Connect with us

Aktualitet

Do te filloni nje jete te re jashte vendit/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Nëse një histori ka përfunduar keq në të kaluarën, mundohuni që ta lini pas. Në punë do të ndiheni të lodhur, por sforcimet tuaja do të shpërblehen.

Demi

Do të jeni shumë energjik gjatë kësaj dite, ku Hëna do të jetë e pranishme duke nisur nga pasditja. Sa i takon punës, mundohuni që të mos nënvlerësoni projektet e reja. Kujdes duhet të bëni që të mos hiqni dorë nga diçka e sigurt, për një tjetër të pasigurt.

Binjakët

Ata që janë vetëm do të kenë mundësi që ti kapin mundësitë fluturimthi. Në punë, momentet e nervozizmit do të kapërcehen me kalimin e orëve, ndaj bëni durim.

Gaforrja

Në fushën sentimentale do të ketë zhvillime intriguese dhe mund të keni dëshirë për të thelluar raportin me një person. Në sferën profesionale janë mjaft të favorizuara negociatat. Mundohuni që të shmangni debatet e kota ose banale me prindërit apo fëmijët.

Luani

Kjo fundjavë do të jetë disi e vështirë sa i takon ndjenjave, ndaj bëni kujdes. Në punë duhet të ruani qetësinë dhe të mundoheni që të mos nervozoheni. Marsi do të ketë ndikim pozitiv në shenjën tuaj.

Virgjëresha

Zhvillime pozitive do të ketë për dashurinë gjatë kësaj të shtune, ku do të keni mundësi që të bëni projekte të rëndësishme afatgjata. Në punë, shumë gjëra do të varen nga situata, por nga ana tjetër do të keni mundësi që të merrni në dorë një projekt me rëndësi në periudhën në vijim.

Peshorja

Do të përballeni me probleme të vogla në dashuri, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Edhe në punë do të jeni shumë të acaruar. Keni dëshirë për të pasur sukses, ndaj nëse keni punuar fortë, shpërblimi nuk do të mungojë.

Akrepi

Ky është moment i rëndësishëm për dashurinë, pasi ka ardhur koha për të bërë disa zgjedhje. Saturni do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj dhe në punë, do të keni mundësi që të mbyllni një kontratë.

Shigjetari

Nëse një lidhje dashurie nuk ecën siç duhet, mos tentoni që të kaloni të pamundurën. Në punë, ky është një muaj i mbushur me zgjedhje të rëndësishme. Në momentin e fundit, mund të ndryshoni një marrëveshje.

Bricjapi

Në sferën sentimentale ju pret një ditë e bukur, e cila duhet jetuar plotësisht. Ndërsa në punë duhet të bëni një propozim, pasi është momenti për të guxuar.

Ujori

Në dashuri do të përjetoni momente tensioni, ndaj bëni mirë që të ruani qetësinë. Ndërsa në punë, fundjava është mjaft e favorshme për të arsyetuar me qetësi.

Peshqit

Ka ardhur momenti për të rikuperuar një krisje në dashuri, nëse keni të bëni me të lindurit e shenjës së dashit apo bricjapit. Në punë, Mërkuri do të ketë ndikim tranzit dhe kjo gjë do ju ndihmojë që të zgjidhni një problem brenda fundit të muajit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending