Connect with us

Aktualitet

Do filloni nje jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 7 TETOR 2020

NE LU FTE DREJT DRITES

Sot Asteroidi Kentauros Thirea takohet me yjesine e qendrueshme

Regulus dhe ne kundershtim me asteroidin Ceres ne Ujor

Asteroidi Thiresa na ndihmon te perballemi me perbindshat e se kaluares ne kujtimet tona ose
me traumat qe behen gjigande

Ne takim me Regulus tregon se duhet te jemi e pozicion gadishmerie lufte per nje qellim te Ndritshem

Lu ftetari ne jete sjell gjithmone trauma dhe dhimbje ne udhetimin e tij te larget Erendesishme sot eshte te mos shperthejne minat shpirterore traumatike qe na ulin vetbesimin dhe shkelqimin

Dashi

Nese shtepia eshte jete dhe dashuria eshte nje lluster atehere kjo shtepi do behet e paqendrueshme sado themel te forte te kete Ate do ta zaptojne minjte

Demi

Do doni te gjeni qtesi ne nje ceshtje pune por do shkaktoni pa dashje ndonje perballje qe do preki jo vetem ju por edhe persona te familjes

Binjaket

Disa persona te afert do duan sot ti ngaterrojne rruget dhe punet tuaja Kete e bejene qe ju te mos kuptoni nje mundesi te madhe qe del para jush ne jete

Gaforrja

Nje traume ne ceshtjet ekonomike e shpirterore do ju ngeci sot pasi nuk do keni besim ne nje bashkepunim te ri Kjo do ti bee te tjeret tju luftojne ashper

Luani

Keni fatin e nje partneri te mire e te qendrueshem qe do ju sheroj plaget shpirterore ne kete moment pak delikat per ju Kjo do beje qe ju tu premtoni besnikeri

Virgjeresha

Dukeni me vetbesim ne nje ceshtje pune por kjo eshte shume e perkoheshme Dikush do ju kujtoj qe edhe ju nuk jeni engjej dhe nuk und te beni moral

Peshorja

Argetimi dhe luksi do luane rol ne jeten tuaj Kujdes se ka persona qe mund ta mbyllin rubinetin ne momentin qe ju nuk e prisni duke ditur pikat tuaja te dobeta

Akrepi

Cdo gje qe therret Luan per ju eshte nje shkendije per te kundervepruar sipas menyre stuaj Shkelqimi i te tjereve varet nga bujaria juaj

Shigjetari

Dita do jete e rendesishme per te zbutur inatin e dikujt qe kishte vendosur te ballafaqohej me ju sidomos ne nje ceshtje personale Kujdes nga nje prapaskene

Bricjapi

Ne dashuri dhe ne pune per ju fiton paraja Sot do humbni nje mundesi fitimi dhe kjo nga dikush qe do tju kotrrolloj por edhe tju njohe me mire shpirterisht

Ujori

Jeni nje kalores ne diten e sotme p;or qe te mos jeni nje Donkishot mos u ktheni ne beteja qe i kane fituar te tjeret por zgjidhni luften dhe betejen tuaj

Peshqit

Me punen do kuptoni qe ishit thjesht nje ushtar i gatshem tju sakrifikonin dhe pa merita dhe aspak heroi i diteve qe meriton nje medalje apo shperblim

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending