Connect with us

Sot

Tradheti ne cift dhe njohje te reja/ Ky eshte horoskopi javor i dashurise per datat 5-12 Tetor 2020

Published

on

Dashi

Çiftet do të duhet të punojnë shumë për të ruajtur pritjet e caktuara, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të ankoheni për monotoninë ose rrafshinë e marrëdhënies tuaj . Nëse nuk jeni në formë, nuk bën asgjë, nuk keni pse ngjitni male, thjesht mendoni për diçka ndryshe nga zakonisht.

Beqarët do të përjetojnë shumë ndjesi të ndryshme, asnjë prej të cilave nuk do të çojë në një revolucion personal. Sa keq, mund të shfrytëzoni rastin për të ndryshuar diçka në personalitetin tuaj.

Demi

Çiftet do të bëjnë disa gabime në fillim të javës dhe, për t’i korrigjuar ato, ata duhet të flasin për këtë për një kohë të gjatë, pa imponime dhe pa akuza. Dikush mund të shkojë larg, ashtu si mund të qëndrojë i ankoruar në peshat e veta.

Beqarët nuk do duan të ndryshojnë shumë rutinat e tyre, por kjo do t’i bëjë ata që të mos kenë mundësi të shkëlqyera për të lëvizur dhe për këtë arsye të takojnë njerëz interesantë dhe të rinj, të aftë për të përmirësuar gjendjen tuaj shpirtërore.

Binjakët

Çiftet fillimisht do të hezitojnë të diskutojnë tema të caktuara me partnerin e tyre, sepse ata do të besojnë se nuk mund të kuptohen dhe mbështeten. Ashtë një mungesë besimi që duhet të analizohet.

Beqarët do të bëhen shumë më të vetëdijshëm për gjithçka që i rrethon, përfshirë njerëzit. E gjithë kjo nuk do të rrezikojë aspak vetëvlerësimin e askujt, me të vërtetë, është sigurisht koha më interesante për zhvillimin tuaj personal.

Gaforrja

Çiftet nuk do të jenë kurrë në gjendje të rrezikojnë atë që kanë ndërtuar deri në këtë moment. Ju mund të jeni më të largët për një moment, por do të afroheni kur të lini mënjanë krenarinë dhe kokëfortësinë.

Beqarët do të kenë shumë takime më shumë, por si gjithmonë, do të duhet të vlerësojnë më mirë sesi të përdorin kohën dhe burimet e tyre shpirtërore. Gjithmonë është mirë të kesh alternativa, por jo shumë për të shkaktuar konfuzion.

Luani

Çiftet do të përpiqen t’i japin më shumë kohë marrëdhënies së tyre, por padyshim, nuk do të jetë gjithmonë e mundur. Kohë pas kohe do të humbni rrugën tuaj, por gjithsesi do të ketë disa përgjigje të mira dhe rezultate të mira.

Beqarët do të përpiqen të rregullojnë mirë ndjenjat e tyre, në mënyrë që të mos krijojnë përshtypjen e gabuar, por gjithashtu do të përpiqen të shmangin talljen me dikë, të paaftë të mbrojnë veten nga disa ndjenja.

Virgjëresha

Çiftet do të gjejnë një mënyrë krijuese për të mos u mërzitur, por gjithmonë do të ketë një hije të zakonit. Ka diçka për të mësuar të jetosh me të. Ju nuk mund të besoni gjithmonë se keni gjithçka nën kontroll.

Beqarët nuk do të shfaqen shumë dhe për këtë arsye nuk do të kenë shumë takime, por ata përsëri mund të takojnë dikë me të vërtetë interesant, me të cilin të krijojnë një miqësi së pari!

Peshorja

Çiftet do të gjejnë një mënyrë për t’u takuar, edhe në momentet më të komplikuara, përmes dialogut. Të dy do të duhet të përdorni shumë durim, pasi ka çështje që meritojnë hetime të mëdha.

Beqarët nuk mund të jenë shumë të inatosur me ata që nuk u japin përgjigje të menjëhershme pyetjeve të tyre, pasi është akoma herët. Duhet të mbahet mend se edhe ata kanë kaluar nëpër këto momente.

Akrepi

Çiftet jo gjithmonë do të kenë durimin e duhur për të mbivendosur disa nga sjelljet e partnerit të tyre, por kjo është normale në një marrëdhënie , veçanërisht nëse është një marrëdhënie afatgjatë. Ju do të gjeni forcën brenda jush.

Beqarët do e marrin gjithçka shumë fjalë për fjalë, përfshirë bisedat e paqarta për njerëzit me të cilët takojnë dhe duan të krijojnë një marrëdhënie më të thellë . Në bazë, ka një defekt të komunikimit.

Shigjetari

Çiftet mund të zgjedhin një distancë, ose të vendosin të përballen me çdo diskutim me qetësi. Duhet të mbahet mend se para vetes nëse ndaj një personi që ka zgjedhur në mënyrë të pavarur.

Beqarët do përpiqen disa herë të ndërmarrin njohje, të cilat gjithsesi do të mëkatojnë pothuajse gjithmonë në sipërfaqësi. Pas të gjithave, ajo që ju jeni duke kërkuar për të është më afër se sa ju mendoni.

Bricjapi

Çiftet do të kenë pak më shumë kohë për të folur, por nuk ka dëm nëse dëshirojnë të jenë më sipërfaqësorë në situata të caktuara. Zemërmëria mund të ndihmojë të dy që të ndiheni më afër.

Beqarët nuk do të dëshirojnë të jenë shumë të pranishëm në jetën e dikujt që sapo kanë takuar, por nuk do ia dalin gjithmonë, pasi mund të lindin frikërat e së kaluarës. Nëse përpiqeni të kufizoni veten, gjithçka do të jetë më mirë.

Ujori

Çiftet do të habiten pak nga ngjarjet, të cilat ende ndjekin njëra-tjetrën me shpejtësi. Nëse nuk mund t’ia dilni me gjithçka, kërkoni ndihmë dhe mos e vendosni veten në pozicionin e detyrimit të luftës edhe për marrëzi.

Beqarët do dinë mirë si t’u afrohen njerëzve para tyre , por nuk është e sigurt që ata do ta kalojnë javën në mënyrë të shkëlqyeshme. Pastaj mund të tërhiqeni dhe të merrni edhe më shumë kohë.

Peshqit

Çiftet do të fillojnë të bëhen të vetëdijshëm për problemet me të cilat do të përballen në të ardhmen e afërt. Gjithçka mund të kapërcehet së bashku, veçanërisht kur jeni në harmoni. Asnjëherë mos e nënvlerësoni dashurinë që ndjeni.

Beqarët duhet të përfitojnë nga disa situata për të zgjeruar rrethin e miqve dhe, pse jo, të krijoni njohje më interesante sesa në të kaluarën. Një javë shumë e frytshme nga pikëpamja sentimentale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending