Connect with us

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju pengoje/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 5 TETOR 2020

KRIZA E NJOURIVE

E Hene dhe tashme Aferita eshte ne shenjen e Virgjereshes

Ndodhet perball asteroidit te centaurve OKYROHE

Aferdita eshte ne nje shenje qe analizon dhe i mat shume gjerat
OKYROHE Ne mitologji kishte aftesine e profecise okyrohe do te thote Dicka qe rrjedh shpejt

U denua nga Perendite pasi u shfaq pa lejen e tyre dhe tregoi te fhshet te tyre

Okyrohe ne Peshk tregon njohurite qe perdoren per manipulim qe Tradhetohen apo tradhetojne

Sot duhet te dime si ta perdorim informacionin ne te kundert do shkaktohen deme

Informacioni duhet thene tek njerzit e duhur ne momentin e duhur
Informacioni ne duart e njerzve te gabuar do behet i rre zikshem ne diten e sotme

Dashi

Sot e sigurt qe dikush do kete nje informacion per ju qe mund ta perdori ne lidhje me punenen tuaj duke ju rrezikuar reputacionin ekonomine dhe vete nje marredhenie erotike

Demi

Ne dashuri do keni nje informacion qe do ju trondisi marredhenien Por ky informacion do jete i gabuar ne kohe dhe kjo do krijj me shume probleme dhe ndarje ne shoqeri e dashuri

Binjaket

Nje ceshtje qe ka te beje me karrieren dhe familjen do tronditet ne diten e sotme Dikush qe ka nje informacion kompromentues per ju do t deklaroj qe tju prish ekuilibrat

Gaforrja

Futja e Aferdites ne Virgjeresh ju mbron krahet ne mirekup;tim por ju deformon rrugen ne kendveshtrim Keshtu qe plant tuaja do deformohen apo prishen nga informacioni i gabuar ne kohe Kujdes ne ekonomi dhe ceshje ligjore

Luani

Nje insative e rezervuar ne ceshtjet ekonomike do tregoj maturi nga ana juaj por nje kurth nga dikush qe do tju nxjerri shumat dhe tju shkateroj do ju coj dret humbjes ndoshta

Virgjeresha

I keni mundesite ne dore qe te kontrrolloni ndjenjat dhe marredhenien tuaj personale por nje ngcmim qe vjen nga nje informacion do ju corrienoj komplet ne jeten personale e bashkepunime

Peshorja

Kujdes nga nje pune e fshehte me perfitime ekonomike pasi dikush e ka marre vesh dhe deshiron tju prish pune Po ashtu mos beni nje takim te fshehete erotik pasi do zbuloheni

Akrepi

Do jeni ne krye te listes per te qnene ne qender te vemendjes dhe joshejeve Por ne planin erotik nje zbulim qe do beni papritur do ju uli shume psikologjkisht

Shigjetari

Puna dhe reklama do kene rendesi deri e moemntin qe nje problem familjar apo nje genjeshter ne faamilje qe do ju tregojne do ju uli optimizmin

Bricjapi

Miqte sot do ju perdorin per te marre informacionin e duhur dhe pasi ta kene marre do ikin dhe do ju lene vetem Kjo do te thote qe po e mbivleresn veten

Ujori

Nje pune e rendesishme qe duhet te filloni dhe te gjeni rehatine tuaj do ju dali komplet nga qejfi kur te kuptoni qe ne ceshtjet ekonomike ka nje padrejtesi apo nje person qe e doni do ju shfrytezoj

Peshqit

Informacioni nuk ju bene zot por nje person qe duhet te ruani kontrrolin e gjerave Ratesisht do merrni persiper te clironi boten nga padrejtesite por askush nuk j ka dhene rolin e heroit

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending