Connect with us

Aktualitet

Do merrni shpërblimet që 2020 ka “borxh”! Ja cfare pritet të ndodhë në Nëntor për shenjat e horoskopit

Published

on

Dashi

Do të bëjë kontakte të rëndësishme për gjëra që u duhen apo për të mbyllur problematikat në raport me njerëzit. Me Mërkurin përballë bën të mundur që të ridiskutojë dhe çështje kreative dhe gjëra të reja në zhvillimet e tyre profesionale.

Demi

Shenjat e tokës në këtë periudhë do të ndihen më të siguruara e para nga fiziku por edhe nuk do ta përjetojnë ankthin si shenjat e ajrit. Do të kenë siguri të madhe por do të jenë në pozicion mbrojtës, jo su lmues. Me durim do t’i organizojnë mirë gjërat e tyre, do të jenë ndër ata që do t’ja dalin mbarë mirë.

Binjakët

Do të takohen dhe do të diskutojnë për çështje që iu përkasin objektivave dhe qëllimeve të përbashkëta. Pas datës 10 duhet të jenë të kujdesshëm me njerëzit brenda shtëpisë, sepse me partnerin padashje do t’i kenë limitet e tolerancës pak të kufizuara, por do t’ja dalin mbanë për shkak të butësisë që i karakterizon.

Gaforrja

Shtatori do të japë një ngjyrosje shumë të mirë për atë çfarë përfaqësojnë profesionalisht. Marsi do të sheshojë problematikat e mbartura, do të rezultojnë pozitiv pavarësisht nervozizmit dhe ngërçit që mund të kenë patur pjesën e fundit të shtatorit dhe fillimit të tetorit.

Luani

Në pjesën e raportit me veten do të jenë në një pikë shumë të mirë, dhe do të merren me gjëra kreative, me fëmijët e tyre, me organizimin e axhendës së familjarëve. Do të gjejnë mënyrën e duhur për të organizuar kohën dhe të kenë mundësi për të marrë vlerat e tyre.

Virgjëresha

Me çështjen e punës do të kenë shumë përfitime profesionalisht në planin afatgjatë. Organizimi i një iniciative do të jetë shija e parë kryesore dhe nga data 10 deri në mes të tetorit, do të kenë ide gjeniale për zhvillimin e tyre. Në raport social, pavarësisht vështirësive që kanë qenë karakteristikë e 22 Majit do të sheshohen dhe të lihen pas kurrizit.

Peshorja

Nuk e kanë periudhë të vështirë pavarësisht se Saturni dhe Plutoni duket sikur japin një formë disforie nga ata çfarë kanë patur përpara tre vitesh. Në këtë periudhë do të ndihen jo vetëm si diplomatët e grupimit, por do të kenë mundësi ta gjejnë veten edhe si lidera të grupimit. Ajo çfarë do t’ju japë pozitivitet është jeta e tyre personale, një periudhë e mirë me çështje që iu përkasin shpirtit të tyre.

Akrepi

Me luhatje të forta të humorit, do të duhet të menaxhojnë mirë me kë do t’i ndajnë gjërat e tyre deri në datën 10. Çështje që i përkasin ekonomisë dhe shpirtit të tyre, duhet të qëndrojnë brenda shpirtit, sepse lehtësisht mund të vijë dallga e parë që mund t’i rrëzojë. Çfarë kanë për të ndarë mbas datës 10. Humorit nuk kanë çfarë t’i bëjnë sepse lidhet me pasiguritë e jashtme dhe jo të tyret. Me fizikun do të kenë shumë pak kujdes nga data 22 deri në fund të nëntorit.

Shigjetari

Problemet e kohës dhe ajo që i ka lodhur janë vështirësitë në raportet personale në çift, dhe duket sikur vendosin një pauzë për 10 ditëshin e parë deri në datën 17. Me hënën e re tek Virgjëresha, do të risjellë përsëri paqartësinë apo ngritjen e tonacionit në raportet në çift.

Bricjapi

E kanë mendjen tek takimet e rëndësishme, me njerëz me pushtet që duan të arrijnë apo që të jenë më lart prej tyre. Kjo është si ngjyrosje karakteristike mbas datës 10 deri në 22. Mund të ketë fërkime të vogla për shkak të fillimeve me gjërat e tyre rreth datës 22 dhe 26, por jo në shumë se sa kaq. Fundi i muajit i gjen aktiv në rrugëtimin e tyre. Pavarësisht luhatjeve të mënyrës se si e strukturojnë punën e tyre në fazën e parë, mbas datës 17 duket sikur planet që kanë në mendje marrin rrugën e drejtë.

Ujori

Duket sikur ajo që do të jetë pak shqetësuese për të tjerët, do të jetë një ndjesi dhe vitalitet që do t’i përfshijë të gjithë Ujorët nga data 17 deri në fund. Për gjërat e mëdhaja që kanë pushtet dhe status do të kenë mundësi shumë të mira nga dhjetori dhe në vazhdimësi.

Peshqit

Me disforinë dhe ank thin e kohës, janë emotivë në të ekzagjeruar dhe ndoshta e shtojnë pak do zën e situatës gri që kanë në mendje. Duke dëgjuar dhe influencuar të tjerët do të duhet nëse kanë për të vendosur për vazhdimësinë e tyre, për të ndryshuar në fakt gjërat që kanë në shpirt. Do të duhet të bashkëbisedojnë me më racionalët e qarkut të tyre shoqërore, jo me njerëz që janë të ngjashëm me veten e tyre sepse racionaliteti do të jetë shpëtimi për peshqit për sa i përket çështjeve praktike.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending