Connect with us

Magazina

Do merrni ate qe keni pritur/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

E ftuar mëngjesin e kësaj të hënë në emisionin “Ditë e Re” në Rtv Ora ishte astrologia Meri Gjini për të folur mbi parashikimin e horoskopit për vijimin e muajit Tetor.

Ky muaj do t’u japë mundësinë shenjave të tokës të jenë më të privilegjuara. Sipas Merit demët do të favorizohen nga fati dhe do ja dalin mbanë pa marrë parasysh gjendjes së tyre emocinale aktuale.

Edhe Virgjeresha dhe Bricjapi do të jenë në qendër të vëmendjes gjatë gjithë këtij muaji dhe do të jenë në gjendje ti marrin më të mirën kohës.

“Shenjat e tokës do të jenë më të privilegjuarat ose ato që do të fitojnë më shumë. Kam bindjen që në varësi të individit secili prej nesh mund ti marrë më të mirën kohës nëse e menaxhon faktorin kohë të përshtatur në kushtet që ndodhemi.”

Të gjitha shenjat sipas astrologes duhet të tregojnë kujdes dhe të manxhojnë mirë lekët. Nuk duhet të jenë duar lëshuar dhe të kontrollojnë xhepin dhe trupin e tyre duke ushtruar aktivitete fizike.

“Kemi mundësi të bëjmë zgjehdje tëm ira dhe veprime të mira. Ky muaj varet shumë nga zgjedhjet individuale nga mënyra e reagimeve individuale nga kontrolli i ngarkesave emocionale të çdo njërit prej nesh dhe më kryesorja e periudhës është e kontrollit të xhepit dhe trupit”

“Të jemi gjakftohtë dhe mos kemi reagime emocionale në çdo lloj situate që ndodhemi. Të projektojmë lëvizjet profesionale të përshtatura me kohën. Të merremi me fizikun tonë dhe të duam dhe të respektojmë shumë njeriun që kemi afër.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Elita Rudi ndryshon ngjyren e flokeve dhe kthehet ne identitet/ Ja si duket ajo me floket e reja

Published

on

Elita Rudi eshte nje nga moderaatoret me te njohura dhe me te dashura per publikun. Elita i ka qendruar gjithmone besnike floku te erret.

Edhe pse nuk i eshte larguar nuancave te errata prej disa kohesh jemi mesuar ta shohim me nje ngjyre me te celur.

Elita ka treguar se i eshte rikthyer pamjes se saj te vjeter vetem pak ore me ore. Elita shfaqet me floket komplet te zeza. Bashkengjitur fotos se publikuar Rudi shkruan, : “ Ke e mori malli per Elin e vjeter?”

Elita shfaqet me nje pamje te kuruar dhe ndjekesit kane nxituar ta komplimentojne.

Kujtojme se pas djalit Zeri, Elita eshte ne pritje te nje vajze. Ata e konfirmuan lajmin e embel gjate festes se organizuar me familjaret dhe miqte.

Gjithashtu pak kohe me pare Elita ka pohuar se deshiron te kete nje familje te madhe me partnerin e saj Gjikon.

Continue Reading

Magazina

Arbana Osmani ndan me ne foto nga salla e lindjes/ Ja si dukej ajo pak para lindjes se Diellit

Published

on

Per Arbana Osmanin dhe Eduart Grishajn, 19 tetori ishte nje dite e bekuar sepse ata u njohen me vogelushin e tyre. Ishte vete Eduarti ai i cila dha lajmin e bukur duke publikuar nje foto teksa e mbante ne krahe te voglin ndersa moderatorja e njohur publikoi nje foto te duarve te te katerve si familje. Sigurisht qe kjo ishte dita me e bukur per ciftin.

Se fundmi Arbana ka publikuar me ndjekesit disa foto ne ‘Instastory’. Ajo shfaqet e veshur me te bardha teksa ka qene para se te vinte ne sallen per te lindur.

Bashkengjitur fotos Osmani shkruan: “Nje jave me pare, duke pritur te shkoja ne sallen e lindjes. Selfie i fundit shtatzene!”

Gjithashtu ne foton tjeter te postuar shihen duart e Diellit dhe Jonit. “Takimi i pare me vellain e madh me te mire ne bote”, shkruan Arbana ne foton e publikuar e cila na emocionoi te gjitheve.

Eduarti pas lindjes se Diellit ka treguar se eshte nje baba i perkushtuar. Ai e suprizoi Arbanen vetem pak dite me pare duke i dhuruar nje varse me emrat e djemve te saj. Ne videon qe Arbana publikoi dukej se i kishte pelqyer shume pasi syte i shkeqlenin nga lumturia.

Kujtojme se pak kohe pas lindjes Arbana do te shfaqet serish ne ekran per sezonin e ri te programit te saj “Dua te te bej te lumtur”.

Continue Reading

Magazina

Vetem pak dite pas lindjes se djalit/ Shikoni sa ne forme duket Arbana Osmani

Published

on

Pak dite me pare Arbana Osmani u be nene per here te dyte, fryt i dashurise nga marredhenia me regjisorin Eduart Grishaj.

Ajo eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto ose video te ndryshme. Se fundmi ajo ka publikuar nje fotografi nga nje eveniment. Moderatorja e njohur shfaqet super ne forme dhe me nje nur te embel ne fytyre. Krahas fotos se publikuar ku eshte me partnerin, Osmani shkruan: “Pime kafen me te shkurter ndonjehere”.

Duket se tani Arbana nuk ka shume kohe per shkak te angazhimit me femijen e sapolindur. Cifti duket se ka vendosur ta shijoje kete periudhe duke qendruar me shume krah njeri-tjetrit. Arbana Osmani solli ne jete nje djale qe e quajti ‘Dielli’.

Ajo dhe regjisori i njohur Eduart Grishaj kane zgjedhur kete emer unik, tipik shqiptar per femijen e tyre. Dje, moderatorja zbuloi dhe dhurate e pare qe i beri Eduarti. Krahas vareses ku dalloheshin dy emrat, Jon dhe Diell, Arbana shkruante: “Varesja ime e preferuar nga dizenjuesi im i preferuar.”

Continue Reading

Trending