Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 12-18 Tetor sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, javën e ardhshme do të favorizohen takime të reja. Ata që janë në një lidhje afatgjatë mund të kenë pasur tensione me partnerin e tyre, ndoshta të lidhura me paratë. Për fat të mirë, shtatori do të lejojë të rigjeni një harmoni më të madhe. Kini kujdes për fundjavën: debate të reja mund të lindin! Në punë do të duhet të jeni të duruar: po shëroheni, por ngadalë. Disa situata do të zhbllokohen.

Demi

Në dashuri do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sidomos të hënën dhe të martën! Ju dëshironi më shumë sinqeritet, por partneri juaj nuk duket se mendon në të njëjtën mënyrë. Jini më të kujdesshëm në familje. Në punë java do fillojë në këmbë të gabuar, por me Jupiterin dhe Saturnin në favor do të jeni në gjendje të rikuperoni. Do të duhet një kokë e ftohtë, veçanërisht nëse jeni vonë me disa dërgesa.

Binjakët

Në dashuri do të jenë ditë premtuese, veçanërisht për ata që duan të bëjnë njohje të reja. Ata që janë në lidhje me një Dash, një Akrep ose një Binjak do të jenë në gjendje të gjejnë bashkëpunim më të madh dhe të lënë pas turbulencën e javëve të fundit. Provoni të dëgjoni partnerin tuaj më shumë. Në punë, Mërkuri në favor do ju mbështesë. Përvishni mëngët dhe punoni shumë!

Gaforrja

Në dashuri, mund të lindin tensione, të shkaktuara nga fakti se personi tjetër nuk është në gjendje të shkëputet nga e kaluara. Mos u dëshpëroni! Çdo vështirësi mund të kapërcehet duke vendosur pak vullnet. Gjatë fundjavës Hëna do të vijë në shenjën tuaj: shfrytëzoni rastin për t’u afruar me partnerin. Në punë Jupiteri do të jetë në aspektin e kundërt: mund të keni vështirësi në lidhje me ndonjë kontratë ose para. Mund të keni njohje të mira të shtunën!

Luani

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java e ardhshme do të jetë shumë premtuese në dashuri, falë Venusit në shenjë. Bëhuni gati të përjetoni një të dielë shumë emocionuese. Deri më 15 shtator do të jeni plot gjallëri dhe optimizëm, prandaj shfrytëzoni rastin të përfshiheni. Në punë do të duhet të jeni të vendosur dhe shumë të duruar, edhe kur ndiheni të gjykuar nga të gjithë!

Virgjëresha

Dëshira për të bërë njohje të reja rritet, për t’u përfshirë në dashuri. Mundohuni të largoni frikën dhe të guxoni – yjet janë në favor! Në frontin e punës, do të dëshironit që më në fund të kishit mundësinë e duhur për të provuar vlerën tuaj, një herë e përgjithmonë. Nëse merreni me punë, kjo mundësi do të vijë!

Peshorja

Gushti ishte një muaj pa dyshim I pafat nga pikëpamja sentimentale. Të premten Hëna do të jetë në aspektin harmonik: shfrytëzojeni rastin të guxoni, për të rikuperuar harmoninë e humbur me partnerin tuaj. Në punë do të duhet të shtrëngoni dhëmbët, veçanërisht nëse lind pak lodhje fizike. Të reja priten së shpejti!

Akrepi

Në dashuri, marrëdhëniet e sapolindura do të duhet të kalojnë provimin e shtatorit, aq më tepër nëse jeni në takim me një person të shenjës së Demit ose Ujorit. Nëse përballeni me ndonjë sqarim, do të ishte e mençur të prisni deri në fundjavën e ardhshme. Në punë keni një dëshirë në rritje për ndryshim, qoftë ai një rol apo mjedisi i punës. Së pari, sidoqoftë, lëri mënjanë edhe të gjitha hezitimet!

Shigjetari

Siç thotë nga horoskopi i Paolo Fox, dashuria mund të rikthehet në modë javën e ardhshme. Nëse keni përjetuar momente krize muajt e fundit, tani e tutje mund të mbështeteni në favorizimin e yjeve për të gjetur një mirëkuptim me partnerin tuaj. Ju mund të përjetoni momente plot pasion. Nëse ju pëlqen një person, duhet të përdorni të hënën për të bërë një hap përpara. Në punë mund të kryeni projekte të reja me rezultate të mira. Kujdes vetëm të mërkurën dhe të enjten: disa pengesa shfaqen!

Bricjapi

Në dashuri do të duhet të përballeni me tensione të reja: mbase ditët e fundit keni projektuar të gjithë shqetësimin e shkaktuar nga problemet e punës në çift dhe tani po paguani pasojat. Për fat të mirë, në tetor Venusi do të kthehet në një aspekt të favorshëm dhe do t’ju ndihmojë të rikuperoni qetësinë e humbur. Historitë që lindin në këto ditë janë të destinuara të zgjasin me kalimin e kohës. Në punë do të keni një sukses të madh!

Ujori

Fillimi i javës do të kërkojë kujdes. Po kaloni një periudhë konfuzioni, veçanërisht në dashuri, dhe mund të tërboheni dhe të vendosni të ktheni gjithçka përmbys! Në punë keni gjetur më shumë motivim. Do të keni shumë ide në kokën tuaj, shumë qëllime për të arritur: thjesht përpiquni t’i kushtoni vëmendje financave tuaja!

Peshqit

Në dashuri do të jetë një javë shumë intriguese, veçanërisht për beqarët, për ata që sapo janë dashuruar me një person dhe po mendojnë të shpallin fejesën. Marrëdhëniet me Virgjëreshën dhe Shigjetarin do të kërkojnë një farë kujdesi. Në punë mund të lini lodhjen e gushtit pas jush dhe të përgatiteni për një kohë më stimuluese. Vetëm e premtja mund të jetë një ditë pak më e trazuar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!