Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje ngritje te madhe ekonomike/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 9 TETOTOR

LUF TE E QENDRUESHMERISE

E Premte dhe Marsi i kundert ne Dash vashdon e ndjej presionin e planeteve ne Bricjap

Megjithate dita sot d mbarte te gjithe fuqine e kuundershtimit te Plutonit

Plutoni eshte okatava me e larte e Marsit te fuqishem Eshte lufta e metamorfozes zhvillimit ose shperberjes

Te dy planene5tet do veprojne ne baze te natyres sone te instiketeve dhe cdo pervoje ne kete periudhe do jete nje mesim karmik

Kujdes Nese inati nuk kthehet ne energji qe shkon drejt nje qellimi pozitive atehere do ti ngjaj nje kazani qe zien dhe eshte gati te shperthej

Dashi

Nje perballje e fuqishme deri ne fund ne lidhje me nje person te fuqishem qe ka penguar ndryshimin tuaj apo kerkon eleminimin tuaj ne karriere

Demi

Duhet patjeter qe sot te beheni gati per nje ndryshim rruge ne jeten tuaj duke u futur ne nje faze interesante por jo pa humbje dhe pa riskuar

Binjaket

Njerzit qe ju sulmojne sot do bejen luften me te madhe te koheve te fundit duke dashur tju bejne nje karte te djegur ne eten sociale dhe ne sye e te tjereve

Gaforrja

Perballja me Marsin dhe Me Plutonn d jete nje nikim i ashper nne jeten tuaj ne fushen e maredhenieve Sot ose fitoni ose humbni dhe nuk ka me kthim mbrapa

Luani

Pengesat ligjore dhe ato ne lidhje me punen sot do duken me te forta se heret e tjera dhe do kptoni qe kjo nuk eshte normale dhe duhet te merrni masa

Virgjeresha

Sot mund te hunbni bashke me pushtetin erotik ne nje marredhenie edhe pushtetin ekonomik Nese nuk gjeni nje qellim te ri pozitive do shkaterroheni

Peshorja

Deebate ne familje ne cift dhe ne politike Mund te shtron rrugen per nje te adhme te re por do ju duhet sot te luftoni shume pasi partneret dhe bashkepuntoret tuaj do j dalin kundra

Akrepi

Ne luf ten midis jush dhe jush duhet te fitoni ju Nese arrini te ndryshoni kjo do jete nje dite autostrofike me fat ne te kundert do veteleminoheni

Shigjetari

Nje permbysje ju duhet ne pengesen e punes qe ju minimizon fitimet apo nuk ju jep vleresimin e duhur Jeta e perditeshme duhet pare di erotizm pa te ciliin nuuk bei dot

Bricjapi

Do beni presioni e fundit por edhe rezenca juaj do bee qe te tjeret tju marrin me shume ne vemendje dhe te arrini nje konsensus familjar Ne te kundert ju perjashtojne nga famiilja

Ujori

Nuk do merni as nje rrezik ne sy por do thoni dhe do ju thone gjera qe do trondisin boten por edhe ju Kujdes nga mesazhet e forta pasi sjellin perballje

Peshqit

Dita do ju beje te ndjeheni se keni vendosur nje diktat ndaj te tjereve por sot do kuptoni qe luft sapo ka filluar dhe eshte me e ashper nga sa mund te mbani

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending