Connect with us

Magazina

E merkura do te jete nje dite kthese/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Java e ardhshme do të karakterizohet nga ulje dhe ngritje. Në dashuri, duhet të sqaroni çdo çështje të pazgjidhur, në mënyrë që të rimerrni harmoninë e humbur. Kujdes të shtunën! Në punë ujërat mund të lëvizin, por për momentin shmangni lëvizjet e rrezikshme. Mundohuni të menaxhoni financat tuaja me më shumë kujdes.

Demi

Në dashuri do të keni Venusin në krah, të gatshëm për të mbrojtur marrëdhëniet. Ju do të duhet të përpiqeni, megjithatë, të mos ngacmoni shumë partnerin tuaj, të shmangni vënien e tij në vështirësi, veçanërisht gjatë fundjavës së ardhshme. Kur jeni me partnerin tuaj, duhet të shmangni vazhdimisht bisedat për punën! Në frontin e biznesit, do të duhet të merreni me punë, mos harroni asnjë rast të vetëm deri në nëntor, pas së cilës gjërat do të ndërlikohen.

Binjakët

Në dashuri, tensione të reja mund të lindin. Marrëdhëniet e të porsalindurve përpiqen të ngrihen; ata që kanë mbyllur kohët e fundit një histori do të vazhdojnë të mendojnë për të kaluarën. Mbaje fort, së shpejti rrota do të fillojë të kthehet! Kushtojini vëmendje të veçantë marrëdhënieve me Shigjetarin dhe Luanin. Në punë, po përballeni me një periudhë rregullimi që do të përfundojë në dhjetor. Nëse hasni në diçka të papritur, mos u shqetësoni!

Gaforrja

Ditë të favorshme janë përpara për jetën e dashurisë. Venusi i favorshëm do t’ju mbështesë në çdo zgjedhje: nëse vendosni të vazhdoni një histori apo vendosni t’i jepni fund asaj. Dikush mund të ndiejë nevojën për të marrë përsëri hapësirën e tij. Në punë do të duhet të merreni me kundërshtimin e Jupiterit dhe Saturnit deri në fund të vitit 2020ës. Vitin tjetër do t’ju shtyjë të merrni vendime të rëndësishme.

Luani

Java e ardhshme do të fillojë me Hënën në shenjën tuaj dhe do t’ju japë një motivim të mirë, veçanërisht në dashuri. Ju do të jeni në gjendje të dilni nga situatat komplekse më lehtë. Kini kujdes të mos luftoni për paratë! Momente të bukura në horizont.

Virgjëresha

Me Venusin akoma në shenjën tuaj do të jetë e lehtë të gjeni një person interesant. E marta do të jetë një ditë veçanërisht premtuese, falë Venusit dhe Hënës së favorshme. Në punë dikush do të marrë një propozim për të mos u nënvlerësuar.

Peshorja

Mundohuni të hapni veten më shumë për të dashuruar, shmangni argumentet që lidhen me paratë! Në fund të muajit Venusi do të arrijë shenjën tuaj dhe do të vijë për t’ju dhënë mbështetje. Sa më afër që të afrohet fundi i vitit 2020, aq më shumë shanse do të duhet të rimëkëmbeni. Mos u mbingarkoni nga shqetësimet, madje edhe në punë: shumë shpejt gjërat do të kthehen mirë!

Akrepi

Në dashuri mund të keni pasiguri të reja të cilët do ju prishin humorin. Ndërsa nuk do të mungojë pasioni, ju mund të mos ndiheni plotësisht të kënaqur, sepse do t’ju duhet më shumë konfirmim. Në punë do të duhet të merrni vendime të rëndësishme. Nga e marta gjërat do të qetësohen, por kini kujdes të mos ndezni polemika!

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, java e ardhshme do të fillojë me disa vështirësi në dashuri. Ndoshta ju mungon liria juaj e dashur ose keni filluar një histori pa shumë bindje dhe tani jeni penduar. Ata që janë të zënë do të duhet të bëjnë kujdes të mërkurën dhe të enjten. Në punë është koha më e përshtatshme për të bërë kërkesa: në vitin 2021 do të merrni përgjigjet.

Bricjapi

Venusi në dukje të mirë do t’ju ​​japë karizëm dhe sharm. Lëreni frenimet dhe lëreni veten të shkojë! Çiftet mund të fillojnë të vlerësojnë projekte ambicioze. Kujdes do të nevojitet vetëm të Shtunave! Pjesa e mesme e javës do t’ju sjellë lajme në lidhje me punën.

Ujori

Në dashuri do të duhet të armatoseni me shumë maturi. Mundohuni të mos bëni polemika dhe të shmangni diskutimet sa më shumë që të mundeni! Ndoshta do të ndjeni nevojën për më shumë mirëkuptim nga partneri juaj. Dikush do të duhet të marrë një vendim të rëndësishëm ose duhet të zgjidhë një problem. Ujërat lëvizin në punë, por rezultatet do t’i shihni vetëm vitin e ardhshëm. Kushtojini vëmendje shpenzimeve!

Peshqit

Në dashuri, mund të vazhdoni të keni pasiguri dhe frikë. Kjo do të vlejë edhe më shumë për ata që kohët e fundit i dhanë fund një lidhjeje. Nëse jeni në çift do të duhet t’i kushtoni vëmendje momenteve të mundshme të tensionit. Në punë do të duhet të përpiqeni të mbani larg nervozizmin tuaj, përndryshe rrezikoni të keni probleme.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending