Connect with us

Aktualitet

Duhet te prisni deri ne daten 13 Tetor/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Binjaket

Tetori do të jetë një muaj kur gjërat do të rregullohen njëherë e përgjithmonë. Procesi për të arritur deri në atë pikë do të marrë kohën e vet dhe një sërë përpjekjesh sepse planetët në shenja kardinale (Dashi, Peshorja dhe Bricjapi) do të përplasen e do të përplasen kundër njëri-tjetrit për të krijuar një të ardhme të re dhe më të qëndrueshme për ju. Ky proces nuk do të jetë plotësisht i lehtë. Ju mund të jeni të prirur të largoheni kur gjërat bëhen të vështira, por kjo do të shkaktojë vetëm ngecje. Përparimi do të ndodhë vetëm kur të përfshiheni dhe të punoni në çështje të vështira. Kjo do të jetë e vërtetë për të gjitha shenjat këtë muaj, por ju jeni më me fat sepse keni Marsin në një shenjë zjarri si Dashi, që bashkohet mirë me shenjën tuaj të ajrit.

Planetët e këtij muaji do të zbulojnë pika të dobëta në marrëdhëniet tuaja, që ose do t’ju duhet t’i përmirësoni ose t’i jepni fund. Hënat e vështira të plota mund të jenë çelësi për një të ardhme më të ndritur sepse ato ekspozojnë gjithçka që duhet të dini. Nëse nuk keni bërë asgjë të gabuar, do të ndihmoheni nga universi. Nëse keni bërë një gabim, universi do t’ju shtyjë butësisht në rrugën e duhur – mirëpriteni rastin.

Hëna e plotë e 1 tetorit do të përqendrohet te një mik, një grup miqsh, komuniteti juaj në punë apo anëtarët ose menaxherët e një klubi/kursi që i përkisni, ose nëse zotëroni kompaninë tuaj apo jeni në një ndërmarrje të përbashkët me një kompani tjetër, fokusi mund të jetë në atë aleancë.

Ajo do të sjellë një marrëdhënie platonike në një kulm, por duket se do të jeni të mërzitur me dikë (ose një grup a kompani) për shkak se nuk ju kanë paguar paratë e premtuara. Sidoqoftë, gjasat janë që ju nuk do të largoheni, madje nëse është nevoja, do të tregoheni të zgjuar dhe do të punësoni një avokat.

Me hënën e plotë në Dash, Marsi kryeson këtu, por Marsi do të dalë kundër Plutonit, kështu që zgjidhja nuk do të jetë e thjeshtë ose e shpejtë. Disa herë mund të ndiheni sikur po luftoni për të humbur. Merrni kohën tuaj – Roma nuk u ndërtua brenda një dite.

Pala tjetër me të cilën do të përpiqeni të arsyetoni do të përpiqet t’ju frikësojë në mënyrë që të tërhiqeni. Marsi nuk do t’ju lejojë të ndaleni – vazhdoni të shtyni me besim përpara. Jini të përgatitur për zhvillime të papritura nga ky person ose grup njerëzish, pasi Urani do të jetë mjaft afër për të kundërshtuar planetin tuaj në pushtet, Mërkurin.

Hëna e re dhe Dielli do të bëjnë betejë me të njëjtët planetë që Marsi luftoi në hënën e plotë më 1 tetor – Jupiteri, Saturni dhe Plutoni. Ju mund të raportoni tejkalime të shpenzimeve për një projekt krijues dhe të keni probleme për miratimin e fondeve shtesë. Paratë do të jenë përsëri një pikë serioze grindjeje. Nëse jeni në proces të një divorci, mund të keni një betejë gjashtë-mujore përpara, dhe nëse dikush ju ka borxh një shumë të madhe, do të duhet ta merrni situatën seriozisht dhe të punësoni këshilltarin më të mirë ligjor që mund të përballoni. Në të njëjtën kohë, Urani do të vazhdojë të kundërshtojë Mërkurin, sundimtarin tuaj, kështu që do të duhet të jeni gati për një kthesë që nuk e prisnit nga pala tjetër. Pasja e një avokati të mprehtë, me përvojë dhe inteligjent do t’ju japë rezultat.

Për t’i bërë gjërat më të komplikuara, Mërkuri, sundimtari juaj, do të shkojë në prapavijë, nga 13 tetori deri më 3 nëntor, ndërsa Marsi është në prapavijë prej 9 shtatorit deri në 13 nëntor. Mërkuri dhe Marsi në prapavijë, vetëm sa do e bëjnë jetën tuaj të lëvizë më ngadalë se sa ka bërë deri më tani.

Kujdesuni për shëndetin e sidomos për mushkëritë, pasi ato janë pjesa më e dobët e trupit te Binjakët.

Planetët që orbitojnë më afër tokës janë Afërdita, Mërkuri dhe Marsi, dhe ne do të kemi dy nga këto tre prapavija, në të njëjtën kohë. Këto janë edhe planetët që ndihen më shumë nga gjithë të tjerët. Të thuash se do të rishikosh të kaluarën dhe do të identifikosh çdo problem me të cilin është dashur të jetosh gjatë muajve ose viteve të fundit është pak

Ky muaj mban dy Hënë të plota dhe e fundit do të ndodhë më 31 tetor. Përsëri, Urani do të trazojë gjërat dhe do t’i kundërvihet Diellit deri në ditën e fundit të muajit, që për ironi, përkon me Halloween-in.

Hëna do të jetë në kundërshtim me Diellin, duke i shtuar më shumë vështirësi këtij muaji. Pavarësisht industrisë në të cilën punoni, mund të keni ndërprerje të energjisë, një problem kompjuteri ose vështirësi të papritur me klientin tuaj. Jini të gatshëm për gjithçka.

Si Binjakë, ju jeni shenja më e shkathët, e adaptueshme, e zhdërvjellët dhe më fleksibël e zodiakut dhe të gjitha talentet tuaja do të hyjnë në lojë dhe do t’ju mbajnë përpara pjesës tjetër.

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Gaforrja

Tetori do të jetë një nga ata muaj ku do të tërhiqeni, shpejt dhe papritur, në fusha të ndryshme të jetës tuaj, dhe në secilin rast, do të kërkohet vëmendja juaj e menjëhershme.

Muaji fillon me një hënë të plotë në Dash, shtëpia juaj e dhjetë prestigjioze e nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, më 1 tetor. Një çështje profesionale po vjen në kulm. Nëse jeni intervistuar për një pozicion të ri, tani mund të zbuloni nëse e keni fituar atë, ose mund t’ju jepet një promovim ose lavdërim i jashtëzakonshëm nga një njeri i rëndësishëm.

Sidoqoftë, ekziston një shqetësim në lidhje me këtë Hënë. Kjo Hënë e plotë është në Dash, kështu që Marsi, sundimtari i Dashit, do të marrë vëmendjen. Marsi do të jetë në konflikt të ashpër me Saturnin dhe Plutonin në shtëpinë tuaj të shtatë, duke treguar që konkurrenca për vendin e punës ose pjesën e tregut që dëshironi, do të jetë e ashpër. Ju mund të ndjeni se taktikat që përdorin konkurrentët tuaj nuk janë të drejta.

Nëse jeni i vetëpunësuar dhe synoni të merrni një klient të caktuar, së shpejti do të zbuloni se nuk jeni personi ose kompania e vetme që troket në derën e atij klienti. Prezantimi juaj do të duhet të jetë shumë vizionar, sepse Dashi është shenja e pionierit ose udhëtarit. Mendoni për teknika të reja dhe mënyra inovative për t’i bërë përshtypje klientit tuaj dhe për të inkurajuar biznesin.

Nëse jeni duke u përpjekur të gjeni një punë të re, do të duhet të sqaroni çdo keqkuptim që punëdhënsi i ardhshëm mund të ketë për ju. Nëse jeni në sektorin e shitjeve dhe po përpiqeni të arrini objektivat tuaja në shifra, jini të vetëdijshëm se konkurrentët tuaj do t’i ofrojnë të njëjtit klient marrëveshje mjaft tërheqëse, përtej asaj që është normale, këtë muaj. Ata madje mund të humbin para në marrëveshje për të marrë klientin.

Duket se keni mbështetje nga të paktën një person i nivelit të lartë me ndikim, prandaj qëndroni të sigurt. Për më tepër, Afërdita – një planet financiar, veçanërisht i lidhur me produkte interesante për gratë – do të udhëtojë përmes sektorit tuaj të pagave dhe do të jetë në komunikim të drejtpërdrejtë me Marsin, në shtëpinë tuaj të famës dhe nderimeve.

Këtë muaj ju mund të merrni punën ose të zhvilloni një biznes të ri. Mos lejoni që pengesat t’ju ndalojnë, lejoni që ato t’ju bëjnë më të zgjuar dhe më kreativ. Ju me siguri do të jeni të motivuar për të ndërtuar reputacionin tuaj dhe për të fituar më shumë para, dhe kjo është më shumë se gjysma e betejës drejt shënimit të një fitoreje.

Shtëpia juaj mund të ketë nevojë për vëmendje në Hënën e re më 16 tetor, kur mund të kërkoni të blini, shisni ose merrni me qira një pronë. Ju mund të keni fat të gjeni një vend të ri për të jetuar, por para se të merrni një vendim, mendojeni me kujdes.

Përndryshe, është e mundur që ju do të jeni duke menduar për një prind ose një ose më shumë anëtarë të tjerë të familjes, dhe ndoshta po punoni për të gjetur mënyra për të qenë të dobishëm, ndoshta duke ftuar nënën ose babanë tuaj të jetojnë me ju, apo ndoshta do të vendosni të merrni një shok dhome. Çfarëdo që po ndodh në shtëpi duket se është stresuese dhe kërkon shumë vëmendje, por shefi juaj nuk do t’ja dijë për këto probleme. Ju do të ndjeni presion për të qenë i pranishëm tek të dyja, edhe puna, edhe familja.

Në një muaj që duket se sjell pengesa në çdo hap, pengesa e vetme që mund të hasni në Hënën e re në mes të muajit më 16 tetor është të bindni bashkëshortin, shokun e dhomës, fëmijët, vjehrrën ose ndonjë tjetër anëtarët e familjes të bien dakord për planet tuaja. Ndikimi nga ata me të cilët jetoni mund të jetë i fortë, prandaj shkruani pikat tuaja dhe jini të gatshëm të jeni bindës. Një hënë e re krijon një prirje të gjatë dhe kjo mund të zgjasë deri në shkurt 2021.

Në të njëjtën kohë që do të konsumoheni me çështje shtëpie ose familjare, jeta juaj e punës do të jetë kërkuese, kështu që do t’ju duhet të “mashtroni” dy botët tuaja, publike dhe private. Mos e mbingarkoni orarin tuaj në mes të muajit dhe nëse keni nevojë, kërkoni ndihmë në shtëpi dhe zyrë.

Marsi nisi të jetë në prapavijë më 9 Shtator dhe do të jetë deri më 13 nëntor, në krye të grafikut tuaj në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Që nga fundi i qershorit, ju jeni përqendruar fort në punën tuaj, të vendosur për të lënë gjurmët tuaja, dhe po e arrini mjaft mirë këtë. Farat që ju po mbillni tani do të fillojnë të japin fryte në tremujorin e parë të 2021.

Brenda prapavijës së Marsit, kopjuesi i vogël, Mërkuri, do të shkojë gjithashtu në prapavijë, nga 13 tetori deri në 3 nëntor. Planetët që ne ndiejmë më shumë kur janë në prapravijë, janë Afërdita, Marsi dhe Mërkuri, dhe këtu, kemi dy prej tyre. Të gjithë kudo do të ndiejnë ngadalësimin. Thjesht ndiqni detyrat rutinë, por mos filloni ndërmarrje ose marrëdhënie të reja. Sfidat e tetorit nuk do të kenë mbaruar ende.

Ky muaj mban dy hënë të plota dhe e dyta përfundon me 31 tetor, shenjë që përkon me Demin, e cila përgjithësisht shkrihet mirë me Diellin tuaj të Gaforres.

Urani dhe Hëna e plotë do të sjellin trazira të mundshme me një mik. Ai shok mund të thotë ose të bëjë diçka që të lë të tronditur, diçka që nuk të duhet për një muaj si ky. Jini zemërgjerë dhe falni – asgjë nuk do të duket normale në tetor. Nëntori është përpara dhe ai do të jetë një oaz qetësie.

Në hënën e plotë të 31 tetorit, Urani gjithashtu do të kundërshtojë drejtpërdrejt Diellin, duke treguar probleme me dikë me të cilin po dilni ose me një nga fëmijët tuaj (ose një shtatzëni që nuk e prisnit). Dielli zotëron të ardhurat tuaja personale, kështu që ka të ngjarë të shfaqet një shpenzim që nuk e keni parë të vijë.

Hëna zotëron Gaforren dhe gjendjen tuaj në shtëpi, të cilat mund të jenë vendi ku do të tërhiqet vëmendja juaj.

Një fjalë e fundit: Me Plutonin që shkon në pozicion normal në 4 tetor, nëse jeni beqar, do të filloni të shihni jetën tuaj të dashurisë të lulëzojë, dhe ky do të jetë një bekim.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending