Connect with us

Magazina

Do te keni nje mundesi qe vjen 1 here ne jete/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

BINJAKËT DITOR

Të përgjithshmet

Disi presionuese është dita e sotme për ju pasi Hëna, formon një kënd negative me Marsin e kundërt dhe Plutonin, që sjell impulsivitet por edhe ndjenjën se nuk ju mbështesin mjaftueshëm kryesisht për sa i përket planeve tuaja produktive.

Dashuria

Jeni mjaft erotik sonte, pavarsisht debateve, ndërkohë që cështjet tuaja personale nuk qëndrojnë të pandikuara nga rrjedha e ditë, kështu që do të hasni shumë vështirësi në kontaktet tuaja me njerëzit tuaj të dashur dhe nëse jeni prindër, të mbëni mend se sot nevojat e fëmijës tuaj janë të larta.

Karriera dhe financat

Financat ndikohen gjithashtu nga karakteri i fortë i ditës, kështu që shmangni c’do plan madhështor që lidhet me xhepin dhe portofolin tuaj.

BRICJAPI DITOR

Të përgjithshmet

Marsi i kundërt formon një kënd negativ me Plutonin në shenjën tuaj, element që dëshmon se detyrimet e shumta që keni marrë përsipër këtë periudhë, ju distancojnë nga lidhjet tuaja ndërpersonale, ndërkohë që në përgjithësi kushtet aktuale duken se ju presionojnë vecanërisht.

Dashuria

Ekzistojnë mundësi për tu afruar më pranë personit që ju intereson, ndërkohë ashtu si është tani e formuar korniza aktuale, ju largon nga cështjet tuaja personale, për shkak të distancës fizike apo sentimentale.

Karriera dhe financat

Preferoni të shmangni c’do lloj lëvizje sot profesionale, ndërkohë në përgjithësi do duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos vënë në rrezik imazhin që përcillni për jashtë, në lidhjet tuaja sociale.

UJORI DITOR

Të përgjithshmet

Dita e sotme mban cështjet e rutinës në epiqëndrën e interesit tuaj, ndërkohë që ndjeni se mbyteni nga të gjitha cështjet e mërzitshme të mbetura pezull dhe reagoni ashpër përballë c’do kufizimi.Kështu që kujdesuni të merreni vetëm me më të rëndësishmet dhe të drejtoni oreksin që keni në kanale produktive.

Dashuria

Jeni vecanërisht të prerë në mënyrën sesi shprehni idetë tuaja dhe kjo zmadhon distancat që ju ndajnë me personat e tjerë, por mundeni përfundimisht të lidhni hapësirat, pasi shokët ju japing zhgjidhjet në udhëkryqet që ekzistojnë në cështjet sentimentale.

Karriera dhe financat

Sot preferohet të ruani tone të ulta në ambjentin tuaj të punës, ndërkohë që përgjithësi kujdesuni të jeni sa më korrekt mundeni, për shkak të kushteve, me detyrimet që keni marrë përsipër. Fundja, ekzistojnë dhe mundësi zhvillimi ekonomike.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending