Connect with us

Aktualitet

Hena e re vjen me ndryshime drastike/ Astrologu Jorgo Pulla zbulon 3 shenjat me FAT per javen 12-18 Tetor

Published

on

Hena e re ne Peshore: Fillim i ri dhe sqarime ne lidhjet personale dhe bashkpunimet

Kjo javë parashikohet të jetë veçanërisht intensive për marrëdhëniet personale dhe profesionale, pasi ngjarjet që do t’i ndikojnë ato do të dominojnë.

Fillimisht, në 15.10, Merkuri fillon rrugëtimin e tij të kundërt në Akrep, do të jetë në një ndalesë nga 13.10. Eshtë e nevojshme të jeni të kujdesshëm, pasi komunikimi do të kalojë kohë të vështira. Intensiteti i përgjimit përforcon dyshimet që lehtë mund të energjizojnë jetën tonë personale. Në të njëjtën kohë, keqkuptimet dhe vonesat parashikohen në marrëveshjet financiare dhe transaksionet që na interesojnë, duke rritur stresin.

Bëni kujdes, pasi do të jetë e lehtë të keni keqkuptime dhe grindje për shkak të keqinterpretimeve. Kjo është arsyeja pse është më mirë të shmangni diskutimet e rëndësishme në këtë kohë. Shtë e nevojshme të hyjmë në një proces të brendshëm për sa i përket pasigurive dhe traumave që ende na mundojnë dhe ndikojnë në qëndrimin tonë ndaj të tjerëve. Ka ardhur koha që ne të përballemi me gjithçka që na pengon të besojmë te ata rreth nesh dhe të hyjmë më thellë në shenjtoret e shpirtrave tanë. Shenjat si (Demi, Luani, Akrepi, Ujori) që lindin në fillim të dhjetë ditëve të dyta preken kryesisht.

Në 16.10, zhvillohet Hëna e Re në Peshore, e cila ndikon ndjeshëm në marrëdhëniet tona ndërpersonale. Aspektet intensive që formojnë Dritat (Dielli – Hëna) do të përcaktojnë rrjedhën e marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve që luajnë një rol kryesor në jetën tonë. Kontrasti i Dritave me Marsin e kundërt në Dash dhe katroret e tyre me Plutonin, Saturnin dhe Jupiterin në Bricjap formojnë një sistem katror që mund të shkaktojë ndryshime thelbësore. A jemi vallëgati për to?

Ne duhet të jemi të kujdesshëm pasi tensioni, mizoria, dyshimi dhe ekzagjerimi mund të vendosin dinamit në marrëdhëniet thelbësore për ne duke ndryshuar faktet e jetës sonë të deritanishme. Le të përfitojmë nga kjo mundësi për të punuar në një nivel personal dhe profesional, duke hedhur një themel të fortë dhe duke hedhur jashtë marrëdhënieve tona sjellje dhe situata që nuk na shprehin më.

Në biznes, është e mundur që këndet e reja të shfaqen me sugjerime që do të na tërheqin vëmendjen. Eshtë e nevojshme të identifikohen motivimet e tyre dhe të vlerësohen mundësitë specifike me pjekuri. Nëse konkludojmë se ata meritojnë dhe mund të na ofrojnë shumë, atëherë me përpjekje, punë të palodhur dhe pjekuri do të rilindim në aspektin e karrierës sonë.

Në cështjet romantike, sjelljet konkurruese dhe absolutitetet do të dëmtojnë jetën tonë personale nëse e lejojmë. Mund të shfaqen njohje të reja, por nga ne kërkohet të heqim qafe gjendjet e shtypura dhe nëntokësore që deri më tani kanë minuar jetën tonë personale.Përfaqësuesit e shenjave si (Dashi, Gaforrja, Peshorja, Bricjapi) të cilët kanë lindur në dhjetë ditët e treta preken kryesisht.Për të qenë të informuar, mos harroni të lexoni parashikimet tona ditore çdo ditë.

Javë të mbarë miq të dashur!

BINJAKËT JAVOR

12/10/2020 TO 18/10/2020

Binjakë, këtë javë sundimtari juaj Mërkuri do të fillojë rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Akrepit më 15/10 dhe kjo prapavijë mund të rikthejë detyrimet tuaja rutinore të përditshme që keni menduar se janë mbyllur. Komunikimi nuk do të jetë i dobishëm në zgjidhjen e çështjeve të punës, si dhe detyrimet e përditshme dhe kjo është diçka që duhet të mbani mend në mënyrë që të shmangni diskutimet dhe fjalët që mund të keqinterpretohen. Hëna e re në Peshore më 16/10 krijon tension ndoshta në një marrëdhënie personale. Do të ishte mirë të shmangim marrjen e vendimeve përfundimtare për çështje emocionale pasi gabimet janë të mundshme.

Dashuria

Kontakti me partnerin tuaj mund të jetë pak i vështirë gjatë gjysmës së dytë të javës, ose për shkak të angazhimeve ose për shkak të një keqkuptimi.Duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe asaj që i thoni njëri-tjetrit, pasi duket se keqkuptimet janë një skenar i mundshëm i ditës.Nëse jeni i lirë duket se mund të krijohet një atmosferë negative midis jush dhe dikujt që ju intereson, për shkak të një keqkuptimi. Sigurisht që do të ishte mirë të preferonit javën e ardhshme për ta zgjidhur atë, pasi tani duket se do të ketë vështirësi.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë është e mundur të keni disa punë dhe detyrime që kanë të bëjnë jo vetëm me jetën e përditshme por edhe me disa projekte profesionale, të cilat duhet të ishin rregulluar në të kaluarën. Kështu që është e mundur që e gjithë kjo të krijojë stres dhe të josheni duke thënë disa biseda që nuk i keni fjalët.Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm pasi mund të krijojë probleme atje ku nuk ekzistojnë.Përqendrohuni në çështjet praktike të detyrimeve profesionale, në mënyrë që të mos ndodhin gabime atje.

AKREPI JAVOR

12/10/2020 TO 18/10/2020

Akrepa, këtë javë, Mërkuri në shenjën tuaj do të fillojë rrugëtimin e tij të kundërt në 15/10, gjë që tregon se çështjet e së kaluarës do të vijnë përsëri në pah. Çështjet personale dhe profesionale që nuk ishin mbyllur plotësisht ose nuk ishin bërë në mënyrën e duhur duket se e bëjnë sërish pamjen e tyre. Ajo që duhet të mbani në mend është se komunikimi do të jetë i vështirë këtë javë, kështu që duhet të mbani vëmëndjen si në ato që dëgjoni ashtu edhe në ato që thoni. Hëna e re shpërthyese që do të ndodhë në shenjën e Peshores më 16/10 duket se sjell disa zbulime, të cilat mund të ekspozojnë njerëz dhe situata.

Dashuria

Komunikimi do të ketë një shkallë vështirësie këtë javë pavarësisht nëse jeni beqar apo tashmë jeni në një lidhje dhe komunikimi është një faktor i rëndësishëm në zhvillimin e çështjeve emocionale. Pra, nëse jeni tashmë në një marrëdhënie përpiquni të mbani një klimë të mirë komunikimi midis jush dhe partnerit tuaj dhe për ta bërë këtë nuk do të duhet të gërmoni në çështje të së kaluarës! Nëse jeni përsëri i lirë, është e mundur që një person nga e kaluara të bëjë një paraqitje dhe t’ju shkaktojë shqetësim emocional!

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë klima në punë mund të jetë e çuditshme pasi duket se do të shihni disa sjellje nga njerëzit me të cilët punoni, të cilat do t’ju bëjnë të mendoni. Për shkak të faktit se komunikimi do të ketë një shkallë të vështirësisë, ju u përpoqët të ndërtonit ura në të për të shmangur keqkuptimet dhe hamendësimet. Nëse mendoni se diçka nuk është në rregull, mos hezitoni ta diskutoni atë me tone të qeta dhe është e sigurt që do të jeni në gjendje ta zgjidhni atë.

SHIGJETARI JAVOR

12/10/2020 TO 18/10/2020

Shigjetarë të dashur, këtë javë duket se do të ketë disa çështje që vijnë nga e kaluara dhe do të kërkojnë zgjidhjen e tyre apo edhe mbylljen e tyre në të tashmen. Rrugëtimi i kundërt i Mërkurit në shenjën e Akrepit do të fillojë në 15/10 dhe tregon se tani është koha e duhur për të mbyllur çdo çështje që ekziston në jetën tuaj, në mënyrë që të keni një pamje më të qartë të së tashmes. Hëna e re që do të zhvillohet në 16/10 do të krijojë një shpërthim emocionesh dhe nuk përjashtohet të nxjerrë në sipërfaqe të vërteta, të cilat, megjithatë, do të tregohen në një mënyrë të papritur! Kushtojini vëmendje çështjeve që kanë të bëjnë me ndërmarrjet, grupet ose shoqatat e njerëzve në të cilët ju jeni anëtar.

Dashuria

Këtë javë duket se do të duhen përpjekje për të ruajtur një klimë të mirë komunikimi midis jush dhe partnerit tuaj. Për ta bërë këtë ju duhet të keni zgjidhur çështjet e së kaluarës dhe të mos i lini ato të notojnë dhe të ndikojnë në marrëdhënien që keni tani. Nëse jeni të lirë ka të ngjarë të jetë një person që do t’ju rrëfejë ndjenjat e tij dhe do t’ju befasojë. Mos nxitoni të merrni vendime për ndonjë gjë që lidhet me pjesën romantike këto ditë, pasi nuk do të jetë e lehtë të nxirrni përfundimet e duhura.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë mund të ketë çështje pune, por ato do të vijnë me informacione që nuk korrespondojnë me realitetin. Për këtë arsye do t’ju duhet të kontrolloni me kujdes detajet e çështjeve profesionale, në mënyrë që të mos çoni në keqkuptime. Gjatë gjysmës së dytë të javës, atmosfera në punë mund të mos jetë aq e këndshme, por do të fitoni nëse përpiqeni të qëndroni larg konflikteve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending