.

Më shqetësues do të jetë kundërshtimi i Mërkurit ndaj Uranit më 7 tetor, kur lajmet e papritura do të sjellin një gamë emocionesh. Shumë vëmendje do të përqendrohet te marrëdhënia me një person të rëndësishëm në punë, por me Marsin dhe Plutonin në mosmarrëveshje më 9 tetor, duket se do ta trajtoni çdo situatë me stres.

Një pjesë pozitive e përplasjes së planetëve është se çështjet që janë injoruar do të ballafaqohen dhe adresohen tani. Megjithëse mund të supozoni se ky muaj është mban mjaft trazira, në të vërtetë ka një qëllim, sepse do të shfaqen të vërtetat që ju nevojiten.

Një Hënë e re do të ndodhë më 16 tetor te Peshorja dhe mundësisht do të sjellë një detyrë të re. Sidoqoftë, në një muaj ku asgjë nuk do të jetë e drejtpërdrejtë, mund të mos bini dakord me klientët/punonjësit e tjerë për shumë gjëra.

Marsi përsëri do të veprojë duke kundërshtuar drejtpërdrejt Hënën e re dhe Diellin – dikush mund t’ju kritikojë ose do të përpiqet të dalë mbi ju. Ose mund të ndodhë që një nga ndihmësit ose vartësit tuaj më të nevojshëm do të njoftojë papritmas një largimin.

Në sipërfaqe, duket se askush nuk po shkon mirë me askënd tjetër në këtë muaj të trazuar. Tetori do të nxjerrë në pah vështirësitë që kanë qenë gjithmonë aty, por që mbase nuk i keni vënë re kurrë. Do të duhet të bëni një hetim të thellë për të kuptuar se si të zgjidhni një çështje potencialisht komplekse.

Një partner në dashuri ose biznes mund të jetë burimi i zemërimit.

Gjatë kësaj kohe, kujdesuni për shëndetin dhe lërjani situatën kohës. Nëntori dhe dhjetori do të jenë muaj më të qetë dhe të gëzueshëm.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending