Connect with us

Magazina

Horoskopi i fundjaves me detaje/ Kjo eshte shenja me FAT qe do te marr nje surprize te dielen

Published

on

Dashi

Ju po kërkoni shpjegime, por nuk do t’i keni gjithmonë. Ndoshta ka më shumë pikëpamje për t’u marrë në konsideratë. Pse doni të kategorizoni gjithçka? Ju nuk keni nevojë të përcaktoni përkufizime për të bërë punën tuaj mirë ose për të bërë ndonjë gjë tjetër. Jini më fleksibël, përndryshe do të gjeni vetëm mure.

Demi

Ju po përpiqeni të bëni gjithçka që është e mundur për të sqaruar idetë tuaja, por nuk po ia dilni, thjesht sepse ju mungon ndonjë shpjegim nga ana tjetër. Nuk janë gjithmonë të tjerët që nuk dëshirojnë t’i japin ato, ndonjëherë jeni ju që nuk doni të dëgjoni.Mos u ankoni në fund të mbrëmjes, nëse nuk keni bërë atë që është rekomanduar.

Binjakët

Mos u fut shumë thellë në zona të caktuara, ato mund të kenë pasoja që nuk je akoma i gatshëm të bartësh. Do të jetë më mirë t’i përkushtoheni diçkaje të thjeshtë, brenda mundësive tuaja.Për momentin do të jeni më të qetë dhe nuk do të duhet të vuani nga presioni për të mësuar gjëra të reja dhe për të pasur përvoja të reja .

Gaforrja

Herët ose vonë do të gjeni një mënyrë për të qenë më të lirë dhe spontan, por ndërkohë bindni veten se jeni akoma të drejtë, pa pasur nevojë të gjeni diçka të gabuar.

Luani

Ju mund ose nuk i miratoni zgjedhjet e njerëzve të tjerë, por atëherë nuk mund të prisni trajtim të ndryshëm kur bëhet fjalë për ju. Mundohuni të jeni më konsistent, edhe pa e detyruar veten të ruani një gjendje të caktuar shpirtërore. Jini spontan, por mos gjykoni. Kritikimi është i ndryshëm nga përpjekja për të kuptuar tjetrin, përmes dialogut dhe pyetjeve. Ju nuk mund të mbani gjithmonë një qëndrim superioriteti.

Virgjëresha

Ju me të vërtetë keni mungesë ndjesie, kështu që nuk mund ta kuptoni se ku po shkoni. Ju duhet të lini ankthet tuaja dhe të jetoni më shumë. Çdo moment mund të zbulojë diçka për ju. Nëse vazhdoni të mbylleni brenda katër mureve, do të përfundoni duke u mbyllur brenda, duke mos dëgjuar më as njerëzit më të afërt me ju .

Peshorja

Falni ata që nuk kanë qenë në gjendje të jenë mjaft të pranishëm. Në fund të fundit, ju e dini mirë dinamikën e caktuar dhe nuk mund t’i fajësoni absolutisht. Mos e vendos veten në piedestal, sepse menjëherë do të zbresësh. Përkundrazi, përpiquni të vendosni kufizime lejojini të tjerët të hapen me ju. Ndonjëherë ata thjesht hasin një mur që nuk i lejon të ngjiten mbi të.

Akrepi

Nëse po shikoni pak me dyshim njerëzit përreth jush , përpiquni t’u jepni atyre më shumë hapësirë ​​për të marrë frymë në mënyrë që të gjithë të jenë të qetë, në vend që t’i dënoni ata tashmë.

Shigjetari

Ju mund të keni shumë hezitim nga pikëpamja emocionale, pasi nuk keni qenë në gjendje të rregulloni dhe keni mbjellë pak keqkuptim. Është tipike e qëndrimit tuaj, por ende nuk mund ta vini fundin.Në këtë ditë ne do të duhet t’i bëjmë të qarta gjërat , për të shmangur çdo përkeqësim dhe që ju të prishni marrëdhëniet mjaft të qëndrueshme.

Bricjapi

Do të gjeni disa probleme përreth jush, duke lënë gjithçka të shkojë shumë ngadalë. Nëse, nga ana tjetër, ndërmerrni masa për të siguruar që gjithçka të bëhet sa më shpejt që të jetë e mundur , me siguri do të arrini një zgjidhje pozitive. Të qenit i qetë do të jetë thelbësor gjithashtu për të siguruar forcën e nevojshme për njerëzit e tjerë , të cilët në këtë mënyrë do të ndihen më të sigurt ndaj jush dhe nuk do të kenë aq shumë dyshime.

Ujori

Ju shumë mirë mund ta ktheni vëmendjen tuaj diku tjetër, ose diçka që ju jep dimensionin e lumturisë suaj . Ju mund të shkëputeni nga të gjitha problemet që mendoni se keni dhe t’i përkushtoheni plotësisht lajmit më të mirë .

Peshqit

Nesër dhe të dielë do të keni një forcë të mirë dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni ekuilibrin tuaj të brendshëm. Ju me siguri do të ndiheni më pozitivë se në ditët e fundit! Mbani mend, megjithatë, se Venusi është në opozitë dhe mund t’ju ngacmojë për t’ju bërë të rilidheni me dikë nga e kaluara, dikush që nuk e meriton vëmendjen tuaj. Në ditët në vijim do të dëshironi të vini në dyshim dashurinë dhe miqësitë.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: forex merchant account

  2. Pingback: Cyber security in baking industry

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!