Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje propozim per pune te re/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 6 TETOR 2020

DHIMBJA MESIM JETE

Dt 6 Tetor dite e Marsit dhe Marsi vazhdon te perballet me Jupiterin me Saturnin dhe Putonin ne Bricjap

Ne kete kombinim bashke me Marsin e ekundert do jete dhe asteroidi Centaur Hariklo

Planetet ne Bricjap sjellin ndryshime rrenjesore qe perkthehen edhe ne ndryshime ne jeten sociale Eshte nje lufte dhe reklamim fuqishe pushteti

Nje pervoj karmike e cila na pjek nepermjet veshtiresive

Hariklo tregon nje Neirade qe lind krijesa apo njerez qe jane profete apo nje hap te tjereve drejte te ardhmes Qe kane te zhvilluar shqisen e gjashte

Paraqitet si figure Centauri femeror dhe si bij e Apollonit Zotit te Diellit dhe mbi te gjitha mbron dhe ndihmon femijet e semure

Duke qene se perballja ndodh ne Bricjap ne nje shenje te ashper por qe kerkon te drejten duhet te gjejme me paatjeter qetesine dhe lumturine

Dhimbja nuk duhet te na beje te ashper

Dashi

sot dita e veshtire por me ne fund te mire Fund i lumtur mbas nje problemi soial ligjor por edhe personal Do gjeni rrugen ne nje marredhenie pas nje keqkuptimi

Demi

Sot perfundon nje konflikt i madh me veten dhe me nje veshtiresi pune Do ju kthehet nje propozim pune i cili mendohej se ju kishte ikur pergjithmone

Binjaket

Sot do kuptoni cfarre vendi zini ne shoqeri dhe ne ekonomi pas nje debati apo skeme te krijuar nga hici qe komplikon gjendjen tuaj shpirterore por edhe kerkesat tuaja

Gaforrja

Dit do ju jap ose me shume pushtet ose do ju heq cdo lloj pushteti qe mendonit se kishit dhe qe ju mbante ne nje pune apo maredhenie

Luani

Do arrini te mbani punen tuaj nese e kuptoni qellimin e saj ose hiqni dore nga skemat e perfitimit apo te nje bashkepunimi me persona te dyshimte Dikush ju fut ne nje kurth pune

Virgjeresha

Sot do ju deklarojne qe nuk jeni ju personi me i dashur ne jeten e dikujt qe ju intereson personalisht dhe kjo ju thyen menderisht dhe psikologjikisht

Peshorja

Ditge e fuqishme ku ju tregoni forcen tuaj dhe i beni zap disa persona qe kane vene ne diskutim aftesite tuaja Por dikush e ka vendosur tju nervozoj gjithsesi

Akrepi

Bota nuk eshte ashtu si e doni ju dhe as mund te behet por nje gje do ju ndihmoj te arrini ne nje qellim sot dhe kjo ka te beje me nje partner ne pune qe del nga erresira

Shigjetari

Ne dashuri do arrini kulmin e iatit he kulmin e debatiti Por me kot Me vone do kuptoni se gjerat do mbeten ic kane qene thjesht ju kkeni nervozuar situatat

Bricjapi

Dite vendimtare kjo e sotmja per ju Askush nuk do ju doj tju kete afer por dhe ju do beni gjithcka qe te perballeni me njerzit qe ju shmangen Kujdes se ata i kane marre masat e tyre

Ujori

Sot do perballeni me nje pengese dhe nje deshire Pengesa vjen nga fakti se gjerat perreth ane te komplikuara dhe do ju akuzojne per paaftesi Deshira ka te beje me ju pasi doni te ndryshonigjithcka ne jeten tuaj

Peshqit

Duhet te beni nje bamiresi ne iten e sotme pasi planetet dhe perendite duan tju ndihmojne dhe tju nxjerrin nga pengesat reale e jo reale qe shikoni

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending