Connect with us

Aktualitet

VITI i veshtire 2020 do te mbyllet me eklipsin e diellit/ Kjo eshte shenja qe do te kete ndryshime drastike

Published

on

Viti 2020 mbyllet me një Eklips Dielli në Bricjap ashtu si filloi. Në datë 26 Dhjetor në mëngjes kemi Eklipsin e Diellit në Dhjetëditëshin e parë të Bricjapit në gradën 4. Në Bricjap kemi një rreshtim planetësh Dielli, Jupiteri, Hëna, lidhja jugore e Hënës, Saturni dhe Plutoni dhe Asteroidi Dhimitra.

Në shenjën e ngritjes dhe të përpjekjes së vazhdueshme Gjysma e planetëve ndodhet në Bricjap dhe japin shumë dominancë. Do marrim mesazhe të rëndësishme në jetën personale dhe sociale. Koha po mbaron dhe duhet të marri me vete çdo gjë që është e thatë dhe nuk jep më fryte Çdo gjë që është e ashpër shterpë dhe na pengon në ecurinë tonë. Detyrime borxhe çështje ekonomke çështje sentimentale duken si mal para nesh por Eklipsi pritet ti sqaroj”, shkruan astrologia në profilin e saj në Facebook.

Dashi Do sqarohet një çështje pune e cila mund të jetë një fillim i ri apo një ndryshim në këtë periudhë për ju. Në planin personal po ashtu merrni një vendim më në fund për një lidhje ose një ndarje.

Demi Do sqarohet një çështje vijushmerie ligjore e cila ju hap rrugën drejt një zhvillimi të ri. Por këto ditë do ndjeni një pengesë të fortë derisa të sqarohet situata.

Binjakët Një detyrim i madh ekonomik apo sqarim në çështjet ekonomike do bëhet pak i vështirë në ditën e sotme dhe mund tju lodhi psikologjikisht.

Gaforrja Problem do hasni në marrëveshje apo marrëdhenie me të tjerët sidmos në kushtet apo në mundësinë për tu përshtatur. Do keni antagonizma të forta edhe në çift ku do sprovohet marrëdhënia.

Luani Një problem që lidhet me punën duhet të sqarohet sot pasi pengesat kanë qenë të mëdha dhe ju duhet të bëni një ndryshim të konsiderueshëm. Virgjëresha Në planin personal dhe në marrëdhenien tuaj me njerzit e dashur do ketë një kushtëzim apo një pengesë të çuditeshme. E rëndësishme është që të sqarohen marrëdheniet dhe ndjenjat

Peshorja Kjo ditë do ju parapërgatisë për një sqarim të rëndësishëm që do dalë i nevojshëm në çështje familjare apo në një plan shumë të rëndësishëm në lidhje me të ardhmen tuaj.

Akrepi Duhet të jepni mesazhe të forta dhe të jeni shumë strikt në stategjinë tuaj që të arrini të keni një fitore në një moment ku pengesat duken sa një mal.

Shigjetari Do përpiqeni me sa mundeni të sqaroni të drejtën tuaj në çështjet ekonomike dhe në atë që çfarë pretendohet të merrni dhe çfarë keni marrë deri tani.

Bricjapi Një periudhë shumë e fuqishme kjo në jetën tuaj por nëse nuk e shikoni në sensin e sqarimit do mbeteni në heshtje dhe në hije të mundësive në shumë aspekte.

Ujori Një përmirësim i dukshëm i qëllimeve dhe startegjive tuaja por edhe një mbyllje në vetvete e cila ju kushtëzon apo ndalon të ecni përpara njëlloj sikur të kishit të bënit me kundërshtar të fuqishëm.

Peshqit Miq e njohje të rëndesishme por që në këtë moment do vihen në provë dhe do sqaroni qëllimet e tyre dhe pozicionin apo përkrahjen e vërtetë që do ju japin apo jo. Dikush i njohur ju pengon fatin.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: cvv shop 2022

  2. Pingback: ซ่อมรถบรรทุก

  3. Pingback: buy psychedelics online usa uk australia

  4. Pingback: buy psilocybe cubensis

  5. Pingback: หลังคาชิงเกิ้ลรูฟ

  6. Pingback: best dumps 101 store

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending